Skocz do zawartości

Skrzyżowanie


targowica

Rekomendowane odpowiedzi

> Cześć,

> mam pytanie co Wy byście zrobili w takiej sytuacji drogowej:

Normalnie jedziesz.

> Pytam ponieważ ja stałem...

ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

z dnia 31 lipca 2002 r.

w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

(Dz. U. z dnia 12 października 2002 r.)

§ 2. 1. Znak drogowy pionowy umieszczony po prawej stronie jezdni lub nad jezdnią dotyczy kierujących znajdujących się na wszystkich pasach ruchu; jeżeli jednak znaki są umieszczone nad poszczególnymi pasami ruchu, to znak dotyczy tylko kierujących znajdujących się na pasie, nad którym znak jest umieszczony. Znak drogowy umieszczony po lewej stronie jezdni lub pasów ruchu stanowi powtórzenie znaku umieszczonego po prawej stronie, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej.

7 .Przepisy ust. 1 i 4 stosuje się odpowiednio do sygnałów świetlnych do kierowania ruchem.

W Twoim przypadku sygnalizator masz po lewej stronie. Proste, prawda? biglaugh.gif

I dlatego w identycznym przypadku w mojej mieścinie po prawej stronie prawoskrętu dobudowali osobne sygnalizatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to ok. Może dla jasności wstawię wcześniejszy 'slajd'. Tu lepiej widać co zrobić.

Sygnalizacja dotyczy pasa do jazdy na wprost.

Nie masz sygnalizatora po prawej stronie pasa do skrętu w prawo wiec normalnie jedziesz stosując sie oczywiście do umieszczonego tam znaku.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To po co są dwa sygnalizatory po lewej stronie ?

Bo ktoś miał jeden za dużo i dokręcił... zlosnik.gif

A poważnie to mogło by ich być tam i 10 ale i tak dotyczą pasa do jazdy na wprost.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale sygnalizacja jest ważniejsza niż znaki pionowe.

> Masz dwa sygnalizatory po lewej stronie - dla tych co jadą prosto i dla skręcających w prawo...

> IMHO

Eee, nie. To jest jeden podwójny sygnalizator a nie jeden dla prosto i jeden dla 'w prawo'.

Ciebie on nie dotyczy bo stoi po lewej stronie a nie jest powtórzeniem sygnalizatora stojącego po

Twojej prawej. Po swojej prawej nie masz sygnalizatora. Masz 'ustąp'. Ustępujesz i jedziesz.

Niezależnie od sygnalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo ktoś miał jeden za dużo i dokręcił...

> A poważnie to mogło by ich być tam i 10 ale i tak dotyczą pasa do jazdy na wprost.

> Krawiec

Nie upieram się, byłem ciekawy...

>Eee, nie. To jest jeden podwójny sygnalizator a nie jeden dla prosto i jeden dla 'w prawo'.

Skąd wiesz który sygnalizator jest dla którego kierunku ? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sygnalizacja dotyczy pasa do jazdy na wprost.

> Nie masz sygnalizatora po prawej stronie pasa do skrętu w prawo wiec normalnie jedziesz stosując

> sie oczywiście do umieszczonego tam znaku.

No i ja się z tym zgadzam. ok.gif

Dlatego dałem fotkę 'wcześniej' żeby ustalić co jest po prawej. Sygnalizator, kielnia, czy oba. Jest tylko 'ustąp'. Więc ustępujesz i jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skąd wiesz który sygnalizator jest dla którego kierunku ?

Bo Ciebie dotyczą znaki stojące po Twojej prawej stronie a nie te po lewej (chyba że te po lewej są powtórzeniem tych z prawej, nie dotyczy chyba zakazu zatrzymania który może sobie stać tylko z lewej).

Tu masz to napisane: AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo Ciebie dotyczą znaki stojące po Twojej prawej stronie a nie te po lewej (chyba że te po lewej są

> powtórzeniem tych z prawej, nie dotyczy chyba zakazu zatrzymania który może sobie stać tylko z

> lewej).

Bardzo dziękuję za odświeżenie wiedzy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> mam pytanie co Wy byście zrobili w takiej sytuacji drogowej:

> Link

> Skręcacie w prawo (sygnalizator świetlny pokazuje czerwień).

> Czekacie na zielone światło czy jedziecie ?

> Pytam ponieważ ja stałem...

> pozdr,

> T.

jedziesz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pytanie co Wy byście zrobili w takiej sytuacji drogowej:

> Link

> Skręcacie w prawo (sygnalizator świetlny pokazuje czerwień).

> Czekacie na zielone światło czy jedziecie ?

Sygnalizator dotyczący wlotu ma być ustawiony po jego prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz, jak nie masz żadnego znaku ani sygnalizatora po prawej stronie to Cię nie dotyczy. Oczywiście masz znak ustąpienia przejazdu po lewej ale na dole masz trójkąciki które już Cię dotyczą. Gdyby ich nie namalowali to można by było bezkarnie wylecieć na drogę co by nie było bezpieczne.

A podwójny sygnalizator niech sobie będzie, to nic nie znaczy. Ile razy na małych uliczkach też stoją podwójne...

Na Al. Krakowskiej jest jeden nad drugim co wcale nie poprawia jego widoczności w nocy, wręcz jeszcze bardziej miesza się z innymi światłami dookoła i nie oznacza tego że samochody frunące nad ziemią muszą się do niego stosować:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.