Skocz do zawartości

skrzynia automatyczna w golfie 4-jak sie spisuje?


sajmon

Rekomendowane odpowiedzi

> chodzi mi o najprostszą skrzynie 4 biegową .Przebieg licznikowy 200 tys (przyjmijmy że jest 300....

> Warto sie pakować w "starego automata"?

sprawdz ile kosztuje taka skrzynia na allegro i odpowiedz sobie na pytanie czy warto brac takie auto. Widzialem wiele golfów z zajechanymi automatami 4biegowymi na placach w D. skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi mi o najprostszą skrzynie 4 biegową .Przebieg licznikowy 200 tys (przyjmijmy że jest 300....

> Warto sie pakować w "starego automata"?

skrzynie nie naleza do super wytrzymalych ale tez nie sa zbyt awaryjne

jednak jesli nie byla serwisowana zgodnie ze sztuka to 200 czy 300kkm to jej kres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi mi o najprostszą skrzynie 4 biegową .Przebieg licznikowy 200 tys (przyjmijmy że jest 300....

> Warto sie pakować w "starego automata"?

Mam co prawda taka skrzynie w passacie b5 tdi 110 koni z 99r .skrzynia daje rade niemam zadnego problemu z nia . aktualny przebieg to prawie 371000 km

Mysle ze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sama wymiana oleju w tej skrzyni jest dość problematyczna, bo nie ma jak odmierzyć ilości

> potrzebnej do zalania.

Co kolega chce tam odmierzać? Istnieje specjalna procedura nalewania oleju do tej skrzynki. Najpierw zalewamy na wyłączonym silniku, aż się przeleje przez otwór przelewowy, a następnie uruchamiamy silnik i gdy temperatura oleju osiągnie 35-45 stopni dolewamy, aż znów się przeleje. Jest tylko jedno utrudnienie przy tej wymianie - auto musi być idealnie wypoziomowane, żeby poziom wyszedł odpowiedni.

Poza tym skrzynia jest całkiem ok. Mam ją w A4 z 95 z wolnossącą benzyną 1.8 20V i sprawuje się przyzwoicie. Biegi zmienia wtedy, kiedy ja chcę, jest przewidywalna, w razie awarii koszty naprawy nie są jakieś specjalnie duże jak na automat - maksymalna kwota jaką wydamy to 4000zł, ale jest to górna granica.

Najlepiej kupować takie auto z kimś, kto jeździł już trochę samochodami z ASB, bo nie mając doświadczenia w tej kwestii nie sprawdzimy jak działa kick down, czy szarpania przy zmianach biegów stoją na akceptowalnym poziomie (minimalne zawsze wystąpią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.