Skocz do zawartości

Dylemet standardowy - co kupić - minivan


ArekMiz

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż problem standardowy, tylko jakby rozwiązania łątwego nie widać. Kuzyn chce zmienić samochód, bo rodzinka się powiększa. Stwierdził, że może kupić auto 2-3 letnie. No ale do rzeczy. Przyjechał do mnie, obejrzał mojego Pikusia i stwierdził, że on chce auto w tym stylu. Czyli minivan, silnik 1,8-2,0 benzyna, dający się przerobić na LPG (no chyba, że z fabrycznym LPG) no i niestety - koniecznie automat. smile.gif Siedliśmy do internetu i zaczęliśmy poszukiwania, przegląd opinii, for dyskusyjnych, i....

... im dalej w las, tym więcej... krzaków. smile.gif

1) Rozpoczęłiśmy od Citroena. smile.gif Citroen C4 Picasso. Bardzo mu przypadł do gustu. Silniki owszem są 1,8 i 2,0. Nadające się do LPG. Ale automat - kicha. Bo to nie automat tylko MCV. frown.gif Prawdziwego automatu ze świecą szukać.

2) Spojrzeliśmy na Renault Scenic. Niestety futurystyczny wygląd nie spodobał się krewnemu...

3) Więc przerzuciliśmy się na DE. smile.gif Foldzwageny odpadły, bo wiadomo: tylko ftedeiku i tylko od dziadka co do kościoła etc. smile.gif

4) Więc skierowaliśmy swe oczy na Opla Zafirę II. Co prawda siekierą ciosany, ale z wyglądu do przełknięcia. Skrzynia automatyczna występuje. Silniki są, 1,8, 2,0, a nawet 2,2. Problem w tym, czy te siliniki nadają się do gazowni. Bowiem z lektury internetu nam wyszło, że nie bardzo, bo zawory, bo szklanki, bo coś tam...

5) No to może Ford. Fajny jest C-Max. Automat jest. Tylko znów te silniki - raczej nie do gazowania... frown.gif

6) Skoro nie F i nie DE, no to może Japan. smile.gif Corolla Verso. Fajny wozik. Silniki są. Lubią gaz? Chyba tak. Tylko znów problem ze skrzynią. Jest MMT, czyli pseudo-quazi-kicha... smile.gif

No i na koniec, żeby się dobić kuzyn stwierdził, że kupi tylko i wyłącznie samochód z polskiego salonu. Żaden przystanek od turasa z raichu. smile.gifpalacz.gif

W ten oto sposób powstały kryteria, których dziś nie sposób spełnić. confused.gifhmm.gif

Niech sobie kupi Nyskę.

sciana.gifmlot.gifblah.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5) No to może Ford. Fajny jest C-Max. Automat jest. Tylko znów te silniki - raczej nie do

> gazowania...

spokojnie do gazowania ok.gif

tylko znaleźć z PL salonu z automatem hmm.gif będzie bardzo ciężko

allegro wypluwa jedną sztukę i to sprowadzony

ogólnie połączenie automat i PL salon to mocno ogranicza wybór hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś budżet ?

> Bo mi z tego wszystkiego wychodzi Orlando. Automat normalny jest, silnik nadający się do gazu jest.

> No ale z 2-3 latkiem będzie trudno.

No właśnie. Na Orlando patrzyliśmy, ale to nowy model jest... A budżet, hmmm, no dostosowany do tych wymagań. Niestety nówki nie mieszczą się w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez to przerabialem i tez automat byl podstawowym kryterium, szukalem s-max, grand scenic, c4 grand picasso, itp. wszystkie 2-3 latki na rynku to szmelc, skonczylo sie na nowym, salonowym touranie 1,4 z dsg, budzet nadywrezony, ale leasingu tak bardzo nie czuję, a przynajmniej wiem co mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy życzę powodzenia kuzynowi, ma przed sobą co najmniej rok szukania auta z odrobiną szczęścia, a i tak jeśli go przyciśnie to weźmie w manualu lub diesel. To nie Ameryka i wybór jest taki, że albo rybki, albo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2) Spojrzeliśmy na Renault Scenic. Niestety futurystyczny wygląd nie spodobał się krewnemu...

będzie się patrzył na niego czy jeździł. jakby się przejechał takim średnio wypasionym, to już by nic więcej nie szukał ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C4 picasso - bajera. Kolega ostatnio kupił 2009 rok 2.0, czego to to nie ma w środku icon_eek.gif Auto bardzo komfortowe z ciekawymi rozwiązaniami, i biegi sterowane lopatkami.

Ew C-Max Mk2 - bardzo ładne auto w swoim segmencie, choć ja bym brał S-max'a.

Jak Mazda zrobi nową 5 na styl 6 MR2012, to wymienię moją na młodszą smile.gif obecna generacja średnio mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.