Skocz do zawartości

[ubezpieczenia z AK] AVIVA


el_diablo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak z wypłatą, ale biorąc pod uwagę ofertę zwróć uwagę na udział własny w szkodzie (min 500 zł) oraz zapisy o amortyzacji części w OWU AC (dość wysoka - nie opłaca się naprawiać auta w wariancie kosztorysowym). Domagaj się też zapisu o użyciu oryginalnych części do naprawy, bo domyślnie są zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wygląda Aviva pod względem ewentualnej wypłaty odszkodowania? Pytam, bo dość atrakcyjną cenowo

> ofertę mi złożyli.

aviva to dawny CU - likwidowalem szkode calkowita z AC w CU - zero problemow wszystko przez telefon i/lub maila

pomoc w zbyciu wraku (podali konkretna oferte kupna wraku) oraz urealnienie wysokosci odszkodowania w gotowce ze wzgledu na nizsza osiagnieta cene wraku niz zalozona przy wycenie szkody

calosc sprawy (do momentu wyplaty) - lacznie z zabraniem wraku - nie zajela wiecej niz 3 tygodnie

bardzo pozytywnie wspominam zalatwianie spraw z tamta firma - uwazam ze bylo wzorowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mozna znieśc zarówno amortyzacje jak i udział własny.

nie ma sensu rezygnować z udziału własnego. W moim ubezpieczeniu jest udział własny 500 PLN. Gdybym chcial znieść udział włąsny, składka jest wyższa o co najmniej 500 PLN. Zatem znoszac udział własny, płacisz na 100% te 500 PLN więcej. Pozostawiając udział własny te 500 PLN może "zapłacisz" (jesli będzie szkoda) a może nie. Od kilku lat oszczędam właśnie te 500 PLN bo nie było żadnej szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma sensu rezygnować z udziału własnego. W moim ubezpieczeniu jest udział własny 500 PLN. Gdybym

> chcial znieść udział włąsny, składka jest wyższa o co najmniej 500 PLN. Zatem znoszac udział

> własny, płacisz na 100% te 500 PLN więcej. Pozostawiając udział własny te 500 PLN może

> "zapłacisz" (jesli będzie szkoda) a może nie. Od kilku lat oszczędam właśnie te 500 PLN bo nie

> było żadnej szkody.

gorzej jak bedziesz mial calkowita... wtedy zatesknisz za tym zniesieniem udzialu wlasnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gorzej jak bedziesz mial calkowita... wtedy zatesknisz za tym zniesieniem udzialu wlasnego

To nie jest tak, ze skoro udzial wlasny ma 500zl to nie wazne jaka szkode likwiduje doklada tenze udzial w kwocie 500zl hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest tak, ze skoro udzial wlasny ma 500zl to nie wazne jaka szkode likwiduje doklada tenze

> udzial w kwocie 500zl

a jakże inaczej, to udział własny kwotowy 500 PLN a nie % od wartości skladki (akurat wynoszący 500 PLN), ze przy całkowitej bedzie to proporcjonalne do całkowitej wartości auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma sensu rezygnować z udziału własnego. W moim ubezpieczeniu jest udział własny 500 PLN. Gdybym

> chcial znieść udział włąsny, składka jest wyższa o co najmniej 500 PLN. Zatem znoszac udział

> własny, płacisz na 100% te 500 PLN więcej. Pozostawiając udział własny te 500 PLN może

> "zapłacisz" (jesli będzie szkoda) a może nie. Od kilku lat oszczędam właśnie te 500 PLN bo nie

> było żadnej szkody.

I wyliczałes wersje z udziałem własnym i bez ??

i róznica wyszła w składce 500 pln ???

Smiem twierdzic że nieprawda. Ja miałem w tamtym roku składke 1500 i watpię czy z udziałem własnym dostał bym za 1000 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mozna znieśc zarówno amortyzacje jak i udział własny.

Mnie konsultant powiedział, że nie ma opcji zniesienia całkowicie udziału własnego, minimalny to 500 zł. Przy amortyzacji się nie upierałem, bo mam wariant serwisowy na oryginalnych częściach, więc nie zamierzam w razie czego rozliczać szkody kosztorysem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie konsultant powiedział, że nie ma opcji zniesienia całkowicie udziału własnego, minimalny to

> 500 zł. Przy amortyzacji się nie upierałem, bo mam wariant serwisowy na oryginalnych

> częściach, więc nie zamierzam w razie czego rozliczać szkody kosztorysem.

No proszę znaczy że sciema bo w tamtym roku miałem polise ze zniesioną amortyzacją i udziałem własnym ( wymagał tego bank)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No proszę znaczy że sciema bo w tamtym roku miałem polise ze zniesioną amortyzacją i udziałem

> własnym ( wymagał tego bank)

potwierdzam, miałem także zniesione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I wyliczałes wersje z udziałem własnym i bez ??

> i róznica wyszła w składce 500 pln ???

dokładnie tak było, więc wole te 500 PLN zaplacić w razie szkody a nie już na starcie

> Smiem twierdzic że nieprawda. Ja miałem w tamtym roku składke 1500 i watpię czy z udziałem własnym

> dostał bym za 1000

każde ubezpieczenie jest liczone indywidualnie dla danego klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie tak było, więc wole te 500 PLN zaplacić w razie szkody a nie już na starcie

> każde ubezpieczenie jest liczone indywidualnie dla danego klienta

ale nia ma opcji zeby amortyzacja 500 pln zwiekszała składke o 500 pln .Ktoś Cie w bład wprowadził

No chyba że masz składke 5 k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma sensu rezygnować z udziału własnego. W moim ubezpieczeniu jest udział własny 500 PLN. Gdybym

> chcial znieść udział włąsny, składka jest wyższa o co najmniej 500 PLN. Zatem znoszac udział

> własny, płacisz na 100% te 500 PLN więcej. Pozostawiając udział własny te 500 PLN może

> "zapłacisz" (jesli będzie szkoda) a może nie. Od kilku lat oszczędam właśnie te 500 PLN bo nie

> było żadnej szkody.

Mi wyliczyli 1180 zł z udziałem własnym 500 zł i 1410 zł bez udziału własnego, czyli różnica 230 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi wyliczyli 1180 zł z udziałem własnym 500 zł i 1410 zł bez udziału własnego, czyli różnica 230

> zł.

a mi nie, już przecież tłumaczyłem, że w moim przypadku było bardziej oplacalne wzięcie udziału wlasnego. W innym przypadkach może być inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu ubezpieczalem u nich auto.

Bez problemu moglem zniesc udzial wlasny.

A przy wyliczaniu skladki , roznica pomiedzy skladka z 500 zl. udzialem wlasnym , a bez udzialu wynosila cos ok 180 zl.

Nie wiem jak z wyplacalnoscia bo jeszczez nei korzystalem i obym nie musial korzystac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.