Skocz do zawartości

Thesis ...


Efkwadrat

Rekomendowane odpowiedzi

> Kto mi wybije z glowy ? konkrety

Poszukaj cen jakiś popularnych części zamiennych, np zestawu hamulców, amortyzatorów, może nawet jakiś drążków kierowniczych zlosnik.gif

Może Ci to zepsuć humor. Ja nie mam pojęcia jakie są ceny tych części, stawiam że wysokie zlosnik.gif

Edit: sam sprawdziłem. Ceny nawet niskie. Wyjątek to amortyzatory, wyczytałem że są jakieś "magiczne" spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukaj cen jakiś popularnych części zamiennych, np zestawu hamulców, amortyzatorów, może nawet

> jakiś drążków kierowniczych

> Może Ci to zepsuć humor. Ja nie mam pojęcia jakie są ceny tych części, stawiam że wysokie

> Edit: sam sprawdziłem. Ceny nawet niskie. Wyjątek to amortyzatory, wyczytałem że są jakieś

> "magiczne"

ze 166 wyleczylem sie przez tylnie zawieszenie ...

tam to panie magia ...

hehe.gif

kuffa cytat z innego forum ...

...za amorek do przodu - uwaga! jedna sztuka - serwis woła 2500pln...

czyli 166 nie jest nagorsza biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...za amorek do przodu - uwaga! jedna sztuka - serwis woła 2500pln...

> czyli 166 nie jest nagorsza

No tak myślałem że muszą być drogie, bo na allegro znalazłem tylko używane, a i tak w cenie mocno zniechęcającej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto mi wybije z glowy ? konkrety

Samochód dla pasjonata z zamiłowaniem i stalowymi nerwami! Piękne komfortowe cudowne! Sam chodziłem koło takiej jednej a koleś sprzedający powiedział mi tylko tyle: "Nie chcesz mieć kłopotów to nie patrz na nią nawet tylko weź Lybrę".

Nie ma się co zagłębiać i dyskutować! Powód jest jeden: ELEKTRONIKA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka Alfek....

147 2.0 selespeed, 156 1.9jtd, dwie 166 (2.5V6 i 2.4jtd 150KM).

Będąc pod niesamowitym wrażeniem i serce.gifurokiem serce.gif 166, namówiłem wspólnika na 166 FL 3.2V6... też się zakochał swiety.gif.

Kilka dni temu poszedłem jednak krok dalej i zakupiłem THESIS bananaevil.gif

Jestem obecnie na etapie tłumacza do akcyzy itd...

Jednak już tylko przemieszczając się po placu i sadzając dupsko w fotelach wiem, że biskupi w Watykanie wiedzą czym się wozić ok.gif

Nie wiem ile mnie będzie kosztowała Thesis w eksploatacji. Wszyscy straszyli mnie że 166 to cios dla kieszeni - dzięki Bogu utrzymuję 2 w ciągłej i nienagannej eksploatacji i jestem zadowolony mając auta wygodniejsze i lepiej wykonane od MB W210.

Przypuszczam, że Thesis może okazać się odrobinę droższa ale bez dramatu.

Jak opłacę i zarejestruję, to wrzucę fotki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam kilka Alfek....

> 147 2.0 selespeed, 156 1.9jtd, dwie 166 (2.5V6 i 2.4jtd 150KM).

> Będąc pod niesamowitym wrażeniem i urokiem 166, namówiłem wspólnika na 166 FL 3.2V6... też się

> zakochał .

> Kilka dni temu poszedłem jednak krok dalej i zakupiłem THESIS

> Jestem obecnie na etapie tłumacza do akcyzy itd...

> Jednak już tylko przemieszczając się po placu i sadzając dupsko w fotelach wiem, że biskupi w

> Watykanie wiedzą czym się wozić

> Nie wiem ile mnie będzie kosztowała Thesis w eksploatacji. Wszyscy straszyli mnie że 166 to cios

> dla kieszeni - dzięki Bogu utrzymuję 2 w ciągłej i nienagannej eksploatacji i jestem

> zadowolony mając auta wygodniejsze i lepiej wykonane od MB W210.

> Przypuszczam, że Thesis może okazać się odrobinę droższa ale bez dramatu.

> Jak opłacę i zarejestruję, to wrzucę fotki....

kufa a marudziłeś na moją lancię że wynalazek kupiłem biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz jeszcze Lancię?

> Wpadnij Thesisa zobaczyć... i kawy się napić.

nie - przesiadłem się na golfa 4 kombi (w lancii za mały bagażnik był)

i żałuję - bo o ile przestronność i możliwośći przewozowe wzrosły to komfot poleciał na łeb na szyję (mimo że golf 5 lat młodszy biglaugh.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
  • 4 tygodnie później...

> Podpinam się z pytaniem

Thesisa oczywiście mam i NIE MAM ZAMIARU SPRZEDAWAĆ smile.gif

Polatałem nim już sporo, był w Chorwacji - spisał sie na medal.

Koszta utrzymania? Hmmmm.... Poza rozrządem, nabiciem klimy, odgrzybianiem, wymianą wszystkich filtrów i płynów, musiałem zmienić 2 tuleje i klocki / tarcze hamulcowe z tyłu.

Ostatnio zakupiłem przełącznik sterowania lusterkami bo stary zaczął działać/nie działać....

Poza tym jeżdżę... jeżdżę... jeżdżę....

Auto jest pyszne... wygląd mnie przekonał. A mina kierowców obok, którzy nie mają pojęcia co to za auto cieszy mnie praktycznie codziennie.

post-38700-14352518077961_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 17 cali ale coś mi się wydaje, że nastąpi powrót na 16... ostatnio założyłem zimę w 16 calach i komfort podniósł się bardzo odczuwalnie.

Silnik to 175 KM 2.4 JTD (nie do końca JTDM gdyż nie ma zmiennej geometrii na każdym kanale dolotu).

Jedynym przepaskudnym przypadkiem, który mnie dotknął a o którym nie napisałem, to czyszczenie układu dolotowego - warstwa kitu pochodzenia "ekologicznego" - nie dopalona spalina, tak skutecznie zatkała dolot, że auto prawie nie jechało i paliło pod 17 litrów na 100km.

Szczerze powiem, że diagnostyce nie było końca ale wszystko okazywało się być idealne.

Proces czyszczenia trochę kłopotliwy bo skończył się opuszczeniem całej ławy z silnikiem.

Było warto. Auto chodzi jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozostaje życzyć następnych 100kkm bezawaryjnej jazdy

Tylko kiedy ja je zrobię zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif - praca, praca i ciągle praca. Na miejscu.

Rocznie wyjeżdżam około 15.000 km z tym, że... dzieli się to na kilka aut.

W takim tempie to nakręcenie 100.000km w Thesisie zajmie mi jakieś 10 - 15 lat hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko kiedy ja je zrobię - praca, praca i ciągle praca. Na miejscu.

> Rocznie wyjeżdżam około 15.000 km z tym, że... dzieli się to na kilka aut.

> W takim tempie to nakręcenie 100.000km w Thesisie zajmie mi jakieś 10 - 15 lat

Pewnie mało kto uwierzy w taki przebieg zlosnik.gif

W takim razie życzenia przechodzą na następnego właściciela grinser006.gif

Czy wymieniał może kolega już termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Średnio mu ten box pasuje

Na pewno. Rosnący staż małżeński i 2 córki powodują, że bagażnik + box tym razem spełnił wymagania rodziny co do przestrzeni bagażowej.

Belki są oryginalne. Mocowanie pewne. Box ogólnie to zło (200km/h i hałas jest jak na taśmie produkcyjnej).

Od tych wakacji zaczynam myśleć o Multivanie.... Ale na razie to tylko myślenie.

Plus jest taki, że nawet z tym garbem na dachu, prędkościami 200 km/h a czasem i ponad 200 - średnie zużycie paliwa zamknęło się na poziomie 7,2 l/100km

Thesis egzamin zdał na 6.

(W Europie też robi wrażenie - ludzie się oglądają i dziwne miny robią ze zdziwienia zlosnik.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie były średnie prędkości

nie przeliczałem.

Z obiadem, z kolacją, postoje na życzenia fizjologiczne, tankowanie, rozmowa z policjantami w Austrii zakończona mandatem, zakupy w jakims sklepie: trasa Sukosan - Białystok 16,5 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.