Skocz do zawartości

Czy wejda felgi ??


trzepol

Rekomendowane odpowiedzi

> Do mojej punciawki felga 7*15 i ET 30 ??? Wogole jakie

> ET 7*15 maja felgi do PII ???

Ma ten sam problem. Wybrałem sobie już felaski wink.gif ale zastanawiam się właśnie nad tym ET bo dokłądnie jest takie jak u Ciebie 30 hmm.gif a nie chcę kupić byle czego i potem sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ten sam problem. Wybrałem sobie już felaski ale

> zastanawiam się właśnie nad tym ET bo dokłądnie

> jest takie jak u Ciebie 30 a nie chcę kupić byle

> czego i potem

Moze PII ma wlasnie takie ET = 30 wiec nie bedziesz miec problemu skoro to fele do PII ja mam problem bo chce fele z PII do siebie i nie wiem czy przez to ET nie bedzie trzec o ranty frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze PII ma wlasnie takie ET = 30 wiec nie bedziesz miec

> problemu skoro to fele do PII ja mam problem bo

> chce fele z PII do siebie i nie wiem czy przez to

> ET nie bedzie trzec o ranty

Chcę coś takiego ale w sklepie są tylko z ET 30 zlosnik2.gif i nie wiem jak to będzie siedziało. A wydać tyle $ a potem beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to moze ktos madry podam nam jakie ET powinno byc dla PII przy feldze 7*15

> ???????

A niby kto ma to podać? zlosnik.gif Przecież fabryka nie przewiduje felg o tym wymiarze do punciaka, i żadnego oficjalnego wymiaru nie będzie. Pozostaje "gdybanie" i szukanie kogoś, kto ma to "w naturze"... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę coś takiego ale w sklepie są tylko z ET 30 i nie wiem jak

> to będzie siedziało. A wydać tyle $ a potem

Rozmawiałem w sklepie ze sprzedawcą i powiedzia, że do PII 3d 15 calowa felga to tylko 6,5 szerokość, podobno 7 cali obciera, a z ET 30 to wydaje mi sie, że juz raczej na pewno.... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej odwrotnie z tym ET jezeli juz

jezeli juz to nie odwrotnie tongue.gif ,skoro moje Ronalki maja ET30 ,z przodu mam fabryczny 8mm dystans to ET38 a z tyłu 3mm to jest ET33,ET jest wyrazone w mm gdyby kolega nie wiedział zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif ,wiec na logike jak dodajesz to idzie felga do rantu ,jak ujmujesz to do amora na chłopski rozum zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezeli juz to nie odwrotnie ,skoro moje Ronalki maja

> ET30 ,z przodu mam fabryczny 8mm dystans to ET38 a

> z tyłu 3mm to jest ET33,ET jest wyrazone w mm gdyby

> kolega nie wiedział ,wiec na logike jak

> dodajesz to idzie felga do rantu ,jak ujmujesz to

> do amora na chłopski rozum

Chyba jednak na odwrot im mniejsze Et tym felga bardziej na zewnatrz wylazi wiec dajac dystans wywalasz ja na zew czyli pomniejszasz ET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja juz niewiem jak to jest niewiem.gif. Znalazłem cos takiego cyt .. "Ogólnie stosowany skrót ET (ang. - offset) oznacza wymiar osadzania koła.

Wymiar ten mierzony jest od osi felgi do wewnętrznej powierzchni oporowej (płaszczyzny styku felgi z bębnem koła samochodu).

Wymiar ET jest przeważnie różny dla poszczególnych typów pojazdów i dlatego nie może on być dowolnie zmieniany. Wiec wytłumacz mi cos takiego moje Ronalki wystepuja w sprzedarzy z ET30 i ET38, 38 róznia sie tym ze maja 8mm dystans czyli wynika z tego ze stosujac 8mm dystans odstawiam felge na zewnacz ,chyba dobrze rozumuje 893goodvibes.gif teraz w moim przy padku przy wujaciu dystansuczyli ET30 ( oznaczenia producenta a nie moje domysły ) tarło mi o sróbe amora z tyłu ,przy ET38 czyli + dystans muskało o rant ( niestety w 5D jest szerszy niz w 3D) zakupiłem 3mm orginalny dystans co dało ET30 + 3mm i według słów goscia w sklepie dało to ET33.wiec jak to w koncu jest ,ja rozmawiałem z kolesiem w sklepie i stwierdził ze dobrze to rozumuje niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam takie same czyli 7 cali i ET 30. Trochę przyciera

> o ranty z tyłu na tzw. hopach. Tylko zaznaczam, że

> mam wyj... amorki. Ale wygląd . Niestety nie mam

> zdjecia całego auta ale mam fele

A masz PII czy punciawke ? zlosnik.gif Duzo za duzo wystaja fele ze obcieraja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki ,ale to wszystko teoria,wiec powiec mi bo juz nie kumam , skoro u mnie przy ET38 tarło o rant , a przy ET30 o amor, popiero zmiana dystansu fabrycznego felgi z 8mm na 3mm, rozwiazało problem , to jakie ja ET sie powstało niewiem.gif , według mnie ET33 893goodvibes.gif i takie sa tez słowa powiedział gosc który sprzedawał mi te dystanse, moze nasze róznice wymikaja tez ,ze jest tyle modeli felg ,sa felgi ze punkt styku felgi z np bebnem jest dalej niz os felgi patrzac od produ ,wtedy analogicznie potwierdzały sie moj słowa,niewiem niechce sie madrowac ,ale tak mi sie wydaje, bo skoro zdjałem 5mm ,to powinno ET sie zniejszyc .oki poddaje sie blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oki ,ale to wszystko teoria,wiec powiec mi bo juz nie

> kumam , skoro u mnie przy ET38 tarło o rant , a

> przy ET30 o amor, popiero zmiana dystansu

> fabrycznego felgi z 8mm na 3mm, rozwiazało problem

> , to jakie ja ET sie powstało , według mnie ET33

> i takie sa tez słowa powiedział gosc który

> sprzedawał mi te dystanse, moze nasze róznice

> wymikaja tez ,ze jest tyle modeli felg ,sa felgi

> ze punkt styku felgi z np bebnem jest dalej niz os

> felgi patrzac od produ ,wtedy analogicznie

> potwierdzały sie moj słowa,niewiem niechce sie

> madrowac ,ale tak mi sie wydaje, bo skoro zdjałem

> 5mm ,to powinno ET sie zniejszyc .oki poddaje sie

Troche nie rozumiem przy ET 30 powinno trzec o rant a przy 38 o amor.Sprawdz co pisze na feldze jakie ma ET powinno pisac na wnetrzu fewlgi np na ramieniu.Dodajac dystans przy oryginalnej fejdze zmieniejsza sie ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochany kolego , tak mnie to nurtowało wiec ,zjałem koło i zwracam chonor icon_rolleyes.gif , to gosc w sklepie wprowadził mnie w bład mówac (ogladał felge) i to on powiedział ze felga z dystansem (fabrycznym )ma ET38 a bez 30 , teraz ja sobie spokojnie sprawdziłem i na feldze pisze ET38 a na dystansie ET30 ,czyli teraz wsio jasne ,oczywiscie przepraszam za zamieszanie i teraz wsio jasne ET dla 7cali w PII z tyłu wynosi ET33, przód ET38 i wtedy wsio gra przy oponkach 185/55.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezeli juz to nie odwrotnie ,skoro moje Ronalki maja ET30 ,z

> przodu mam fabryczny 8mm dystans to ET38 a z tyłu 3mm to jest

> ET33,ET jest wyrazone w mm gdyby kolega nie wiedział

> ,wiec na logike jak dodajesz to idzie felga do rantu ,jak

> ujmujesz to do amora na chłopski rozum

Widzę, że uparcie trzymasz się swojego i wiesz lepiej ode mnie i na dodatek umiesz dodawać 270751858-jezyk.gif, wielkie brawa brawo.gif

Ja natomiast zostaje przy swoim, widzę ze prowadzileś dalej debaty, nie czytałem, ale mam nadzieję, że doszedłeś do podobnych wniosków co ja ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.