Skocz do zawartości

Aku juz siada?? (po roku)


cypajak

Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcu 2011 zakupiłem do swojej Pandy nowy aku (centra). Spisywał się idealnie. Zawsze "świecił na zielono". Zimą gdy nie jeździłem zabierałem aku do domu. Kilka dni temu auto nie odpaliło - aku padł, a przecież było nawet ciepło. Nałdowałem prostownikiem aku i auto odpaliło bez problemu. Teraz też odpala bezproblemowo. Jednak oczko w aku jest czarne, nie świeci już na zielono. Czy coś złego dzieje sie z aku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W czerwcu 2011 zakupiłem do swojej Pandy nowy aku (centra). Spisywał się idealnie. Zawsze "świecił

> na zielono". Zimą gdy nie jeździłem zabierałem aku do domu. Kilka dni temu auto nie odpaliło -

> aku padł, a przecież było nawet ciepło. Nałdowałem prostownikiem aku i auto odpaliło bez

> problemu. Teraz też odpala bezproblemowo. Jednak oczko w aku jest czarne, nie świeci już na

> zielono. Czy coś złego dzieje sie z aku??

zmierz ladowanie, pobor pradu i napiecie na klemach po 24h jazdy.

oczko to sciema wink.gif jak masz czarne po naladowaniu to wyciagnij akumulator i poruszaj nim zeby sie odwiesiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku od kilku dni działa idealnie

Jednak nadal jest czarno

Dziś go wyjołem i intensywnie wstrząsłem - podczs wstrząsania świecił na zielono, po zakończeniu wstrząsania świecił na zielono przez 1sek. Czy takie zachowanie może być podstawą do reklamacji, ma niespełna rok ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wstrząsania świecił na zielono przez 1sek.

O ile "zielone oczko" działa w miarę poprawnie (a to jest zwykła kulka "pływająca" w elektrolicie, która ma pływać zielonym do góry - a nie białym ani nie tonąć - więc ciężko toto popsuć) to zachowanie jakie opisujesz wskazuje na niewłaściwą gęstość elektrolitu

> Czy takie zachowanie może być podstawą do

> reklamacji, ma niespełna rok ???

Może być podstawą, aczkolwiek gwarant być może będzie zwalał winę zepsucia akumulatora na niewłaściwe użytkowanie/nieprawidłowe parametry ładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W czerwcu 2011 zakupiłem do swojej Pandy nowy aku (centra). Spisywał się idealnie. Zawsze "świecił

> na zielono". Zimą gdy nie jeździłem zabierałem aku do domu. Kilka dni temu auto nie odpaliło -

> aku padł, a przecież było nawet ciepło. Nałdowałem prostownikiem aku i auto odpaliło bez

> problemu. Teraz też odpala bezproblemowo. Jednak oczko w aku jest czarne, nie świeci już na

> zielono. Czy coś złego dzieje sie z aku??

oczko to sciema, raz działa raz nie tym akurat bym sie nie martwił...

ale jezeli kupiłes centre to juz tutaj zaczał bym sie martwic, u mnie jedna padła po ok roku (ot poprostu sie rozładowywała pomimo ze auto sprawne) a druga w innym aucie po ok 1,5 roku (tak samo jak pierwsza, tez sama z siebie padała)...

od razu mowie szkoda kasa na paliwo i na dojazdy do serwisu, bo i tak gwarancji nie uznaja...

kupic inny akum nawet jakis marketowy i zapomniec o akumie moja rada aby nie stracic nerwow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś go wyjołem i intensywnie wstrząsłem

Błędów nie robi tylko ten co nie pisze. wink.gif

A co do akumulatora to oczkiem się nie przejmuj. Jak wóz odpala to jest dobrze, a jak chcesz mieć pewność to podjedź do jakiegoś warsztatu i niech go sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.