Skocz do zawartości

PowerBass - dobry wybór??


yasq

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka latek temu zakupiłem właśnie takie głośniczki, ale z racji nie pewnej przyszłości ówczesnego auta zestaw przeleżał do tej pory, w szczenie zamkniętym opakowaniu, ciemnymi raczej ciepłym pomieszczeniu.

Przyszedł dzień, że zdecydowałem się je zamontować w nowym autku i... zrobiłem (wg. mnie) tak jak należy, czyli wybebeszyłem drzwi, następnie wytłumiłem matami, dałem pierścień dystansowy z mdf pod głośnik i całość zakryłem matami, nie podpinałem tylko tweeterów(jeszcze). Ale po włączeniu radia...odczuwam jakby seryjne radyjko nie dawało rady napędzić tego drania...zły zestaw wybrałem do standardowego radia?

Druga sprawa tweetery, jeżeli chciałbym dobrze zrobić ich montaż to powinienem wykonać coś takiego jak na zdjęciu?

images_thumb_1074465_800_800_resize.jpg

czy nie ma to znaczenia?

Wszelkie sugestie mile widziane ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, że radio nie wydala mocowo na nowym zestawie.

Zaś co do montażu syczków to tylko inwencja twórcza nas powstrzymuje i miejsce gdzie mają zostać zamontowane.

Jeśli się mieszczą mogą być i w seryjnych "dołeczkach" przykręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być, że radio nie wydala mocowo na nowym zestawie.

> Zaś co do montażu syczków to tylko inwencja twórcza nas powstrzymuje i miejsce gdzie mają zostać

> zamontowane.

> Jeśli się mieszczą mogą być i w seryjnych "dołeczkach"

chyba się mieszczą...(sprawdzę po powrocie), myślałem że skoro nawet dedykowane zestawy focala są skierowane w kierowcę to w jakimś specjalnym celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem w specjalnym

> Ale jedni lubią chować inni melomani stawiają na jakość

> I aby ową jakość właśnie osiągnąć kierują tweetery na kierowcę albo pod lusterko wsteczne.

Ahaaaaaaaaaaaaaa grinser006.gif To może się skuszę na zrobienie syczków w kierunku, a może doznam jakiejś ekstazy przy muzyce zlosnik.gifzlosnik.gif

Nie pocieszył mnie kolega tą informacją o radiu fabrycznym buu.gif

Teraz albo zabawa we wzmacniacz wysokiego sygnału, albo kupić radio, jechać do firmy żeby zrobili przejściówkę na pilota fabrycznego i dopiero dalej się rozwijać sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze można dołożyć jakiś nawet fabryczny (często są w ofercie producenta auta) niewielki

> wzmacniacz, powiedzmy około 50W.

> Przykład ale od ALPINE:

> http://www.alpine.com.pl/p/Products/add-on-amplifier3597/ktp-445

W przypadku peugeota nie ma sick.gif

Ale ten Alpine to chyba tylko do dedykowanego radia jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytaj wpierw

Dzwoniłem, pytałem, nie ma. Jak to pan z serwisu tłumaczył jeśli jest standardowe radio to nie ma opcji, żeby zamontować wzmacniacz, lepsze modele miały wyjście, ale choćbym kupił lepszy model radia, to jest duże prawdopodobieństwo że nie będzie on współpracował z resztą fabrycznego sprzętu, który jest na pokładzie sick.gif

> Ten akurat jest według nich do ich produktów, ale pewnie da radę przystosować i do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerknij jeszcze na elektrodę jak sobie z tym problemem radzą

> Jeśli faktycznie nie ma nic pozostaje wzmacniacz z wysokim poziomem wejścia kupić.

No właśnie z elektrody wyczytałem o tym wzmacniaczu i na chwilę obecną to jedyne sensowne wyjście choć nie powiem że nie uciążliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś za coś, ewentualnie może jeszcze przesiadka na wyższy model seryjnego radia wchodziłaby w grę

Nestety nie, bo trzeba by było grzebać przez program diagnostyczny i tam przestawiać że ma być lepszy model, choć nie zawsze jest to wykonalne tzn. komp może tego nie zaakceptować...

się zobaczy na chwilkę obecną jedynie pioneer deh - p77mp wchodzi w rachubę, ale to musi zaakceptować pasażerka grinser006.gif

zawsze można przejechać się do Wieliczki gdzie robią interfejs do danego modelu radia i auta...ale to przyszłość póki co muszę zakończyć fazę wygłuszania i podpinania.

Dziękuje za ifno ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie chce straszyc ale glosniki PowerBass, z ktorymi mialem krotka acz burzliwa stycznosc (model S6C), to najgorsze glosniki jakie zdarzylo mi sie posiadac. Tragiczne, jazgotliwe, meczace brzmienie. Nawet zona mnie kiedys podsumowala "wez to wylacz, kompletnie nic nie slychac, jeden halas"

Kombinowalem ze zwrotnica, bez wiekszych efektow. Kombinowalem z wytlumieniem drzwi - j.w. Z radia tego napedzic sie nie da (probowalem 3 lub 4 rozne), ze wzmacniacza nie wiem bo nie starczylo mi zapalu zeby z tym walczyc.

Koniec koncow sprzedalem PB i kupilem Helix DarkBlue DB62.1. Zagraly od razu o niebo przyjemniej, mialy swoje wady ale za te cene mozna im to wybaczyc.

Wiem, moje zdanie moze byc malo zbiezne z wiekszoscia na forach. Ale akurat nie jest to opinia zaslyszana ale wlasna: posiadalem, macalem, kombinowalem i wiem co slyszalem wlasnymi uszami. Glosniki byly kupione bezposrednio w sklepie Essa wiec raczej nie byly to podroby. Moze chinczyk przysnal przy tasmie montazowej albo akurat moje montowal praktykant. Nie wiem i nie chce wiedziec, predzej przerobie wszystkie marki ktore sa na rynku niz pomysle o kolejnym produkcie PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chce straszyc ale glosniki PowerBass, z ktorymi mialem krotka acz burzliwa stycznosc (model

> S6C), to najgorsze glosniki jakie zdarzylo mi sie posiadac. Tragiczne, jazgotliwe, meczace

> brzmienie. Nawet zona mnie kiedys podsumowala "wez to wylacz, kompletnie nic nie slychac,

> jeden halas"

> Kombinowalem ze zwrotnica, bez wiekszych efektow. Kombinowalem z wytlumieniem drzwi - j.w. Z radia

> tego napedzic sie nie da (probowalem 3 lub 4 rozne), ze wzmacniacza nie wiem bo nie starczylo

> mi zapalu zeby z tym walczyc.

> Koniec koncow sprzedalem PB i kupilem Helix DarkBlue DB62.1. Zagraly od razu o niebo przyjemniej,

> mialy swoje wady ale za te cene mozna im to wybaczyc.

> Wiem, moje zdanie moze byc malo zbiezne z wiekszoscia na forach. Ale akurat nie jest to opinia

> zaslyszana ale wlasna: posiadalem, macalem, kombinowalem i wiem co slyszalem wlasnymi uszami.

> Glosniki byly kupione bezposrednio w sklepie Essa wiec raczej nie byly to podroby. Moze

> chinczyk przysnal przy tasmie montazowej albo akurat moje montowal praktykant. Nie wiem i nie

> chce wiedziec, predzej przerobie wszystkie marki ktore sa na rynku niz pomysle o kolejnym

> produkcie PB

ech...to mnie kolega pocieszył sick.gif

Aktualnie grają, bez fajerwerków ale grają, jak się dobra piosenka trafi to się dość ruszają ale jak troszkę kiszka ścieżka to zaczyna coś w drzwiach tarkotać jakby przesycenie basu albo coś w tapicerce jest nie do końca wytłumione....

Głośniczki też w essie były kupione po długich poszukiwaniach, przemyśleniach, opiniach...etc.

I teraz nie wiem czy wystarczałoby zmienić głośniki na coś mniej wymagającego czy jednak drążyć temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ech...to mnie kolega pocieszył

jesli ci sie podoba to sie moim zdaniem nie przejmuj, w koncu chodzi o to zeby wlasciciel byl zadowolony. Moze akurat w twoim konfigu i twoj egzemplarz jest ok

Do tropienia drgan w tapicerce polecam plyty testowe ze sciezka gdzie jest "przemiatanie" sygnalem sinusoidalnym 20-100Hz - nalezy zapetlic powtarzanie A-B i wtedy wszytsko ladnie wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam kiedyś miałem PB ale z serii coś Bk6 v2 czy jakoś tak pod samym radiem były fajne teraz szukałem używek nie dostałem, poźniej założyłem L60C i pędziłem je w bi-ampingu 4 kanałowym GZ 150W na kanał i nie dawały rady, za mało produkowały mi basu tyle ile chciałem byłem zawiedziony bo musiłem kupić skrzynie "12 JL

teraz mam fajne diory pod seryjnym radiem i jest OK 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chce straszyc ale glosniki PowerBass, z ktorymi mialem krotka acz burzliwa stycznosc (model

> S6C), to najgorsze glosniki jakie zdarzylo mi sie posiadac. Tragiczne, jazgotliwe, meczace

> brzmienie. Nawet zona mnie kiedys podsumowala "wez to wylacz, kompletnie nic nie slychac,

> jeden halas"

> Kombinowalem ze zwrotnica, bez wiekszych efektow. Kombinowalem z wytlumieniem drzwi - j.w. Z radia

> tego napedzic sie nie da (probowalem 3 lub 4 rozne), ze wzmacniacza nie wiem bo nie starczylo

> mi zapalu zeby z tym walczyc.

> Koniec koncow sprzedalem PB i kupilem Helix DarkBlue DB62.1. Zagraly od razu o niebo przyjemniej,

> mialy swoje wady ale za te cene mozna im to wybaczyc.

> Wiem, moje zdanie moze byc malo zbiezne z wiekszoscia na forach. Ale akurat nie jest to opinia

> zaslyszana ale wlasna: posiadalem, macalem, kombinowalem i wiem co slyszalem wlasnymi uszami.

> Glosniki byly kupione bezposrednio w sklepie Essa wiec raczej nie byly to podroby. Moze

> chinczyk przysnal przy tasmie montazowej albo akurat moje montowal praktykant. Nie wiem i nie

> chce wiedziec, predzej przerobie wszystkie marki ktore sa na rynku niz pomysle o kolejnym

> produkcie PB

co do PB, przed zainstalowaniem audio bralem pod uwage 3 rodzaje glosnikow - Hertz ESK, PB S6C, Helix DB 62.1 - z tego calego towarzystwa najmilsze dla ucha byly helixy - w ESK narzekalem na wsciekly, metaliczny sopran, w PB przy odsluchu docelowej muzyki (metal) wszystko bylo za malo szczegolowe, zlane w jedna calosc. Najbardziej neutralne z tego byly Helixy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pod wzmacniaczem wszystkie byly testowane.

NO to jeszcze trochę wody upłynie zanim wydobędę z nich taki dźwięk jaki chcę...póki co muszę rozbebeszyć drzwi i podobnie jak kolega sprawdzić co w nich "pierdzi" sick.gif, podejrzewam sprawę że któryś zgrzew na macie puścił i powietrze przepuszcza grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NO to jeszcze trochę wody upłynie zanim wydobędę z nich taki dźwięk jaki chcę...póki co muszę

> rozbebeszyć drzwi i podobnie jak kolega sprawdzić co w nich "pierdzi" , podejrzewam sprawę że

> któryś zgrzew na macie puścił i powietrze przepuszcza

jesli chodzi o dziury w matach, to u mnie nie bylo mozliwosci szczelnego zalatania okolic ciegla do otwierania drzwi, nie dalo sie i koniec zlosnik.gifzlosnik.gif, zawsze byla tam mala dziura, ale nigdy pierdzenia nie powodowala. Moze to tez kwestia wielkosci drzwi, bo u mnie sa cholernie dlugie.

Metoda prob i bledow - puscilem chill-outowy kawalek z glebokim i dlugim basem, i dosciskalem partiami tapicerke do konstrukcji drzwi. zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę odwołać swoje złe mniemanie o głośnikach, w sobotę znajdując trochę czasu i po części prowadzony furią, że tyle czasu poświęciłem żeby głośniki przygotować a one nic, rozebrałem drzwi i...przy swoich założeniach i obliczeniach nie wziąłem pod uwagę, że wychył membrany głośnika będzie tak duży, że zaczynie uderzać w poszycie drzwi. Więc wziąłem dremelka i zeszlifowałem środek tapicerki ile dałem radę i....głośniki ożyły buu.gifbuu.gifserce.gifserce.gif

Pięknie to to napierdziela, nawet na standardowym sprzęcie, brak co prawda sterowania w zakresie jakim przywykłem do pioneera, ale i tak brzmi nieziemsko biglaugh.gifbiglaugh.gifbiglaugh.gif Dziękuje i pozdrawiam 270635636-JUMP2.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ja tam miałem takie zamontowane pod radiem Alpine (nie pamiętam modelu..ale nie jakiś z górnej półki) i jak dla mnie ....rewelacyjny zestaw. Fakt że nie porównywałem z Helix'em ani innymi ale skoro moje uszy były dopieszczone na maxa to nie miałem najmniejszego powodu do narzekań smile.gif Przed Alpiną miałem zestaw radio i głośniki Blaupunkta. Gdybym miał teraz coś kupować to nawet bym innych głośników nie szukał...i zbudował zestaw odseparowany na przód plus sub w bagażnik wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwoniłem, pytałem, nie ma. Jak to pan z serwisu tłumaczył jeśli jest standardowe radio to nie ma

> opcji, żeby zamontować wzmacniacz, lepsze modele miały wyjście, ale choćbym kupił lepszy model

> radia, to jest duże prawdopodobieństwo że nie będzie on współpracował z resztą fabrycznego

> sprzętu, który jest na pokładzie

> > Ten akurat jest według nich do ich produktów, ale pewnie da radę przystosować i do innych.

na stronie Alpine pisze że

Quote:

Współpracuje ze wszystkimi radioodtwarzaczami Alpine od 2005 roku


ale cena tego malego piecyka na allegro zabija

http://allegro.pl/alpine-ktp-445-wydajny-kompaktowy-swietny-piecyk-i2808721274.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.