Skocz do zawartości

Kontrolka oleju


wodzu1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich smile.gif dosłownie przed chwilą wsiadam w swojego uniacza 1.4 odpalam silnik i zauważyłem że na wolnych obrotach świeci się kontrolka oleju. Po dodaniu gazu gaśnie. Sprawdziłem stan oleju i jest ok. Dodam że przebieg uniacza to 222 tys km. Olej był zmieniany jakieś 5 tys km temu. Cały czas śmiga na oleju półsyntetycznym LOTOS 10W40.

Co to może być?? Czy mogę z tym pojeździć przez weekend?? Czy raczej odrazu zaprowadzić go do mechanika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpalam silnik i na wolnych obrotach świeci się kontrolka oleju. Po dodaniu gazu gaśnie. przebieg uniacza to 222 tys km.

> Co to może być??

Naturalne zużycie jednostki napędowej... hmm.gif

> Czy mogę z tym pojeździć przez weekend?? Czy raczej odrazu zaprowadzić go do mechanika??

Skoro kontrolka gaśnie, to jazda nie zabije Twojego niuńka, a jeśli do mechanika, to albo na (profilaktyczną) wymianę czujnika, albo - jeśli objawy nie ustąpią - pomiar ciśnienia oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mówił że jest coś takiego jak "smok" który podaje olej i że mógł się trochę zapchać i trzeba go przeczyścić i wszystko powinno wrócić do normy smile.gif myślę że przy tym przebiegu jednostka napędowa jeszcze nie powinna być zużyta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej objawy padniecia panewek niz naturalnego zuzycia .

No ale moment: nie wiemy nic o sposobie eksploatacji tej jednostki - może jest bezlitośnie katowana? To i się była zużyła przedwcześnie...

A co to znaczy padnięcie panewek? Nadmierne zużycie? Panewka ot tak sobie - nie wiem - pękła? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale moment: nie wiemy nic o sposobie eksploatacji tej jednostki - może jest bezlitośnie

> katowana? To i się była zużyła przedwcześnie...

> A co to znaczy padnięcie panewek? Nadmierne zużycie? Panewka ot tak sobie - nie wiem - pękła?

222kkm to tak mało nie jest:P pierwsze to tak jak koledzy mówią zmienić czujnik ciśnienia. jeśli nie pomoże to najlepszym rozwiązaniem będzie zaglądnąć do miski olejowej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 222kkm to tak mało nie jest:P pierwsze to tak jak koledzy mówią zmienić czujnik ciśnienia. jeśli

> nie pomoże to najlepszym rozwiązaniem będzie zaglądnąć do miski olejowej:)

Ale jak na jednostke z rodziny FIAT SOHC to nie jest takze duzo. Na tych silnikach przebiegi rzedu 400-500 tys. km nie sa niczym niespotykanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak na jednostke z rodziny FIAT SOHC to nie jest takze duzo. Na tych silnikach przebiegi rzedu

> 400-500 tys. km nie sa niczym niespotykanym.

Czy mój 1.4 też należy do tej rodziny? jeśli tak, to ledwo się dotarł - ma dopiero 107kkm biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy mój 1.4 też należy do tej rodziny? jeśli tak, to ledwo się dotarł - ma dopiero 107kkm

jak najbardziej nalezy do tej rodziny....

do autora watku....mam wlasnie taki przypadek w mojej cromie...przebieg pewnie kolo 400 tys..zapala sie kontrolka oleju przy odpaleniu , znika jak obroty pojda powyzej 2 tys obr...ponizej znowu sie zapala....podejrzenie na panewki glowne bo na korbach zmienilem...tyle ze u mnie jeszcze slychac stuk....okaze sie w najblizszych dniach jak rozbiore motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.