Skocz do zawartości

Uciekający płyn chłodniczy


JustRalf

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być przyczyną uciekającego płynu chłodniczego?

I gdzie on może uciekać? --> P307.

W weekend całkiem przypadkiem zorientowałem się, że w zbiorniczku wyrównawczym panuje susza icon_eek.gif

plyn.jpg

Taki widok po swoich przebojach z nagrzewnicą wywołał niemalże palpitacje serca...

Temperatura silnika była w normie, nie paliły się żadne kontrolki.

Brak płynu zauważyłem przypadkiem przy okazji sprawdzania oleju.

Pierwsze miejsce, gdzie zajrzałem, to pod dywan po stronie kierowcy, gdzie tak namiętnie wylewała mi nagrzewnica.

Ale tam (kamień z serca) sucho ok.gif Pod autem też plamy brak cfaniaczek.gif To co się z tym płynem stało?

Tego samego dnia Pug został zdrowo (bardzo zdrowo) pogoniony na autostradzie, ale to chyba nie powinno mieć wpływu?

Chwilowo nalałem wody, przejechałem ponad 500 km w trasie i na razie poziom wody się nie zmienił.

Ki czort niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zostaje dolewka i częste sprawdzanie poziomu- czy i jak szybko ubywa. Być może to tylko jednostkowy przypadek, że płynu brakło.

Jeżeli ubywa to jak koledzy piszą trzeba szukać. Nie zapomnij sprawdzić okolic pompy wodnej czy czasami ona nie przepuszcza.

A może ten brak płynu powstał w związku z wymianą nagrzewnicy , której dokonałeś wcześniej? po prostu teraz odpowietrzyło się wszystko i akurat płynu brakło?

Też brałbym to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Początki UPG?

Ta zapewne. W 2 autach mialem do tej pory takie przypadki i zawsze znalazlem przyczyne. Raz byla to uszkodozna chlodnica. Drugim razem uszkodony przewod przy opasce.

Za kazdym razem dlugo sie naszukalem zanim znalazlem przyczyne ubywania plynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może ten brak płynu powstał w związku z wymianą nagrzewnicy , której dokonałeś wcześniej? po

> prostu teraz odpowietrzyło się wszystko i akurat płynu brakło?

> Też brałbym to pod uwagę.

Może i tak...

> Na początek zostaje dolewka i częste sprawdzanie poziomu- czy i jak szybko ubywa.

Tak zrobię wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz korek od oleju - czy jest masełko

> Zwróć uwagę czy w zbiorniczku na gorącym silniku - sa "bulgoty"

> poglądaj termostat i wszystkie rurki, zaciski - rano na zimnym silniku

Dzięki, sprawdzę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki, sprawdzę

I dolej płynu i obserwuj. Może po ostatnich naprawach nie miałeś go odpowietrzonego właściwie? A teraz dostał w pi.dę na autobahnie, to się odpowietrzył. Nagrzewnica jest dość wysoko i zasadniczo, prawidłowe jej odpowietrzenie wymaga użycia odpowietrzników w komorze silnika. Jak była zapowietrzona, to mogła jakimś cudem zaciągnąć płyn z układu, wypychając pęcherz powietrzny do zbiorniczka. Stąd brak w nim płynu.

Oczywiście to tylko teoria. Ale pomyśl, przypomnij sobie... czy od ostatniej naprawy nie narzekałeś na słabe grzanie wnętrza auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A

> teraz dostał w pi.dę na autobahnie, to się odpowietrzył.

Zasadniczo jeśli teraz przestanie ubywać płynu, to będzie dobry znak zlosnik.gif

> Ale pomyśl, przypomnij sobie... czy od ostatniej naprawy nie narzekałeś

> na słabe grzanie wnętrza auta?

Nie kojarzę hmm.gif Tzn raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.