Skocz do zawartości

szkoda całkowita, zwrot kosztów rejestracji nowego auta


struna100

Rekomendowane odpowiedzi

> na drodze sądowej i z dobrym prawnikiem tak, bo to wina całki, nieplanowane wydatki

do tego jeszcze bombonierkę i kwiaty dla żony można ...

rozsądnie jest o to zapytać ale ... precedens by był ... wszak odszkodowanie winno naprawiać szkody ... IMHO nadrodze sadowej można wszystko pytanie czy kwota jest na tyle warta walki by ją podejmować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do tego jeszcze bombonierkę i kwiaty dla żony można ...

> rozsądnie jest o to zapytać ale ... precedens by był ... wszak odszkodowanie winno naprawiać szkody

> ... IMHO nadrodze sadowej można wszystko pytanie czy kwota jest na tyle warta walki by ją

> podejmować ...

Dokładnie, wiem że tak nie ma. ale zarejestrowałem auto i ktos mi je wbrew woli skasował, musze kupic nowe, stare zezlomować itp.. ale to takie luźne gdybanie bo i tak kasy sie nie wyrwie za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, wiem że tak nie ma. ale zarejestrowałem auto i ktos mi je wbrew woli skasował, musze

> kupic nowe, stare zezlomować itp.. ale to takie luźne gdybanie bo i tak kasy sie nie wyrwie za

> to

źle mnie zrozumiałeś

chodzi o to że póki ktoś jeden nie pójdzie do sądu i nie zrobi tego w medialny sposób ... to nie bedzie sie to wliczało w "odszkodowanie"

dla mnie odszkodowanie to naprawienie wszelkich krzywd i kosztów ... udokumentowanych i faktycznie poniesionych przez pokrzywdzonego ... a koszt rejestracji do takowych należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, wiem że tak nie ma. ale zarejestrowałem auto i ktos mi je wbrew woli skasował, musze

> kupic nowe, stare zezlomować itp.. ale to takie luźne gdybanie bo i tak kasy sie nie wyrwie za

> to

moim zdaniem powinno to być z urzędu, tj. orzekają szkodę całkowitą -> poszkodowany pozbywa się auta -> powiększają odszkodowanie o koszty rejestracji pojazdu tak jak zwracają za przegląd powypadkowy...

mimo wszystko napiszę im pismo z wnioskiem o zwrot tych kosztów - szkodę rozliczam przez internet, więc oprócz 5 min poświęconych na napisanie pisma nic więcej mnie to nie kosztuje... a może odezwie się jeszcze ktoś kto próbował o to walczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> jak w temacie, jest szansa dostać od TU zwrot kosztów rejestracji nowo zakupionego samochodu, gdy

> stary został zezłomowany (szkoda całkowita z oc sprawcy)? przerabiał ktoś i wywalczył to?

Napisz pismo do TU i powiesz nam jaka będzie odpowiedź, może akurat ktoś będzie miał lepszy dzień i kasę zwrócą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na drodze sądowej i z dobrym prawnikiem tak, bo to wina całki, nieplanowane wydatki

No to co się rozdrabniać - dołózmy refundację kosztów poszukiwania nowego nabytku, oraz - KONIECZNIE - koszt flaszki dla zalania robala po stracie, no i musowo alkaprim jakiś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poniesionych przez pokrzywdzonego ... a koszt rejestracji do takowych należy

Auto ubezpieczasz na pewna wartość x. Żeby dostać zwrot musiałbys powiększyć składkę o wartość dodatkowych kosztow czyli x +y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto ubezpieczasz na pewna wartość x. Żeby dostać zwrot musiałbys powiększyć składkę o wartość

> dodatkowych kosztow czyli x +y.

nie składkę a wartość ubezpieczenia ... i w tym przypadku myśle że przy AC składka by poszla o te 10 pln wyżej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> jak w temacie, jest szansa dostać od TU zwrot kosztów rejestracji nowo zakupionego samochodu, gdy

> stary został zezłomowany (szkoda całkowita z oc sprawcy)? przerabiał ktoś i wywalczył to?

Ciekawa sprawa. Zapewne się wytłumaczą że stare tablice zostały ujęte w wartości starego samochodu. Ale przecież na pewno nie było ich na żadnej wycenie. Jak masz ochotę to uderzaj i napisz jak poszło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.gif Może nie z OC lecz kolega reklamował hehe.gif FSO Polonez ,gnił pod uszczelkami przedniej szyby sprawa toczyła się ponad 4 lata(gwarancje miał na 2) sprawę wygrał auto zabrał diler jako 6 letnie ,co ugrał fabrycznie nowy samochód wraz z kosztem ubezpieczenia i kosztem rejestracji + wydatki prawnika smile.gif,a czasu wbrew pozorom nie stracił bo wszystkim zajął się prawnik i to można powiedzieć gratis waytogo.gif

Więc próbuj nic więcej nie stracisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PZU

Moim zdaniem w sądzie byś to wygrał (wiem, że PZU oleje tego typu roszczenie), gdyż zakres odpowiedzialności z OC jest naprawdę rozległy. W końcu dla Ciebie jest to realna strata (koszt przy zakupie nowego auta), której byś nie poniósł, gdyby nie ten incydent. Najprościej udać się w tej sprawie do Rzecznika Ubezpieczonych. Nawet pozew napiszę Ci za darmo. Ja osobiście polecam wystawić kilka negatywnych opinii na różnych forach oraz portalach opiniotwórczych związanych z frazami o PZU, a potem wysłać linki do tych wpisów oraz przedstawić sprawę rzecznikowi prasowemu PZU (mi taki zabieg pomógł w walce z HDI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

odkopuję, sprawa trwała dość długo, ponieważ toczyło się postępowanie sądowe wobec sprawcy i po wyroku sądu i dostarczeniu wszystkich dokumentów do PZU wraz z potwierdzeniami poniesionych opłat rejestracyjnych (opłata w US i WK) PZU zwróciło koszt rejestracji nowego pojazdu i to bez większych problemów (wystarczyło jedno pismo) cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkopuję, sprawa trwała dość długo, ponieważ toczyło się postępowanie sądowe wobec sprawcy i po

> wyroku sądu i dostarczeniu wszystkich dokumentów do PZU wraz z potwierdzeniami poniesionych

> opłat rejestracyjnych (opłata w US i WK) PZU zwróciło koszt rejestracji nowego pojazdu i to

> bez większych problemów (wystarczyło jedno pismo)

W takim razie dobrze wiedzieć na przyszłość ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.