Skocz do zawartości

Olej wszędzie !!


Dawideczek87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały problem wsiadłem do auta przejechałem +/- 2 km na stacje, ruszając z stacji dostrzegłem dużą plamę oleju za sobą. Okazało się ze bagnet wybiło do góry i cala komora pływa w oleju.

Czy może być to spowodowane bardzo niską temperatura??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma Ci zamarzła. Miałem niedawno to samo. Przewód który idzie od pokrywy zaworów do filtra powietrza. Zalegające w nim zimą "masło" zmieniło się w lód i gazy ze skrzyni korbowej nie miały ujścia, więc wyskoczył bagnet aby miały gdzie się uwolnić. Musisz rozmrozić i udrożnić ten przewód no i dolać oleju, aby mieć jego poziom.

c224110156.jpg

Na zdjęciu zaznaczony czerwoną strzałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odma Ci zamarzła. Miałem niedawno to samo. Przewód który idzie od pokrywy zaworów do filtra

> powietrza. Zalegające w nim zimą "masło" zmieniło się w lód i gazy ze skrzyni korbowej nie

> miały ujścia, więc wyskoczył bagnet aby miały gdzie się wolnić. Musisz rozmrozić i udrożnić

> ten przewód no i dolać oleju, aby mieć jego poziom.

> Na zdjęciu zaznaczony czerwoną strzałką.

Dzięki za rade już myślałem najgorsze.

** Jest jakaś możliwość uniknięcia w przyszłości tego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak taka odma zewnętrzna wygląda w uno? na czym polega działanie takiego wynalazku?

Zbiera "masło" do osobnego pojemnika i nie syfi Ci dolotu. Łatwiej wyczyścić zimą i łatwiej zobaczyć w jakiej formie jest silnik.

theory_oil.gif

To czy odpływ puścisz w atmosferę, czy do silnika to już nie ma znaczenia, chyba że dla ekologów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olej i tak zostanie w zbiorniku, więc...?

jak zapewne wiesz, odmą do układu dolotowego nie jest podawany sam olej, lecz to, co znajduje się w skrzyni korbowej (przedmuchy tym większe, im bardziej zużyty silnik) - nic - po za remontem silnika - tego nie zmieni.

a gdyby to było zupełnie nieszkodliwe dla środowiska, to pewnie sami konstruktorzy aut by zrobili odgazowanie skrzyni korbowej z wylotem do atmosfery, a tak nie jest.

jeśli silnik z normalnie podłączoną odmą ledwo zipie, tzn, że jego czas minął i potrzebny jest albo remont, albo złomowanie jednostki napędowej.

połączenie odmy z atmosferą, bo wtedy jeszcze da się jechać, to - cytując kolegę Sibui - kałożerstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak taka odma zewnętrzna wygląda w uno? na czym polega działanie takiego wynalazku?

to znaczy gumowa rurka (slauf) skierowany w dol do ziemi 270751858-jezyk.gif zamiast do filtra powietrza. Nadmiar oleju z gaźnika jest kierowany na ziemie, zamiast zalewa filtr powietrza.

panic.gifpanic.gifpanic.gif

Ps. za taka instalacje można stracić dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy mógł bym prosić o wytłumaczenie i działanie tego?

> >catch tank

Ze skrzyni korbowej przewodem(odmą) wpada do zbiornika wypełnionego np. wełną stalową mgiełka oleju, spalin, paliwa, pary wodnej.

Olej i inne syfy "masło" zatrzymuje się na wełnie stalowej.

A silnik zamiast zasysać do kolektora (na przepustnice) ww. mgiełkę zasysa oczyszczone powietrze.

Samo wykonanie jest banalne. Zbiornik który da się otworzyć z wejściem i wyjściem, w środku wełna stalowa i już. Co zimę wymieniasz wkład i cieszysz się czystym dolotem i niezamarzającą odmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze skrzyni korbowej przewodem(odmą) wpada do zbiornika wypełnionego np. wełną stalową mgiełka

> oleju, spalin, paliwa, pary wodnej.

> Olej i inne syfy "masło" zatrzymuje się na wełnie stalowej.

> A silnik zamiast zasysać do kolektora (na przepustnice) ww. mgiełkę zasysa oczyszczone powietrze.

> Samo wykonanie jest banalne. Zbiornik który da się otworzyć z wejściem i wyjściem, w środku wełna

> stalowa i już. Co zimę wymieniasz wkład i cieszysz się czystym dolotem i niezamarzającą odmą.

dzięki za opisanie tego. ja słyszałem o tym ale nie wiedziałem jak się to nazywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.