Skocz do zawartości

Assistance - PZU


bamaj

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

mam pytanie odnośnie zapisów OWU Assistance w PZU.

Mianowicie czy awaria sprzęgła jest kwalifikowana jako "awaria" i holowanie pojazdu itp. jest wykonywane w ramach ubezpieczenia, czy jest to sytuacja wyłączona z odpowiedzialności ubezpieczyciela z tytułu "zużycia eksploatacyjnego, korozji, utlenienia, zawilgocenia pojazdu, jego części lub wyposażenia".

Dzwoniłem na infolinię, ale miła Pani nie umiała mi pomóc, ponieważ nie spotkała się z taką sytuacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale o co chodzi? Auto nie jeździ? Wzywasz Assistance - nie jesteś mechanik, znać sie nie musisz czy

> to sprzęgło, czy cos innego.

Sytuacja wygląda tak, ze jestem poza miejscem zamieszkania, gdzie mam "swoich mechaników". Czuję, że sprzęgło się kończy - ale nie wiem czy dam radę dojechać do siebie do domu.

Czy ryzykować i jechać, licząc ewentualnie na autopomoc PZU, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja wygląda tak, ze jestem poza miejscem zamieszkania, gdzie mam "swoich mechaników". Czuję,

> że sprzęgło się kończy - ale nie wiem czy dam radę dojechać do siebie do domu.

> Czy ryzykować i jechać, licząc ewentualnie na autopomoc PZU, czy nie.

jak staniesz to dzwonisz i Cię holują smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja wygląda tak, ze jestem poza miejscem zamieszkania, gdzie mam "swoich mechaników". Czuję,

> że sprzęgło się kończy - ale nie wiem czy dam radę dojechać do siebie do domu.

> Czy ryzykować i jechać, licząc ewentualnie na autopomoc PZU, czy nie.

Możesz liczyć jeszcze ewentualnie na siebie, bo bez sprzęgła świat się nie kończy grinser006.gif

Myślę, że bez problemu zadziała assistance ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz pakiet, jeśli jakiś darmowy/niski to pamiętaj, że jest limit km od domu(adres w DR) poniżej, którego ubezpieczenie nie działa lub działa tylko jeśli usterka wystąpi w czasie jazdy lub na skutek kolizji.

U mnie jak padło sprzęgło to przy full-pakiecie przyjechali, załadowali autko na podwórku(ten sam adres w DR) i zawieźli pod wskazany adres(przypadkiem ASO Fiat).

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jaki masz pakiet, jeśli jakiś darmowy/niski to pamiętaj, że jest limit km od domu(adres w

> DR) poniżej, którego ubezpieczenie nie działa lub działa tylko jeśli usterka wystąpi w czasie

> jazdy lub na skutek kolizji.

> U mnie jak padło sprzęgło to przy full-pakiecie przyjechali, załadowali autko na podwórku(ten sam

> adres w DR) i zawieźli pod wskazany adres(przypadkiem ASO Fiat).

> Pozdrawiam BAS

Mam pakiet Komfort w PZU, ale według OWU to limit holowania 150km od miejsca zdarzenia do wskazanego przeze mnie miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pakiet Komfort w PZU, ale według OWU to limit holowania 150km od miejsca zdarzenia do

> wskazanego przeze mnie miejsca.

Doczytaj czy nie ma tam limitu, że musi się to wydarzyć 40-70km od miejsca zamieszkania.

Jeśli masz komfort to dzwoniąc powiedz, że jechałeś, nagle samochód się popsuł i udało Ci się dotoczyć pędem na pobocze czy do parkingu.

Jak powiesz, że autko stało w garażu i teraz nie chce jechać to odmówią Ci pomocy.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy CO i JAK zgłosisz.

Jeżeli zadzwonisz na numer alarmowy i powiesz (cytuję:)

"No kończyło mi się sprzęgło, ale jechałem, jechałem, ale już nie jedzie, bo się skończyło", to - w ramach udzielania pomocy - wskażą Ci drogę na najbliższe drzewo (zużycie eksploatacyjne + rażące niedbalstwo).

Jeżeli jednak zadzwonisz i powiesz (cytuję również)

"Jechałem i nagle coś chrupnęło i teraz nie jedzie i jakoś dziwnie pracuje pedał sprzęgła, ale do ostatniej chwili przed wystąpieniem AWARII było wszystko w porządku" + nie będziesz się wdawał w dyskusję i mundrował n/t możliwych przyczyn awarii ("nie mam pojęcia, pedał sprzęgła dziwnie chodzi, to może coś tam się zepsuło. No nie jedzie i już."), no to masz AWARIĘ i holownik należy Ci się jak psu buty.

Generalnie im kto "mundżejszy" tym szerszym łukiem powinien omijać dzwonienie do asistansa, bo zrobią z niego wiatrak, chyba, że ma temat ewidentny typu "kolizja była i koło leży gdzieś w rowie". Im kto mniej znający się i mający owłosienie w kolorze blond, tym większe szanse na świadczenie z assistance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio chciałem skorzystać z podstawowego pakieru PZU Pomoc dodawanego do pakietu OC+AC i

> wszystko poza holowaniem powypadkowym było płatne

Ale co Cię dziwi, skoro kupiłeś taki a nie inny produkt?

Wiesz - ja kupując fiata pandę nie narzekałbym, że "ale g..., dwie europalety nie wchodzą!"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co Cię dziwi, skoro kupiłeś taki a nie inny produkt?

> Wiesz - ja kupując fiata pandę nie narzekałbym, że "ale g..., dwie europalety nie wchodzą!"...

Samochód dojechał - dziś naprawiony. Okazało się, że łożysko poszło się ....(ekhm).

Przy okazji wymieniony olej w skrzyni i w silniku.

Dzięki koledzy za pomoc ok.gif Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wzywałem assistance do padniętego aku albo przebitej opony. I działało, tel na 0 801 mówiłem co, jak i gdzie i nikt nie pytał. nikt nie marudził, kazali czekać na przyjazd mechanika i tyle

po to ono jest jeśli auto nie jedzie i nie działa skromny.gifwink.gif

ps

mam wersję "spod domu" nie pamiętam czy to komfort czy jakiś inny full zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.