Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

z jak predkoscia nagrywac płyte z mp3...

Featured Replies

Napisano

bo ostatnio nagralem sobie z predkoscia 48x zlosnik.gif i nie bangla mi na radiu ojca, wyskakuje komunikat error, czy to robi jakas roznice czy to moze wina radia oslabiony.gif

pozdro zlosnik.gif

Napisano

> bo ostatnio nagralem sobie z predkoscia 48x i nie bangla mi na

> radiu ojca, wyskakuje komunikat error, czy to robi jakas roznice

> czy to moze wina radia

> pozdro

moze byc wiele przyczyn, ale najprawdopodobniej wine za to ponosi predkosc nagrywania crazy.gif

Napisano

> bo ostatnio nagralem sobie z predkoscia 48x i nie bangla mi na

> radiu ojca, wyskakuje komunikat error, czy to robi jakas roznice

> czy to moze wina radia

> pozdro

Nagrywaj wolniej i na płytach porządnych a nie na badziewiu za 60groszy z reala tongue.gif

Pozdro899

Napisano
  • Autor

> moze byc wiele przyczyn, ale najprawdopodobniej wine za to ponosi

> predkosc nagrywania

a jaka optymalna bo kumpel mi doradzal aby 8x wink.gif

Napisano

> a jaka optymalna bo kumpel mi doradzal aby 8x

zalezy od płyty, jak tandeta to najwolniej, sam uzywam rw w aucie, wypalam przewaznie 10x i działa wszystko, choc niektore cd-r płyty zdarzało mi sie wypalac predkoscia 4x, nagrywarka tez jest nie byle jaka, nagrywalem plyty takiemu jednemu z tego forum co twierdzil ze jego radio nie czyta nagrywanych - i sie pomylil troche biglaugh.gif

Napisano
  • Autor

> zalezy od płyty, jak tandeta to najwolniej, sam uzywam rw w aucie,

> wypalam przewaznie 10x i działa wszystko, choc niektore cd-r

> płyty zdarzało mi sie wypalac predkoscia 4x, nagrywarka tez jest

> nie byle jaka, nagrywalem plyty takiemu jednemu z tego forum co

> twierdzil ze jego radio nie czyta nagrywanych - i sie pomylil

> troche

ja do swojego blaupunkta nagrywalem z predkoscia 24x i bylo wszystko dobrze a nawet 52x tez dawalo rade zlosnik.gif

Napisano

> bo ostatnio nagralem sobie z predkoscia 48x i nie bangla mi na

> radiu ojca, wyskakuje komunikat error, czy to robi jakas roznice

> czy to moze wina radia

> pozdro

dobra płyta + max x8

Napisano

> bo ostatnio nagralem sobie z predkoscia 48x i nie bangla mi na

> radiu ojca, wyskakuje komunikat error, czy to robi jakas roznice

> czy to moze wina radia

> pozdro

Ja pale 16x, czasem 24x choć to różnica czasowo jakieś kilkanaście sekund zlosnik.gif więc lepiej wolniej nagrywać.

Napisano

> bo ostatnio nagralem sobie z predkoscia 48x i nie bangla mi na

> radiu ojca, wyskakuje komunikat error, czy to robi jakas roznice

> czy to moze wina radia

Optymalna szybkość nagrywania zależy od nagrywarki i nośnika. Jak chcesz mieć 100% pewności, to nagraj płytki z różnymi prędkościami i przetestuj na obecność błędów C1 (zawsze są, ale nia każdy napęd je raportuje).

Generalizując - na dobrych płytkach optymalna szybkość to 8-16x. Nie jest już od dawna prawdą, że im wolniej tym lepiej - współczesne płyty nie są przystosowane do wolnego nagrywania.

Napisano

> a jaka optymalna bo kumpel mi doradzal aby 8x

optymalna to 1x bo najmniej błędów powstaje, średnio jeda na 20 płyt z moich testów wyszło

pzdr

Napisano

> optymalna to 1x bo najmniej błędów powstaje, średnio jeda na 20 płyt

> z moich testów wyszło

> pzdr

tyle że teraz dość trudno przepalić x1 płytki, nowe nagrywarki i płyty rzadko to umożliwiają... spineyes.gif

Napisano

> optymalna to 1x bo najmniej błędów powstaje, średnio jeda na 20 płyt

> z moich testów wyszło

Oj, żebyś się nie zdziwił z tym 1x na nowych nośnikach

i nowym sprzęcie rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Napisano

> Oj, żebyś się nie zdziwił z tym 1x na nowych nośnikach

> i nowym sprzęcie

a co mają do tego głosniki

boje_sie.gif

pzdr

Napisano

> tyle że teraz dość trudno przepalić x1 płytki, nowe nagrywarki i

> płyty rzadko to umożliwiają...

dlatego ja sobie takiego starocia zostawiłem i wypalam x1 a w tym czasie biore prysznic, pozatym co to za pomysł słuchania mp3 :roll:

pzdr

Napisano

> a co mają do tego głosniki

a gdzie ja napisałem o jakiś głośnikach? hehe.gif

Napisano

> a gdzie ja napisałem o jakiś głośnikach?

spineyes.gif nośniki przeczytałem głośniki nie wiem czemu zlosnik2.gif

pzdr

Napisano

podpinam sie ale troszke inne pytanko

Mam w aucie CD w kompie nagrywarke DVD z jaka predkościa nagrywac plytki zeby sie nie ciely w aucie i jakie sa najlepszejsze plytki

dzieki pozdrawiam

Napisano

> z jaka predkościa nagrywac

> plytki zeby sie nie ciely w aucie

Najwolniej jak się da.

>i jakie sa najlepszejsze plytki

Drogie płytki są dobre, serio.

> dzieki pozdrawiam

Pozdro899

Napisano

Jasna sprawa, im wolniej tym lepiej.

A ja się zapytam przy okazji czemu mi nie działa track info ?? Czy wiecie jak nagrac zeby się wyświetlało ??

Napisano

> Jasna sprawa, im wolniej tym lepiej.

> A ja się zapytam przy okazji czemu mi nie działa track info ?? Czy

> wiecie jak nagrac zeby się wyświetlało ??

Ze co??

Jezeli myśłisz o CD TEXT to przy nagraniu w nero musisz odchaczyć funkcje nagrywania CD TEXTu, wpisać ręcznie w odpowiednie pola tytuł płyty i poszczegolnych wykonawców. A jezeli mówisz o tym systemie co miały naprzykład starsze pionki to tam polega to na ręcznym wprowadzeniu do pamięci radia tytuły płyty, nie ma zadnych wiadomościna CD tylko w pamięci radia jest indeksowanych do 100 tytułów.

Pozdro899

PeEss: Moge się mylić oczywiście 270751858-jezyk.gif

Napisano

Mam Alpine, nagrywam w Nero i jedyne miejsce gdzie można coś wpisać to nazwe albumu i wykonawce ale miejsca na ręczne wpisanie tytułów piosenek nie widziałem.

Za słabo szukałem niewiem.gif

Napisano

> Mam Alpine, nagrywam w Nero i jedyne miejsce gdzie można coś wpisać

> to nazwe albumu i wykonawce ale miejsca na ręczne wpisanie

> tytułów piosenek nie widziałem.

> Za słabo szukałem

Na kazdym utworku klikasz prawym i w własciwościach sobie popatrz dokładnie. Nie pamiętam teraz na 100% jak tam jest, ale looknij na te opcje, napewno mozna tam wpisać tytuł utworu i wykonawce.

Pozdro899

Napisano

> Mam Alpine, nagrywam w Nero i jedyne miejsce gdzie można coś wpisać

> to nazwe albumu i wykonawce ale miejsca na ręczne wpisanie

> tytułów piosenek nie widziałem.

> Za słabo szukałem

Musisz jeszcze nagrywać w trybie Disc-At-Once, w Track-At-Once nie ma CD-Textu zlosnik.gif

Napisano

> Jasna sprawa, im wolniej tym lepiej.

Ten bzdurny mit już dawno został obalony (patrz na testy na cdrinfo.pl czy wyniki na forum cdrinfo).

Współczesne nagrywarki i nośniki nie nadają się do wolnego nagrywania. Najlepsze wyniki (najmniej C1) daje zazwyczaj nagrywanie z najwyższą prędkością przy której nagrywarka ma stałą prędkość obrotową, albo o stopień wolniej. Minimum to 8x, zazwyczaj optimum to 16-24x.

Zasady o których pisałem dotyczą wszelkich nagrań.

Co do czytanie przez konkretne czytniki - bywa, że jedne lubią płytki w jednej technologii i lepiej czytają, inne innej. Warto potestować różne dobre płytki zarówno pod kątem generowania błędów C1 przy różnych prędkościach jak i "kompatybilności" z naszym czytnikiem (Verbatimy - najlepiej od MCC, TDK, Sony).

Napisano

> Mam Alpine, nagrywam w Nero i jedyne miejsce gdzie można coś wpisać

> to nazwe albumu i wykonawce ale miejsca na ręczne wpisanie

> tytułów piosenek nie widziałem.

A masz nagrywarkę obsługującą cdtext?

Napisano

> A masz nagrywarkę obsługującą cdtext?

Jakiegoś Pioneer`a mam smile.gif a to moze nie mieć spineyes.gif

Dzieki za podpowiedzi, bede w domu sprawdze, THX

Napisano

> Ten bzdurny mit już dawno został obalony (patrz na testy na

> cdrinfo.pl czy wyniki na forum cdrinfo).

> Współczesne nagrywarki i nośniki nie nadają się do wolnego

> nagrywania. Najlepsze wyniki (najmniej C1) daje zazwyczaj

> nagrywanie z najwyższą prędkością przy której nagrywarka ma

> stałą prędkość obrotową, albo o stopień wolniej. Minimum to 8x,

> zazwyczaj optimum to 16-24x.

> Zasady o których pisałem dotyczą wszelkich nagrań.

> Co do czytanie przez konkretne czytniki - bywa, że jedne lubią płytki

> w jednej technologii i lepiej czytają, inne innej. Warto

> potestować różne dobre płytki zarówno pod kątem generowania

> błędów C1 przy różnych prędkościach jak i "kompatybilności" z

> naszym czytnikiem (Verbatimy - najlepiej od MCC, TDK, Sony).

ok.gif ja pale zazwyczaj na 8-16x płyty Verbatim Super Azo Cristal i na Pastelach ok.gif oczywiście za pomocą EAC

Napisano

Więc takie info mam przed nagrywaniem. (załącznik)

Ale ściągnałem EAC i tam jest cos takiego jak testowanie i okazało sie że moja nagrywarka nie ma opcji CD-tekst frown.gif

I mam pytanie czy słyszalna jest różnica jak wypala sie w EAC w porównaniu do Nero ??

post-53264-14352467640819_thumb.jpg

Napisano

> ja pale zazwyczaj na 8-16x płyty Verbatim Super Azo Cristal i na

> Pastelach oczywiście za pomocą EAC

ok.gifok.gif

Możesz potestować oczko szybciej - jest szansa, że może być lepiej (zależy od nośnika i nagrywajki).

A co do pytania o jakość nagrywania EACem - IMVHO program użyty do nagrywania ma marginalne znaczenie (przy tych samych ustawieniach). Za to EAC najlepiej ściąga CDDA - a to podstawa sukcesu i ze względu na brak sum kontrolnych w CDDA wcale nie jest łatwe.

Napisano

> Więc takie info mam przed nagrywaniem. (załącznik)

> Ale ściągnałem EAC i tam jest cos takiego jak testowanie i okazało

> sie że moja nagrywarka nie ma opcji CD-tekst

> I mam pytanie czy słyszalna jest różnica jak wypala sie w EAC w

> porównaniu do Nero ??

klikamy i czytamy

Napisano

> podpinam sie ale troszke inne pytanko

> Mam w aucie CD w kompie nagrywarke DVD z jaka predkościa nagrywac

> plytki zeby sie nie ciely w aucie i jakie sa najlepszejsze

> plytki

> dzieki pozdrawiam

plytki cd najlepsze w kolejnosci to

zloty spod

fioletowy/niebieski/czarny

zielony

potem cala reszta zlosnik.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.