Skocz do zawartości

Opel Zafira A - konserwacja profili zamkniętych


LOSMARCELOS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Czytałem dość dużo na temat zabezpieczeń antykorozyjnych Opla i po kupnie chce sam dodatkowo zabezpieczyć autko.

W Maluchu stosowałem Fluidol ML, a w Skodzie Valvoline Tectyl, do profili wewnętrznych... smile.gif

Podobno dobry też jest Noxudol.

Ewentualnie może Fluid Film FF AS-R?

W testach wypada bardzo dobrze, ale czy wierzyć tym testom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej! Czytałem dość dużo na temat zabezpieczeń antykorozyjnych Opla i po kupnie chce sam dodatkowo

> zabezpieczyć autko.

Niewiele to Ci pomoże. Zabezpieczanie profili zamkniętych ma sens po kupnie auta nowego, w starym jeśli są już ogniska korozji to nie to nie pomoże.

Co innego na zewnątrz. Nadkola i reszta jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. auto miało robioną konserwacje dodatkowo 3 lata po kupnie (jeśli wierzyć niemieckiej książce serwisowej)...

Te środki do konserwacji profili też powstrzymują zaczęte procesy korozji... Chodzi o to, że Fluid Film FF AS-R powinien usuwać już istniejącą rdze...

Generalnie, podłoga jest ok ale chciałbym coś wtłoczyć w progi, środek drzwi, nadkola, maskę, klapę itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Hej! Czytałem dość dużo na temat zabezpieczeń antykorozyjnych Opla i po kupnie chce sam dodatkowo

> zabezpieczyć autko.

> W Maluchu stosowałem Fluidol ML, a w Skodzie Valvoline Tectyl, do profili wewnętrznych...

> Podobno dobry też jest Noxudol.

> Ewentualnie może Fluid Film FF AS-R?

> W testach wypada bardzo dobrze, ale czy wierzyć tym testom?

generalnie szkoda kasy grinser006.gifbo w paroletnim samochodzie konserwacja maskuje tylko ewentualne ogniska rdzy która i tak wyjdzie pod konserwacją sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Hej! Czytałem dość dużo na temat zabezpieczeń antykorozyjnych Opla i po kupnie chce sam dodatkowo

> zabezpieczyć autko.

po co? Przeciez to tylko auto, na dodatek stare i tanie

zajechac, kupić następne.To nie czasy PRL ze auto sie kupowało na talony po wieloletnich wyrzeczeniach i potem trzeba było chuchać, dmuchać , okrywać kołderką jak srebra rodowe.

Kasę na "konserwację" lepiej przeputać na coś miłego dla siebie i rodzinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kasę na "konserwację" lepiej przeputać na coś miłego dla siebie i rodzinki.

Kolego, tutaj my jesteśmy miłośnikami swoich opelków, którzy dbają i chuchają na swoje cztery kółka, więc z takimi teoriami daleko nie zajedziesz nono.gif

W tym wątku chodziło tylko o profile zamknięte, które w starszym aucie i tak były narażone na korozję, więc ich zabezpieczenie teraz po prostu mija sie z celem. Korozja jeśli miała się tam pojawić, to już się pojawiła. I nic nie da, jeśli ją przykryjesz. Przynajmniej według mnie, wiem to z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.