Skocz do zawartości

Wymiana ksenonów na soczewki Vectra C 2004 r.


kolos7

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie problemy mogą mnie spotkać przy wymianie ksenonów na zwykłe lampy soczewkowe /Vectra C 2004 r./ Wymieniam ponieważ prawa lampa miała spotkanie z rogaczem i zamiast świecić na droge to ma totalny zwis. W nocy jazda to tragedia. Pewnie nie działa tez poziomowanie, chociaż lewy świeci wyżej jak ten ze zwisem.

Moje pytańie do Kolegów:

1. Wtyczki ksenon i soczewki pasuję do siebie czy nie?

2. Czy po uruchomieniu poziomowania będzie mi poziomować soczewki ten układ od ksenonów ?

3. Jak odróżnić lampy UK od EU aby nie kupić bubla?

4. Czy potrzeba do tego elektryka czy sam moge sie zabrać do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego nie chcesz kupić używanej lampy ksenonowej ??

Bo musiałbym dac za lamkę jakieś 350-700 zł i do tego kupić i zamontować spryski na zderzak a to koszt jeszcze jakieś 400-500 zł. Za same głowiczki sprysków koleś na allegro woła 250 pln a gdzie reszta ? Tak więc wole soczewki uzywki dwie lampki za 500 i będzie i jasno w nocy i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo musiałbym dac za lamkę jakieś 350-700 zł i do tego kupić i zamontować spryski na zderzak a to

> koszt jeszcze jakieś 400-500 zł. Za same głowiczki sprysków koleś na allegro woła 250 pln a

> gdzie reszta ? Tak więc wole soczewki uzywki dwie lampki za 500 i będzie i jasno w nocy i

> taniej.

Co ci mogę powiedzieć, to nie rób tego. Światła w starej lampie (nie wiem jak w nowej po FL) nie świecą zbyt dobrze - przynajmniej u mnie (jedno z "ciemniejszych" aut, które miałem okazję użytkować) i dałbym sobie siana, wziął oryginał ksenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co Ty chcesz chłopie kombinować ???

> Jak się można pozbawiać ksenonów. Nowy reklektor kosztuje około 4000 zł, ale na pewno da się

> znaleźć coś używanego za rozsądne pieniądze.

Ile kosztuje icon_eek.gif? Do poliftowej prawie kupilem nowki po ~1000pln sztuka hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ci mogę powiedzieć, to nie rób tego. Światła w starej lampie (nie wiem jak w nowej po FL) nie

> świecą zbyt dobrze - przynajmniej u mnie (jedno z "ciemniejszych" aut, które miałem okazję

> użytkować) i dałbym sobie siana, wziął oryginał ksenon.

Reaktywuje xenony ! Lampa na allegro, używka 500 zł, kupiona i założona. Spryski "idą" tylko paczka narazie zgineła u kuriera. W autku pompka sprysków jest, teraz tylko dziury w zderzaku aby zamontować spryskiwacze i.........chyba będzie hulać wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Reaktywuje xenony ! Lampa na allegro, używka 500 zł, kupiona i założona. Spryski "idą" tylko

> paczka narazie zgineła u kuriera. W autku pompka sprysków jest, teraz tylko dziury w zderzaku

> aby zamontować spryskiwacze i.........chyba będzie hulać wszystko.

Czegoś nie rozumiem ..... Xenon przecież jest na soczewce... to jak chciałeś xenon na soczewke wymienić ?? .... Jak miałeś oryginalny xenon to musiałeś mieć soczewki i spryskiwacze w zderzakach ....

I chyba chodziło ci o wymiane na halogen co w ogóle nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czegoś nie rozumiem ..... Xenon przecież jest na soczewce... to jak chciałeś xenon na soczewke

> wymienić ?? .... Jak miałeś oryginalny xenon to musiałeś mieć soczewki i spryskiwacze w

> zderzakach ....

> I chyba chodziło ci o wymiane na halogen co w ogóle nie ma sensu.

W lampach opla przed LF a we furkach w nazwie z Nr III sa lampy soczewkowe ze zwykłą żarówką i z xenonem. Dlatego też są nie do odróżnienia jak nie zaglądniesz pod maskę lub nie poznasz po spryskach na zderzaku to żadnej różnicy niema. Zaniechałem tej wymiany tak temat uważam za zamknięty. Jest lampa założona xenon a spryski z wężykami czekają na montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W lampach opla przed LF a we furkach w nazwie z Nr III sa lampy soczewkowe ze zwykłą żarówką i z

> xenonem. Dlatego też są nie do odróżnienia jak nie zaglądniesz pod maskę lub nie poznasz po

> spryskach na zderzaku to żadnej różnicy niema.

Czekaj czekaj, zakładając, że chciałbym sobie z halogena zrobić ksenon to co? Mam do wymiany tylko wkład w lampie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zeby byc legalnym, czy zeby swiecilo?

1. Żeby być legalnym - muszą być przy xenonach spryski

2. Żeby nie oślepiać kierowców jadących z przeciwka - lampy muszą być czyste czyli muszą być spryski

A teraz odpowiedż dla Kolegi z poprzedniego postu. Te lampy od zewnątrz są takie same a od tyłu poznasz je po innej obudowie tam gdzie zmieniasz żarówkę no i pod lampą jest umieszczona przetwornica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Żeby być legalnym - muszą być przy xenonach spryski

> 2. Żeby nie oślepiać kierowców jadących z przeciwka - lampy muszą być czyste czyli muszą być

> spryski

zapomniałeś kolego o systemie samopoziomowania ok.gif

> A teraz odpowiedż dla Kolegi z poprzedniego postu. Te lampy od zewnątrz są takie same a od tyłu

> poznasz je po innej obudowie tam gdzie zmieniasz żarówkę no i pod lampą jest umieszczona

> przetwornica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. Mowimy o zwyklej lampie bez AFL czy jak t sie tam nazywalo

> Nie chce mi sie szukac, ale tu masz przedliftowa nowke za ~300pln

poliftówka na pełnym wypasie kosztuje z 10% rabatem 3800 w ASO. Ostatnio wymieniałem dwie lampy u siebie.

Fakt, że tam jest cały AFL, elektronika i inne bajery, ale cena kosmos. Patrzyłem na jakieś zamienniki, jakość tak fatalna, że w życiu bym tego nie założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poliftówka na pełnym wypasie kosztuje z 10% rabatem 3800 w ASO. Ostatnio wymieniałem dwie lampy u

> siebie.

> Fakt, że tam jest cały AFL, elektronika i inne bajery, ale cena kosmos. Patrzyłem na jakieś

> zamienniki, jakość tak fatalna, że w życiu bym tego nie założył.

Tez AFL sa oczywiscie drozsze, ale ZTCP byly cos kolo 500 funtow sztuka(~3k pln). Xenony bez AFL tak jak pisalem - okolo 1000pln sztuka, albo i mniej. Przedliftowe jak sam widzisz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.