Skocz do zawartości

Niemcy i LPG


msikor

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy LPG tankuje obsługa stacji (tak jak w Polsce) czy samemu się tankuje.

> Jeżeli w czymś to pomoże to chodzi konkretnie o stacje Aral

Samemu, pamiętaj że podczas tankowania należy cały czas trzymać wciśnięty przycisk na dystrybutorze, jak puścisz to włączy się blokada i więcej nie zataknkujesz do momentu odblokowania na kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samemu, pamiętaj że podczas tankowania należy cały czas trzymać wciśnięty przycisk na

> dystrybutorze, jak puścisz to włączy się blokada i więcej nie zataknkujesz do momentu

> odblokowania na kasie.

No i do naszego (polskiego/włoskiego) wlewu trza mieć przejściówkę na niemiecki pistolet. No chyba że takowa przejśiówka jest (jeszcze) na stacji - czytaj, że nasi nie zajumali. smile.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy LPG tankuje obsługa stacji (tak jak w Polsce) czy samemu się tankuje.

> Jeżeli w czymś to pomoże to chodzi konkretnie o stacje Aral

Tankujesz samemu. Najlepiej mieć przejściówkę (allegro, kilkadziesiąt PLN). Można też przejściówkę pożyczyć na stacji, ale kaucję chcą 50EUR w gotówce. Raz miałem przypadek że nie chcieli pożyczyć, a sprzedać. Cenę mieli zaporową.

Coraz częściej się zdarza, że jak podjedziesz do dystrybutora z prawej strony, to mają wąż z końcówką polską (włoską).

Sposób mocowania węża przy końcówce niemieckiej jest nieco inny niż u nas. Musisz trzymać spust pistoletu odciągnięty i nakręcać nakrętkę (sic! zlosnik.gif) na końcówkę swojej przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto jest służbowe

> gdyby nie ta przejściówka... myślałem ze maja takie samo jak my

> ...raczej auto będzie jeździło na noPB

Tankowałem kilka razy w Niemczech LPG i zawsze była przejściówka na stacji. Na Shellu w Hamburgu mieli nawet dwa dystrybutory- jeden z polską (włoską) końcówką, drugi z niemiecką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto jest służbowe

> gdyby nie ta przejściówka... myślałem ze maja takie samo jak my

> ...raczej auto będzie jeździło na noPB

zależy w którędy jedziesz, na A2 na shellach są dystybutory z dwoma wężami typ włoski i niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy LPG tankuje obsługa stacji (tak jak w Polsce) czy samemu się tankuje.

> Jeżeli w czymś to pomoże to chodzi konkretnie o stacje Aral

Na kaciku gazowym masz linkndo strony gas tankstellen.de masz tam napisane, która stacja ma jakie dystrybutory i ceny waytogo.gif czasem warto odbić kilometr od autostrady i oszczędzić złotówkę na litrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy LPG tankuje obsługa stacji (tak jak w Polsce) czy samemu się tankuje.

Jak poprzednicy pisali. Nie boj nic - na wiekszosci dystrybutorów jest instrukcja obrazkowa z opisem - również po polsku grinser006.gif

> Jeżeli w czymś to pomoże to chodzi konkretnie o stacje Aral

Akurat mi sie zdarzylo ze nie mieli przejściówki, za to nie ma z nimi problemu na malych, prywatnych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak poprzednicy pisali. Nie boj nic - na wiekszosci dystrybutorów jest instrukcja obrazkowa z

> opisem - również po polsku

> Akurat mi sie zdarzylo ze nie mieli przejściówki, za to nie ma z nimi problemu na malych,

> prywatnych stacjach.

auto ma Routexa wiec musze tankowac na np Aral, Bp, Agip... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto ma Routexa wiec musze tankowac na np Aral, Bp, Agip...

Sie masz Sikor! zlosnik.gifok.gif

Tak jak koledzy napisali. Czasami w niewielkiej odległości od zjazdu z autostrady, gdzie jest 1 osobowa obsługa sklepu i np. 3-4 dystrybutorów z paliwem za free dadzą Ci walizeczkę przejściówek z rękawiczkami (polecam! grinser006.gif ).

Pozdro i do zobaczyska kiedyś! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.