Skocz do zawartości

klocki tył poszły i ....


marcin77

Rekomendowane odpowiedzi

tak chciałem się pożalić, tylne klocki wymienione (40tyś. wytrzymały) tylko dlatego że wczoraj w trasie zapiekł się hamulec, dodatkowo wymieniony uszczelniacz półosi , alu felgi założone i wyważone i ponad 500pln poszło frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już się żalisz to żal się szczegółowo...

> Który hamulec i co dokładnie się stało? Ten uszczelniacz to mocno ciekł czy tylko się pocił?

hehe.gif

prawe tylne koło zacisk nie odpuszczał i felga gorąca jak cholera + efekt dźwiękowy jakby samolot miał wylądować a nie mógł wink.gif, czyli wymiana obu klocków i czyszczenie "hamulców" tył, uszczelniacz potrafił pokapać więc wymiana aby mieć spokojne sumienie i nie wydać więcej na przyszłość tongue.gif (przy skrzyni biegów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś w tych laćkach musi z tymi hamulcami z tyłu być, u nas było to samo

3 lata temu miałem to samo ale z lewej strony, czyli następny raz za 3 lata znowu tfu tfu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawe tylne koło zacisk nie odpuszczał i felga gorąca jak cholera + efekt dźwiękowy jakby samolot

> miał wylądować a nie mógł , czyli wymiana obu klocków i czyszczenie "hamulców" tył,

Czyli w sumie wina zacisku? Może nie został oczyszczony przy wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro mowa o klockach, to możliwość jest tylko jedna.

Chodziło mi o przyczynę, czyli o to czy powodem były prowadnice, czy zapieczony tłoczek lub cokolwiek innego... cfaniaczek.gif Klocki same sie przecież nie zapiekają tylko mechanizm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodziło mi o przyczynę, czyli o to czy powodem były prowadnice, czy zapieczony tłoczek lub

> cokolwiek innego...

Quote:

Który hamulec i co dokładnie się stało?


Tak to dokładnie ująłeś, a jak dla mnie oznaczało to rozróżnienie zasadniczy/ręczny.

Klocki same sie przecież nie zapiekają tylko mechanizm...

W Lacetti może nie, ale spotkałem się z bardzo skutecznie zapieczonymi klockami w jarzmie, więc i to jest możliwe. Ponadto, jak wspomniałeś wyżej, zostają jeszcze prowadnice i tłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.