Skocz do zawartości

Zmiany dot przewożenia dzieci w fotelikach?


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nastąpiły zmiany w przepisach / prawie dotyczące przewozu dzieci w fotelikach. Dokładnie na tzw "poddupkach) = dziecko jest za duże na fotelik a za małe żeby jeździło bez niczego.

Pytam bo coś mi teściu napomknął ze nie wolno już wozić dziecka na tych "poddupkach" tylko trzeba się zaopatrzyć w kolejny jakiś tam fotelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy nastąpiły zmiany w przepisach / prawie dotyczące przewozu dzieci w fotelikach. Dokładnie na tzw

> "poddupkach) = dziecko jest za duże na fotelik a za małe żeby jeździło bez niczego.

> Pytam bo coś mi teściu napomknął ze nie wolno już wozić dziecka na tych "poddupkach" tylko trzeba

> się zaopatrzyć w kolejny jakiś tam fotelik.

fotelik z przodu

z tyłu może być poddupnik

czyli po staremu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fotelik z przodu

> z tyłu może być poddupnik

> czyli po staremu

A to jakas nowosc.

A dlaczego z przodu nie moze byc poddupnika?

Przeciez poddupnik to normalny fotelik, tylko ze dla wiekszych dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to jakas nowosc.

> A dlaczego z przodu nie moze byc poddupnika?

> Przeciez poddupnik to normalny fotelik, tylko ze dla wiekszych dzieci.

3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

2. Kierującemu pojazdem zabrania się:

korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku;

przewożenia osoby, o której mowa w ust. 1 pkt 1, na rowerze lub motorowerze albo motocyklu, chyba że jest przewożona w bocznym wózku;

przewożenia pasażera w sposób niezgodny z art. 39, 40 lub 63 ust. 1;

przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;

przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat,

> nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do

> przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom

> technicznym.

> 2. Kierującemu pojazdem zabrania się:

> korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku;

> przewożenia osoby, o której mowa w ust. 1 pkt 1, na rowerze lub motorowerze albo motocyklu, chyba

> że jest przewożona w bocznym wózku;

> przewożenia pasażera w sposób niezgodny z art. 39, 40 lub 63 ust. 1;

> przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu

> pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;

> przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu

> pojazdu samochodowego.

No wlasnie. A zakladajac, ze poddupnik tez jest fotelikiem ochronnym - no bo wsumie czemu mialby nie byc - wychodzi na to ze na przednim fotelu tez mozna przewozic dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie. A zakladajac, ze poddupnik tez jest fotelikiem ochronnym - no bo wsumie czemu mialby

> nie byc - wychodzi na to ze na przednim fotelu tez mozna przewozic dziecko.

a dlaczego zakładasz że podkładka to fotelik ?

dla mnie jest to inne urządzenie do przewożenia dzieci hmm.gif

tylko ciekaw jestem czy faktycznie ustawodawca miał taką intencję grinser006.gif

a wracając do pytania wątku, nie tyle przepisy co podejście producentów

gdzieś czytałem że większość wycofała się z podkładek, ze względu na duże zagrożenia przy uderzeniach bocznych

np mój obecny fotelik umożliwi stosowanie go bez oparcia, ale producent podaje że nie należy tak użuwać hmm.gif

poczytaj na fotelik info, tam było ostatnio sporo o podkładkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie. A zakladajac, ze poddupnik tez jest fotelikiem ochronnym - no bo wsumie czemu mialby

> nie byc - wychodzi na to ze na przednim fotelu tez mozna przewozic dziecko.

Idąc Twoim tokiem rozumowania - taboret to też krzesło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Idąc Twoim tokiem rozumowania - taboret to też krzesło?

Taboret jest krzesłem, tylko bez oparcia, fotel już krzesłem nie jest! I tutaj też trzeba by się zastanowić nad definicją "fotelika" do przewożenia dzieci. Przytoczony przepis wyraźnie rozdziela na fotelik i inne urządzenie. Z przodu mówi już tylko o foteliku. Ja małego sadzam z przodu na najtańszym poddupniku (wypasiony fotelik ma w aucie mamusi zlosnik.gif). Szczerze mówiąc temat mnie trochę zaskoczył, bo na upartego można go tak zinterpretować, że z przodu na poddupniku nie wolno! icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.