Skocz do zawartości

Montaż nawigacji niefabrycznej + ramka


Pivko76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu czegoś mniej wiecej takiego jak Peiying 9907 2DIN do mojej Cromki.Czy ktoś z Was montował taki uniwersalny wynalazek? Jak z ilością miejsca na kable po wyjęciu fabrycznego radia (mam zwykłe radio z CD)? Jakieś doświadczenia może posiadacie ? Bo głupio tak wywalić 1000 zł a się później okaże ze radio nie chce wejść :/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Przymierzam

Po wyjęciu NAVI masz typowa 2DIN-ową kasete... więc mając ramkę problemu nie będzie... ile jest miejsca możesz sam ocenić odkręcając dwie śrubki z górnego nawiewu i ściągając go - pieknie widać wszystko...

286159132-aaaaa.JPG

post-15502-14352517028655_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zwykłe radio to masz wewnątrz mocowanie na kasete 1 DIN i musisz kupić ten droższy zestaw lub kupić w ASO fiata mocowanie pod kasetę pod NAV-i ja płaciłem coś z 60 zł i ramkę i to spasować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A przy okazji mam pytanie, czy da się zainstalować taką nawigację do Cromy z B&M i mieć

> funkcjonalność B&M?

Wszystko sie da.... ale jest problem i z mapami które musza być na penie .... i z samym B&M wiec ja osobiście założyłem zestaw noki do zwykłej navi i jestem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko sie da.... ale jest problem i z mapami które musza być na penie .... i z samym B&M

A czy podłączenie takiej nawigacji nie wywołuje problemów z siecią CAN? Pytam, bo nie mam możliwości poeksperymentowania na żywym organizmie a nie za bardzo chcę płacić w ciemno 2tys za urządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy podłączenie takiej nawigacji nie wywołuje problemów z siecią CAN? Pytam, bo nie mam

> możliwości poeksperymentowania na żywym organizmie a nie za bardzo chcę płacić w ciemno 2tys

> za urządzenie

W Bravo osiujesz FES'em na nowym sprzęcie i wszystko jest tak jak było wcześniej (poza sterowaniem z kierownicy [chyba że masz adapter] i wyświetlaniem czegokolwiek na desce związanego z radiem [to ostatnie nie bangla]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy podłączenie takiej nawigacji nie wywołuje problemów z siecią CAN? Pytam, bo nie mam

> możliwości poeksperymentowania na żywym organizmie a nie za bardzo chcę płacić w ciemno 2tys

> za urządzenie

Wywołuje ale tu przychodzi z pomocą FES... ja nie podłączyłem tego u siebie... podłączyłem zwykłe CN+ więc nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Witam

Zastanawiam się nad zamontowaniem u siebie oryginalnej navi http://allegro.pl/nawigacja-fiat-croma-i3083995202.html

w związku z tym mam pytanie czy po założwniu takiego radia można zainstalować na nim automape czy mapemap ? nie mam żadnego znajomka magika by mi pokombinował i wiem ,że wszyscy odradzają oryginalne oprogramowanie ( kłopoty z softem i mapami ) . Wygląda na to , że kartę sd można wrzucić a czy da się uruchomić z tego inne mapy ? Z góry dzięki za info .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zastanawiam się nad zamontowaniem u siebie oryginalnej navi

> http://allegro.pl/nawigacja-fiat-croma-i3083995202.html

> w związku z tym mam pytanie czy po założwniu takiego radia można zainstalować na nim automape czy

> mapemap ? nie mam żadnego znajomka magika by mi pokombinował i wiem ,że wszyscy odradzają

> oryginalne oprogramowanie ( kłopoty z softem i mapami ) . Wygląda na to , że kartę sd można

> wrzucić a czy da się uruchomić z tego inne mapy ? Z góry dzięki za info .

zalozylem takie cudo,

Karty SD nie wsadzisz, to miejsce na SIM do telefonu.

Mape czyta z CD wiec jak masz navi odpalona to radio tylko , chyba ze masz zmieniarke to i CD posluchasz.

wybralem to zamiast 2Din bo jest ORI, ma wszelkie info z komputera, dla mnie ciekawie podzielone okno podstawoew i okno TRIP B

Nie zalezalo mi na TV, DVD, wodotryskach, USB (chociaz szkoda, ze nie ma bo moze pare razy bym wykorzystal)

Duzy minus to brak blutuka coby tel sparowac, no ale wole przez sluchawke poozmawiac, bo info jest tylko dla mnie.

Temat nie trudny do ogarniecia jesli...masz pojecie, mi pomogl tom111 w instalce calosci bo trzeba softa wgrac czy jakos tak.

Ogolnie jestem zadowolony z zabawki.

Aaaa....niepojete jest dla mnie jak mozna nie moc przewijac utwory w zakresie jego trwania a tylko przeskok miedzy utworami.

TO tyle z moich spostrzezen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zastanawiam się nad zamontowaniem u siebie oryginalnej navi

Tak jak kolega pisze ... potwierdzam:

Ja zakładałem u siebie.

Mapy tylko CD z 209/10 roku bardzo dokładne NAVATEQ ale bez najnowszych autostrad zbudowanych po tym czasie

System ten powstał w 2002 roku dla Stilo z niewielkimi zmianami został zaadaptowany w Cromie w 2005 a w 2008 była nowsza wersja z mapami na SD

Ogólnie to byle komórka dzisiaj ma większe możliwości... hehe.gif

Jest oryginalna więc podłączysz ... do niej antenę GPS-u trzeba dokupić i GSM i mikrofon....

tu masz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc (wiszę piwo.gif) po tych radach odpuszczam sobie navi . Tak często w trasę nie jeżdżę , b&m mi działa, muzy słucham przez usb koło stacyjki , więc zapodam sobie coś takiego - http://allegro.pl/konsola-fiat-croma-do-nawigacja-gps-pda-cb-telefon-i3069026808.html i zwykłego gps nadal będę używał . Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem CN+ bo zwyczajnie mi sie podoba, lepiej gra nuta, a ze czasami navi sie przyda....ale nie navi byla celem.

No i sporo info na jednym pulpicie.

Nie pale wiec jakby za darmo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki bardzo za pomoc (wiszę ) po tych radach odpuszczam sobie navi . Tak często w trasę nie

> jeżdżę , b&m mi działa,

Jeśli masz B&M to Navi to nie podłączysz to nie podłączysz tej Navi... to znaczy podłączysz ale dźwięku nie będziesz miał z B&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dnia 19.07.2012 o 23:05, Lisek napisał:

> Witam

> Przymierzam

Po wyjęciu NAVI masz typowa 2DIN-ową kasete... więc mając ramkę problemu nie będzie... ile jest miejsca możesz sam ocenić odkręcając dwie śrubki z górnego nawiewu i ściągając go - pieknie widać wszystko...

286159132-aaaaa.JPG

post-15502-14352517028655_thumb.jpg

Lisek, to Twoje zdjęcie?

Właśnie zastanawiam się nad montażem takiego taniego radia z dotykowym ekranem 7" coś jak Vordon HT-869V2. I tak szukam zdjęć, czy komuś udało się dopasować ramkę do takiego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2017 o 21:11, Piterro napisał:

Lisek, to Twoje zdjęcie?

Właśnie zastanawiam się nad montażem takiego taniego radia z dotykowym ekranem 7" coś jak Vordon HT-869V2. I tak szukam zdjęć, czy komuś udało się dopasować ramkę do takiego radia.

ja mam Vordona tego o który piszesz. Do dużej ramki pasuje, małą trzeba rzeźbić co uczynię w najbliższch dniach. Jeśli o samo radio chodzi to gra nieporównywalnie lepij od oryginały z Cromy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V2, nie mam kamery cofania. Nie czuję potrzeby używania ;) chociaż kto wie...

problem z nim jest taki, że nie do końca ma standardowe rozmiary i jak widać na foto ramka przystosowana do 2din nie pasuje do vordona bo widać co się dzieje, pokrętło głoności jest zablokowane przez lewą stronę ramki.  Bardziej go się nie da wyciągnąć z kieszeni bo wtedy nie złozys tej mniejszej maskownicy.  Dlatego narazie jezdze jak na ost foto

 

20170318_102612.jpg

20170318_102724.jpg

20170318_105028.jpg

20170318_102455_001.jpg

20170318_102522.jpg

20170318_102922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niefajnie to wygląda..

Albo kupić tablet i w ramkę wpasować albo poswięcić navi i wywalić bebechy a ekran przełożyć z takiej i klawisze podłaczyć... tylko to rzeźbienia... chińskie drogie ponad 340 dolarów kosztują i tez nie powalają.... więc osobiscie pozostanę przy tym oryginalnym kineskopie :hehe:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Lisek napisał:

Niefajnie to wygląda..

Albo kupić tablet i w ramkę wpasować albo poswięcić navi i wywalić bebechy a ekran przełożyć z takiej i klawisze podłaczyć... tylko to rzeźbienia... chińskie drogie ponad 340 dolarów kosztują i tez nie powalają.... więc osobiscie pozostanę przy tym oryginalnym kineskopie :hehe:  

kumpel ładnie urzeźbił w swoim Citro C4, żywicą ramkę dorobił i fajnie to wygląda. Podjade popytać co i jak. Pozatym od fabrycznego CD chyba wszystko jest lepsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kox napisał:

kumpel ładnie urzeźbił w swoim Citro C4, żywicą ramkę dorobił i fajnie to wygląda. Podjade popytać co i jak. Pozatym od fabrycznego CD chyba wszystko jest lepsze :D

 

Są inne płytsze jednoczęściowe ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi zależało na słuchaniu muzyki z telefony po BT oraz podłączeniu kamery cofania, ale skoro z ramką taki problem (a bez niej wygląda słabo), to chyba poprzestanę na transmiterze FM i reanimacji ori czujników cofania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.