Skocz do zawartości

Gaz do Seicento 0.9


Hubert_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje zalozyc gaz II generacji do seicento 99r. jedynym problemem jest to, ze chce to zrobic sam. Celowalbym w stag-a 50 i butle na bok do bagaznika (~20l) tylko nie wiem jaki parownik wybrac do takiego zestawu zeby to mialo rece i nogi. Wdzieczny bylbym rowniez za przydatne rady i wskazowki.

Ps. Z podbiciem nie bedzie problemu (znajomy znajomego etc.)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Planuje zalozyc gaz II generacji do seicento 99r. jedynym problemem jest to, ze chce to zrobic sam.

> Celowalbym w stag-a 50 i butle na bok do bagaznika (~20l) tylko nie wiem jaki parownik wybrac

> do takiego zestawu zeby to mialo rece i nogi. Wdzieczny bylbym rowniez za przydatne rady i

> wskazowki.

> Ps. Z podbiciem nie bedzie problemu (znajomy znajomego etc.)

> Pozdrawiam!

Moim zdaniem butla za mała. Min 34L w koło zapasowe. Reduktor polecam BRC Tecno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Planuje zalozyc gaz II generacji do seicento 99r. jedynym problemem jest to, ze chce to zrobic sam.

> Celowalbym w stag-a 50 i butle na bok do bagaznika (~20l) tylko nie wiem jaki parownik wybrac

Ja bym polecił jednak Bingo, do tego butla w koło i parownik Lovato RGE - jeden z najlepszych do II gen. Całość powinna ładnie chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem wlasnie dobre opinie o Lovato wiec prawdopodobnie sie na niego zdecyduje, butla w kole mi nie odpowiada, ale pomysle jeszcze nad tym. Moje pytanie numer dwa, czy istenieje mozliwosc mozliwosc zrobienia zlacza diagnostycznego (z tego co slyszalem to kabla od noki) na zasadzie rs232-usb. Odnosnie Bingo s, jak jest z ewentualnym wsparciem technicznym? AC S.A. jest calkiem w porzadku z tego co sie orientuje.

Dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem Sejkola z butlą właśnie 20L z boku ( koło zapasowe wchodziło i wychodziło bez najmniejszego problemu )sejkol palił gdzieś 7 - 7,5 więc starczało na przejechanie jak w większości aut na gaz około 300 kilometrów.

Co do parownika myślę, że Lovato byłoby ok - sam taki miałem i nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kme ma pełne wsparcie, soft do ustawiania za friko, do tego kabelek na alledrogo koło 50-ciu złotych. Sam mam bingo S, wg papierów auto ma na nim zrobione obecnie 120kkm, i śmiga rewelka.

Butle w koło bierz.

Parownik u mnie to tomasetto, butla stako (czy jakoś tak), śmiga bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i butle na bok do bagaznika (~20l) tylko nie wiem jaki parownik wybrac

>

Zdecydowanie butle w kolo.

W rodzinie było/jest takie sc co prawda 1.1, ale butle miało w koło, a zapasa był pionowo za siedzeniem z wyciętą półką.

IMHO patent super.

Paliło to 10l LPG max po mieście (Wawa) i myślę, że to jest standard dla 1.1 fiata z II gen., mam doświadczenie z SCx2+Pandax1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam w kole w CC i jest to świetne rozwiązanie. Zapasu nie woże bo i po co. A jeździłem i w długie trasy - warszawa-morze. Wystarcza dla spokoju ducha Assistance za 8zeta miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarcza dla spokoju ducha Assistance za 8zeta miesięcznie.

Ale duch wtedy kiedy jest potrzebny to go nie ma zlosnik.gif.

Przejechałem parę tysi na LPG i jednak mam dojazdówkę w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć sterownik bardzo prosty w obsłudze ale trochę uboższy w możliwości bierz Bingo. Jeżeli jednak chcesz mieć możliwość bardziej zaawansowanych ustawień wybór STAG-150 jest trafiony. Czasami nie udaje się idealnie liniowo zestroić mikser z reduktorem i tu STAG sobie poradzi a z Bingo będzie spora gimnastyka.

Reduktory LOVATO to konstrukcje najtrwalsze i najstabilniejsze. Ich jedyne wady to trochę duże gabaryty i brak króćca do podpięcia kompensacji(choć może są modele które to już mają?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Planuje zalozyc gaz II generacji do seicento 99r. jedynym problemem jest to, ze chce to zrobic sam.

Tak z czystej ciekawości - wystawisz sobie fakturę na montaż oraz świadectwo homologacji ?

Bo bez tego nie zarejestrujesz LPG w urzędzie komunikacji.

No chyba że nie chcesz tego formalnie zgłaszać .... ale diagnosta zapewnie nie podbije przy przeglądzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.