Skocz do zawartości

Kupujemy AR 147 ew 156...POMOŻECIEEEEE????!!!


Buli22

Rekomendowane odpowiedzi

Zapatruje się bardzo poważnie na AR model 147 ew 156.Dwie dorosłe osoby plus dziecko(2letnie) w foteliku.Zastanawiam się nad tym czy diesel(mam dojście do dobrej ropy po 3,5zł) czy benzyna....Zastanawiam się bo przebiegi dzienne to ok 12km!!!!Finansowo jestem przygotowany na ok 14tyś(wolałbym nie przekraczać).Co byście polecili??Ja bym się skłaniał ku 156 w kombi,ew 156 w limuzynie...

Będe wdzięczny za podpowiedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po głowie chodzi 156 po lifcie 2.4JTD 20V, ale ja robię jakieś 40kkm rocznie i 90% tego przebiegu to trasa. Jedynie obawiam się zawieszenia, żeby co 3 miesiące nie wymieniać kolejnych elementów.

A co do Twojego pytania to 12km dziennie to strasznie mało. I to pewnie rozbite na co najmniej 2 razy, więc jednorazowo 6km. W tym czasie silnik się nawet nie rozgrzeje, już nie mówiąc o oleju. A co to za jazda jak nie można wkręcić na wyższe obroty np przy włączaniu się do ruchu? Chyba że będziesz miał Webasto, wtedy wsiadasz, masz ciepły silnik i można normalnie jeździć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (mam dojście do dobrej ropy po 3,5zł)

oferta do odsprzedaży ?? cfaniaczek.gif

co do samochodu, też się zastanawiałem nad tymi dwoma modelami, ostatecznie skończyło się na 147 JTD 8v . Diesla chciałem a do tego twin sparki mnie nie przekonują....

co do budy to zwyciężyła po prostu mniejsza, nie muszę nic wielkiego wozić, na tę chwilę dwie osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi po głowie chodzi 156 po lifcie 2.4JTD 20V, ale ja robię jakieś 40kkm rocznie i 90% tego

> przebiegu to trasa. Jedynie obawiam się zawieszenia, żeby co 3 miesiące nie wymieniać

> kolejnych elementów.

> A co do Twojego pytania to 12km dziennie to strasznie mało. I to pewnie rozbite na co najmniej 2

> razy, więc jednorazowo 6km. W tym czasie silnik się nawet nie rozgrzeje, już nie mówiąc o

> oleju. A co to za jazda jak nie można wkręcić na wyższe obroty np przy włączaniu się do ruchu?

> Chyba że będziesz miał Webasto, wtedy wsiadasz, masz ciepły silnik i można normalnie jeździć

dokładnie masz racje z tymi przebiegami,czasami auto codziennie jezdzi a czasami stoi dwa dni w garażu.Ja po małym mieście jeżdze-Milanówek więc bez spinania włączam się do ruchu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oferta do odsprzedaży ??

> co do samochodu, też się zastanawiałem nad tymi dwoma modelami, ostatecznie skończyło się na 147

> JTD 8v . Diesla chciałem a do tego twin sparki mnie nie przekonują....

> co do budy to zwyciężyła po prostu mniejsza, nie muszę nic wielkiego wozić, na tę chwilę dwie osoby

Oferta wyłącznie dla mnie!!!!he he

Wszedłby tam do tej 147 fotelik do tyłu tak żebym nie musiał fotela swojego przesuwać do przodu?Jak to sie ogólnie sprawuje??Ile Ci to pali??Słyszałem że 156 z motorem 2.4 JTD potrafi spalić w mieście na krótkich dystansach ok 7,5ltr.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chory pomysł pchać się w klekota w takich warunkach.

> Najlepszego

a dziekuje dziękuje!!!

podobno benzynowe w alfach to takie średnio udane!!słyszałem że jedyny słuszny to 2.5 V6 ale sporo pewnie pali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oferta wyłącznie dla mnie!!!!he he

to co ludzi wkurzasz foch.gifzlosnik.gif

> Wszedłby tam do tej 147 fotelik do tyłu tak żebym nie musiał fotela swojego przesuwać do przodu?

a to musiałbyś przymierzyć , jak coś mogę służyć egzemplarzem auta nie fotelika zlosnik.gif

> Jak to sie ogólnie sprawuje??Ile Ci to pali??Słyszałem że 156 z motorem 2.4 JTD potrafi spalić w

> mieście na krótkich dystansach ok 7,5ltr.....

krótko ją mam więc za dużo jeszcze nie mogę powiedzieć, ale na razie jestem pozytywnie do niej nastawiony

w 7.5 na krótkich dystansach to raczej bym nie wierzył, chyba że mówimy o jeździe jak cierp na razie mam w mieście coś koło 8, ale to początki więc zobaczymy co będzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem na temat 147 brata, którą udało mi się dla niego znaleźć dwa lata temu- jtdm 16v 140km, 06-2003

Samochód bardzo wdzięczny, kupiony z przebiegiem 164tys km - koszt eksploatacji normalny, w międzyczasie wymienił - klocki, tarcze, amortyzatory przód, świece żarowe, rozrząd i jeden nieszczęsny przekaźnik, przy którym upaliła się ścieżka i powodowała zamieszanie w elektryce.

Jest bardzo zadowolony - 140km, 6 biegów, klimatyzacja i komfort podróży przy małym spalaniu. Przebieg na dziś już ponad 200tys km. Spalanie średnie to 5,1-5,6l/100.

Sukces, jak zawsze, w dużej mierze zależy od zakupu egzemplarza w dobrym stanie i poprawnego serwisu oraz eksploatacji ok.gif

Teraz nadchodzi plan na wydech i duży intercooler grinser006.gif

Sens zakupu 147 z silnikiem diesela do miasta (w Twoim przypadku) na tak krótkie trasy pozostawiam do Twojej oceny.

Jakbyś chciał obadać namacalnie 156 to na Ursynowie możesz spotkać ładne 156 V6 kolegi Tschooba, napisz do niego to Ci powie jak ze spalaniem grinser006.gif

Moje obcowanie z 2.5 V6 powodowało zużycie na poziomie 12l, ale ja nie jeździłem spokojnie. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapatruje się bardzo poważnie na AR model 147 ew 156.Dwie dorosłe osoby plus dziecko(2letnie) w

> foteliku.

Miałem 147jtd 140KM i jako auto rodzinne toto się nie nadaje. Udało mi się nią pojechać nad morze z rodziną (2+2 z fotelikami) ale to nie była udana wyprawa.

Moja 147 bardziej się sprawiała jako zabaweczka na co dzień. Szczęśliwie równolegle miałem passata b5fl i dało się jakoś podróżować z rodziną.

> Ja bym się skłaniał ku 156 w kombi,

I to dobra myśl ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie, ja z kącika obok.

Mam pytanie dotyczące bardziej Alfy 156 z silnikami diesla, zastanawiam się kupić, Jak to jest z tymi jednostkami, oraz co dokładniej boli te auta? Wyczytałem, że zawieszenie...ale mam nadzieję, że to zależy od egzemplarza... szacowane przebiegi to około 60km dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie, ja z kącika obok.

> Mam pytanie dotyczące bardziej Alfy 156 z silnikami diesla, zastanawiam się kupić, Jak to jest z

> tymi jednostkami, oraz co dokładniej boli te auta? Wyczytałem, że zawieszenie...ale mam

> nadzieję, że to zależy od egzemplarza... szacowane przebiegi to około 60km dziennie

zawieszenie jest wielowahaczowe,roche kosztuje noi często pada że tak powiem....ale za to z kim nie rozmawiam to poleca mi silnik 1.9 jtd 140ps ew 2.4 jtd 175ps.Podobno bardzo małe zużycie paliwa,silniki trwałe.Rozmawiałem ostatnio z kilkoma włascicielami w/w silników i mówili że jedyne co robili przy samochodzie to wymiana olejów i filtrów.Dwóch z nich robiło już zawieszenie.Poza tym ZERO problemów.W największe mrozy odpalają bezproblemowo.Pocztyaj forum alfaholicy.pl-kopalnia wiedzy o alfie...

Ja wciąż się zastanawiam bo szukam 156 w kombi po pełnym lifcie i naprawde ciężko o ładną sztuke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawieszenie jest wielowahaczowe,roche kosztuje noi często pada że tak powiem....ale za to z kim nie

> rozmawiam to poleca mi silnik 1.9 jtd 140ps ew 2.4 jtd 175ps.Podobno bardzo małe zużycie

> paliwa,silniki trwałe.Rozmawiałem ostatnio z kilkoma włascicielami w/w silników i mówili że

> jedyne co robili przy samochodzie to wymiana olejów i filtrów.Dwóch z nich robiło już

> zawieszenie.Poza tym ZERO problemów.W największe mrozy odpalają bezproblemowo.Pocztyaj forum

> alfaholicy.pl-kopalnia wiedzy o alfie...

> Ja wciąż się zastanawiam bo szukam 156 w kombi po pełnym lifcie i naprawde ciężko o ładną sztuke...

Nie przesadzaj z tym padaniem zawieszenia.

W zeszłym tygodniu robiłem w swojej własnej 2.4 wahacze dolne i stabilizator, które poprzednio były robione około 80 kkm temu. Wiem, ponieważ kupiłem auto od swojego klienta niecałe 2 lata temu. Wystarczy kupić dobre jakościowo graty, a nie szukać okazji cenowych.

Silniki JTD jak najbardziej polecam. Do większych przebiegów dziennych raczej 1.9 mjet, mniej upierdliwy w serwisowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzaj z tym padaniem zawieszenia.

> W zeszłym tygodniu robiłem w swojej własnej 2.4 wahacze dolne i stabilizator, które poprzednio były

> robione około 80 kkm temu. Wiem, ponieważ kupiłem auto od swojego klienta niecałe 2 lata temu.

> Wystarczy kupić dobre jakościowo graty, a nie szukać okazji cenowych.

> Silniki JTD jak najbardziej polecam. Do większych przebiegów dziennych raczej 1.9 mjet, mniej

> upierdliwy w serwisowaniu.

dużo ludzi mnie ostrzega przed alfą-że będe miał same problemy itp

ale ja chyba się jednak skuszę i poszukam ładnego egzemplarza!!!

U mnie tygodniowe przebiegi są naprawde znikome bo ok 80km.Teraz będą większe bo zaczynam wykańczać segment i sporo jazdy będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ilu z tych ludzi miało, a ilu tylko słyszało ???

dokładnie , wszyscy pierdzielą jakie to awaryjne , a w życiu nawet tym nie jechali ( a co dopiero posiadali) , no ale brat szwagra od strony ciotki słyszał ...

moją 156 jtd16v przejechałem 70tys , robiłem turbinę , całą zawiechę ( to jest ten słaby punkt oslabiony.gif) , regulator napięcia w altku , i zaślepiłem cholerny egr ;

tarcze \klocki \ oleje\ filtry\ opony liczę jako eksploatację , ale ja kupiłem auto z udokumentowanym przebiegiem , serwisowane regularnie jak producent nakazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie , wszyscy pierdzielą jakie to awaryjne , a w życiu nawet tym nie jechali ( a co dopiero

> posiadali) , no ale brat szwagra od strony ciotki słyszał ...

> moją 156 jtd16v przejechałem 70tys , robiłem turbinę , całą zawiechę ( to jest ten słaby punkt )

> , regulator napięcia w altku , i zaślepiłem cholerny egr ;

> tarcze \klocki \ oleje\ filtry\ opony liczę jako eksploatację , ale ja kupiłem auto z

> udokumentowanym przebiegiem , serwisowane regularnie jak producent nakazuje

To niby turbo, zawiecha i ta reszta gratów to oblicze bezawaryjności AR ?

Jaki był ogólny przebieg tego samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To niby turbo, zawiecha i ta reszta gratów to oblicze bezawaryjności AR ?

o turbinie wiedziałem przy kupnie (przeładowywała , zdupczona geometria ) , a zawiecha to wielowahacz , więc się nie dziw , to badziewie tak ma , popatrz na audi a4 , passat b5 - to samo gówno nietrwałe , regulator (100pln) no trudno - awaria , egr - tak samo nawali we fiacie jak w alfie hehe.gif ;

BTW że niby we fiacie masz trwalsze zawieszenie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o turbinie wiedziałem przy kupnie (przeładowywała , zdupczona geometria ) , a zawiecha to

> wielowahacz , więc się nie dziw , to badziewie tak ma , popatrz na audi a4 , passat b5 - to

> samo gówno nietrwałe , regulator (100pln) no trudno - awaria , egr - tak samo nawali we

> fiacie jak w alfie ;

> BTW że niby we fiacie masz trwalsze zawieszenie

W Cromie akurat zawias bije na głowę 147- kę, ale to nie fiat tylko opel biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

> Witam

> jak wygląda sprawa z silnikiem 1900 (Moc 120 KM / 88 kW) w AR147

bardzo ładnie. sam silnik jest srebrny z ozdobną pokrywą z wysokiej jakości czarnego tworzywa. Ładnie się to komponuje. Dodatkowo na pokrywie jest srebrny pasek z napisem JTD. Więc sprawa wygląda bardzo obiecująco ok.gif

facepalm%5B1%5D.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardzo ładnie. sam silnik jest srebrny z ozdobną pokrywą z wysokiej jakości czarnego tworzywa.

> Ładnie się to komponuje. Dodatkowo na pokrywie jest srebrny pasek z napisem JTD. Więc sprawa

> wygląda bardzo obiecująco

Nie da się już tego lepiej ująć. hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapomniałeś napisać że po uruchomieniu robi kleklekle i drży

Zamiast pomoc koledze podpowiedziec sie nabijacie,nieladnie alfaholicy. A swoja droga czemu odradzacie przy jezdzie na malych odcinkach diesla,jezdzac np na wsi nie stojac w korku jazda 6km troche inaczej wyglada,tez podpytuje bo mysle nad zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.