Skocz do zawartości

Corolla VVTi - zużycie oleju


dranio

Rekomendowane odpowiedzi

> Na nówkę, bez wady i w ASO?

Nie, nie mógł uruchomić silnika. Więc ASO wymieniło zawór (nie pamiętam który, muszę sprawdzić w papierach) prowadnicę zaworu, oraz shortblock.

> Bogaty z domu musiał być, bo to z dyszka jak nie lepiej...

Po rabatach (stały klient ASO) wyszło ponad 6 tys.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc później...

"Stwierdzono kilka przyczyn mogących doprowadzić do zwiększenia zużycia oleju:

1. zużycie olejowych pierścieni tłokowych (ja nie spotkałem sięz takim przypadkiem)

2. korozja uszczelniających pierścieni tłokowych co doprowadzało do powstawania rys na gładziach cylindrów - problem dotyczył głównie silników produkcji japońskiej

3. zapiekanie olejowych pierścieni tłokowych. Na skutek przyspieszonej utraty własności smarnych przez olej silnikowy powstają substancje smoliste tworzące osad w rowkach pierścieniowych (faktycznie sam to widziałem). Nagar ten powoduje utratęwłasności sprężystych pierścieni tłokowych - problem dotyczy szczególnie silników produkcji europejskiej (angielskiej).

Zmiany wprowadzone na linii produkcyjnej:

ad1. wprowadzono azotowanie pierścieni tłokowych (od 12.2001r. dla prod. japońskiej, od 01.2002 r. dla prod. angielskiej)

ad2. wprowadzono chromowanie uszczelniających pierścieni tłokowych ( od 04.2002 prod japońska, uszczelniające pierścienie tłokowe dla produkcji europejskiej były chromowane od początku prod.) Chromowanie wprowadzono dla uniknięcia efektu korozji pierścieni która powodowana jest głównie przez zwiększoną zawartośc siarki w paliwie.

ad3. wprowadzono dodatkowe kanały powrotne oleju w bloku silnikowym w celu uniknięcia mieszania sięoleju silnikowego z przedmuchiwanymi gazami spalinowymi w przestrzeni pod osłoną łańcucha rozrządu (od 01.2003 dla prod japońskiej, od 02.2003 dla prod. europejskiej)

Zmiana została wprowadzona od numerów:

Corolla 1.6 - 3ZZ U427854 (końcówka nr VIN E067233)

Corolla 1.4 - 4ZZ U427856 (VIN E073914)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.gif

a jaki olej był lany ?

1. u nas w firmie jak jeździły E12 na przeglądy to raz oznakowałem filtr olejowy markerem i go nie zmienili - chodź na fakturze był

2. po gwarancji, lali 10w40 w nieautoryzowanych stacjach i w 3 szt. E12 3ZZ poszły się kochać silniki przy przebiegach rzędu 100 000 - 140 000 icon_eek.gif

> (...) Znam ten tekst. Moja Corolla jest wyprodukowana w 2006 r. a i tak brała olej. Pisałem na MK -

> przyczyną były zapieczone pierścienie olejowe na 3 tłokach.

> dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to potwierdza regułę, że lanie 10w40 zabija te silniki.

Angole leją tylko 5w30 do nich, nawet po nalotach 300+

> Castrol TWX 5W30 w ASO, później 1 x Mobil 10W40. Sprzedający poinformował mnie, że silnik bierze

> olej.

> dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie 1.6 110km / 106 tys / 03r / Millers XSS 5W30 ( nie wiem co było lane wcześniej ) nic między wymianami nie bierze.

Shortblock prawdopodobnie wymieniony - jak nie jest wymieniony to prawdopodobnie więcej oleju wchodzi chyba 4,2 litra a jak po wymianie to 3,7 o ile dobrze pamiętam. Mi zostało z 5 litrowej bańki około 1,5 litra więc wychodzi na to że wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.