Skocz do zawartości

wycieraczki...


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Yo,

moje wycieraczki polegly, trza zakupic nowe zlosnik.gif

W sobote po raz pierwszy spojrzalem na mocowanie w e39... domyslam sie, ze trzeba tego dynksa przesunac... Ale, w ktora strone? Byly pod sniegiem, zmarzniete, proba ruszenia plastikiem nieudana, wiec wole wiedziec, w ktora strone sie mocowac zlosnik.gif

Przy okazji- musza byc dedykowane czy kazde uniwersalne mozna zalozyc? (pomijajac kwestie jakosci)

Pozdrawiam w poniedzialek facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Yo,

> moje wycieraczki polegly, trza zakupic nowe

> W sobote po raz pierwszy spojrzalem na mocowanie w e39... domyslam sie, ze trzeba tego dynksa

> przesunac... Ale, w ktora strone? Byly pod sniegiem, zmarzniete, proba ruszenia plastikiem

> nieudana, wiec wole wiedziec, w ktora strone sie mocowac

> Przy okazji- musza byc dedykowane czy kazde uniwersalne mozna zalozyc? (pomijajac kwestie jakosci)

> Pozdrawiam w poniedzialek

Haha, zachcialo sie 5er Reihe to teraz trzeba bulić, "nie ma letko" :D

Generalnie w grę wchodzą tylko oryginalne. Bosch też produkuje, ale są gorsze. Możesz zobaczyć na Allegro, bo wycieraczki BMW są produkowane w Polsce i można za 80-100PLN je tam kupić (może wyniesione z fabryki?).

Podobno można też same pióra podmienić, ale patrząc na budowę oryginalnych to będzie ciężko coś dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Haha, zachcialo sie 5er Reihe to teraz trzeba bulić, "nie ma letko" :D

> Generalnie w grę wchodzą tylko oryginalne. Bosch też produkuje, ale są gorsze. Możesz zobaczyć na

> Allegro, bo wycieraczki BMW są produkowane w Polsce i można za 80-100PLN je tam kupić (może

> wyniesione z fabryki?).

> Podobno można też same pióra podmienić, ale patrząc na budowę oryginalnych to będzie ciężko coś

> dobrać.

z piorami sie nie bede bawil zlosnik.gif

wycieraczki kupie takie jak beda, pytam glownie o mocowanie i w ktora strone co przesunac, zeby sie na mrozie nie silowac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzisiaj bez sniegu sobie obejrzalem i zobaczylem na jakiej zasadzie to dziala zlosnik.gif

zauwazylem jednak, ze z tylu nie mam takiego klipsu jak z przodu hmm.gif

pytanie czy powinien byc czy tylko wciska sie wycieraczke i to wszystko? hmm.gif

znalazlem klips na allegro, ale chyba tylko na przod....

jak to jest? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacznij od tego, ze do e39 pasują tylko wycieraczki Bosch Twin

i takie tez przyszly wczoraj zlosnik.gif

zalozone waytogo.gif

tylna 42,5cm, stara byla dluzsza (nie mierzylem ile miala), ale wszystkie pasuja cool.gif

jeszcze musze porzadek ze spryskami zrobic. Odlaczylem intensywne, bo mam jakies nieoryginalne wezyki i mi cofalo do zbiornika niewiem.gif. A w lewym sprysku tylko z jednej strony leci angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i takie tez przyszly wczoraj

> zalozone

> tylna 42,5cm, stara byla dluzsza (nie mierzylem ile miala), ale wszystkie pasuja

> jeszcze musze porzadek ze spryskami zrobic. Odlaczylem intensywne, bo mam jakies nieoryginalne

> wezyki i mi cofalo do zbiornika . A w lewym sprysku tylko z jednej strony leci

To nie wężyki tylko zaworki w spryskiwaczach Ci się skończyły. 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz ktos mi o tym wspominal

> przerabiales ten temat? jak to wyglada? cale spryski trzeba wymieniac? (mam podgrzewane ofc)

Nie próbowałem naprawiać, zamówiłem i wymieniłem na nowe. Róznica w wytrysku oink.gif kolosalna... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Ooodkopuje zlosnik.gif

A wiec Bosche wytrzymaly 9 miesiecy smile.gif Pewnie jeszcze by troche pojezdzily, ale jesien, zima, trzeba bylo zmienic zlosnik.gif

Znajomy akurat zamawial z allegro wynalazek pod nazwa Good Rain zlosnik.gif Przekopalem aukcje goscia i znalazlem do e39 => http://allegro.pl/show_item.php?item=2756343579

Ryzyk, fizyk, wzialem zlosnik.gif

Zalozylem we poniedzialek i powiem Wam, ze sa masakrycznie ciche! Zostawilem wlaczone wycieraczki i jak zaczal padac deszcz... zero halasu, aksamitnie po szybie lataja smile.gif

Mocowanie- jak oryginal, zero kombinacji cool.gif

Ciekawe ile wytrzymaja, ile beda dobrze zbieraly i kiedy zaczne je slyszec. W kazdym za te pieniadze- nie spodziewalbym sie smile.gif Moge polecic waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ooodkopuje

> A wiec Bosche wytrzymaly 9 miesiecy Pewnie jeszcze by troche pojezdzily, ale jesien, zima, trzeba

> bylo zmienic

> Znajomy akurat zamawial z allegro wynalazek pod nazwa Good Rain Przekopalem aukcje goscia i

> znalazlem do e39 =

> Ryzyk, fizyk, wzialem

> Zalozylem we poniedzialek i powiem Wam, ze sa masakrycznie ciche! Zostawilem wlaczone wycieraczki i

> jak zaczal padac deszcz... zero halasu, aksamitnie po szybie lataja

> Mocowanie- jak oryginal, zero kombinacji

> Ciekawe ile wytrzymaja, ile beda dobrze zbieraly i kiedy zaczne je slyszec. W kazdym za te

> pieniadze- nie spodziewalbym sie Moge polecic

ja ostatnio kupilem do e38 z valeo i lipa bo powyrzej 130 nie zbieraja dobrze sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja ostatnio kupilem do e38 z valeo i lipa bo powyrzej 130 nie zbieraja dobrze

Valeo do e38 nie pasują, przynajmniej u mnie.

To znaczy pasują, ale uderzają o maskę przez inne mocowanie - masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie pasuja ale sa na takim dziwnym odstajacym patencie i nie zabardzo mi sie to podoba

Właśnie o tym patencie mówię. Jak lewa wycieraczka chowa się pod maskę to uderza w oś prawej właśnie przez ten patent...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie o tym patencie mówię. Jak lewa wycieraczka chowa się pod maskę to uderza w oś prawej

> właśnie przez ten patent...

Hmmm nie zauwazylem. jutro sie temu przyjze i najwyzej fotke cykne czy o tym samym piszemy. co i tak nie zmienia faktu ze powyzej 140+ przestaja zbierac w drodze na dol sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.