Skocz do zawartości

[F] Temperatura silnika


cords1142

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wszystkim smile.gif

Mam małą zagadkę z moją asterką i chciałem poszukać odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.Otóż:uszczelka pod głowicą cała,wymieniona chłodnica i chłodziwo na nowe,sprawdzone:wskaźnik temperatury cieczy i termisor,nowy termostat Wahlera,ogrzewanie z nawiewów jeśli ustawione na ciepło to parzy dosłownie:) wiec niby wszystko powinno być ok ale patrząc od przodu auta to chłodnica w prawym dolnym rogu jest chłodna np. po jeździe na trasie by za 2-4 minuty na postoju nagrzać się.Góra chłodnicy nagrzana i lewy dolny róg też.Wiatrak zbija temperaturę do około 96 stopni i załącza się przed 100 stopniami.Sprawdziłem pompę wody zdejmując przewód przelewowy od kolektora do zbiorniczka wyrównawczego i płyn leci.Ale teraz pytanie dlaczego chłodnica nie jest nagrzana równomiernie?Wskaźnik temperatury jadąc na trasie zamiast trzymać miedzy 90 a 95 stopni wskazuje około 94 stopnie i ma tendencje zwyżkowa(posiadam zegary z obrotomierzem).Nie wiem czy tak powinno być ale zagadkowa jest ta chłodnica.Może to być pompa wody?Mógł np.obluzować się wirnik?

niby nic się nie dzieje ale nie jest tak jak być powinno.Użytkuję to auto już 3 rok i nawet podczas największych upałów jadąc na trasie wskazówka temperatury była idealnie pośrodku skali.

Cóż to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcież.

> Cóż to może być?

Przewrażliwienie właściciela wink.gif.

Zakładam, że to chłodne miejsce jest pod króćcem wylotowym z chłodnicy. Nie ma się czym martwić. W tym miejscu nadmuch powietrza jest duży, a przepływ mały.

Póki wskaźnik trzyma się normy, a wiatrak włącza się wtedy kiedy trzeba, zalecam nie szukać dziury w całym old.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy mi to mówi ze jestem przewrażliwiony:) ale u kumpla w identycznym aucie z tym samym motorem chłodnica w tym miejscu jest nagrzana że hej i ani myśli się ochładzać do tego stopnia by można było dotknąć ręką.

A pompa wody?Nic nie cieknie tylko czy możliwym obluzowanie się wirnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy mi to mówi ze jestem przewrażliwiony:) ale u kumpla w identycznym aucie z tym samym motorem

> chłodnica w tym miejscu jest nagrzana że hej i ani myśli się ochładzać do tego stopnia by

> można było dotknąć ręką.

> A pompa wody?Nic nie cieknie tylko czy możliwym obluzowanie się wirnika?

Skoro wymieniales chlodnice moze to problem slabej klasy zamiennika i nierownomiernego przeplywu chlodziwa przez wszystkie kanaliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na starej chłodnicy która była nie demontowana od nowości działo się to samo wiec chłodnice są drożne bo w końcu się nagrzeją w tym feralnym prawym rogu tylko dlaczego po zatrzymaniu się jadąc na trasie z prędkością np.110 km/h ten prawy dolny róg jest zimny gdy lewy jest gorący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych uszczelniaczy nie stosowałem ale wkurza mnie ta temperatura no i książkowo to cala chłodnica wina być nagrzana na całej swej powierzchni.A teoria ciekawa:powiem kumplowi ze coś nie tak z jego autem:) a i nic nie ciekło tylko szukałem przyczyny i wymieniłem chłodnice bo uważałem ze zapchana jest a tu jednak lipa bo była dobra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pompa wody?Nic nie cieknie tylko czy możliwym obluzowanie się wirnika?

Tak, jest to możliwe, ale wtedy silnik miałby tendencję do przegrzewania się. U Ciebie nic takiego nie występuje, więc moim zdaniem nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..Wskaźnik temperatury jadąc na trasie zamiast trzymać miedzy 90 a 95 stopni wskazuje około 94 stopnie.."

No a 94*C to sie nie mieści miedzy 90 a 95..? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wskaźnik temperatury jadąc na trasie

> zamiast trzymać miedzy 90 a 95 stopni wskazuje około 94 stopnie.

Naprawdę jesteś w stanie stwierdzić, że jest 94 stopnie hmm.gif A nie 93 albo 95? Wskaźnik nie jest idealnie dokładny.

Poza tym 94 to po mojemu jest własnie między 90 a 95 cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.