Skocz do zawartości

Wysokośc plandeki na przyczepce


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Chce zrobic stelaz do mojej przyczepki 1,3m x 2,8m.

Myslalem, zeby zrobic stelaz wysoki na 1,85m tak zeby mozna swobodnie zaladowac ladunek 1,8m ale przegladam dostepne rozwiazania na rynku i takich wielkich nie ma. Zapalila mi sie lampka - czy aby nie przesadzam z ta wysokoscia? Zeby nie zrobil mi sie zagiel.

Jak ktos ma przyczepke z plandeka - czy mozecie pomierzyc wyskosc plandeki.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie,

> Chce zrobic stelaz do mojej przyczepki 1,3m x 2,8m.

> Myslalem, zeby zrobic stelaz wysoki na 1,85m tak zeby mozna swobodnie zaladowac ladunek 1,8m ale

> przegladam dostepne rozwiazania na rynku i takich wielkich nie ma. Zapalila mi sie lampka -

> czy aby nie przesadzam z ta wysokoscia? Zeby nie zrobil mi sie zagiel.

> Jak ktos ma przyczepke z plandeka - czy mozecie pomierzyc wyskosc plandeki.

> Dzieki

Jakim autem zamierzasz to ciagnąć? Generalnie 1.9m to miała moja duża dwuosiowa przyczepa ale na kategorie E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie,

> Chce zrobic stelaz do mojej przyczepki 1,3m x 2,8m.

> Myslalem, zeby zrobic stelaz wysoki na 1,85m tak zeby mozna swobodnie zaladowac ladunek 1,8m ale

> przegladam dostepne rozwiazania na rynku i takich wielkich nie ma. Zapalila mi sie lampka -

> czy aby nie przesadzam z ta wysokoscia? Zeby nie zrobil mi sie zagiel.

> Jak ktos ma przyczepke z plandeka - czy mozecie pomierzyc wyskosc plandeki.

> Dzieki

ja mam 70 cm nad burty a na środku 80 cm. I żagla nie ma. Kiedyś wiozłem auto ( cc) na przyczepie gdzie plandeka miała 130cm nad burte i kurcze 80-90 km/h i nie miałem siły upchać a lawetą na luziku 110 z tym samym cc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pasatem, choc i astra da rade.

> przyczepa jest dwuosiowa z hamulcem, DMC 1100kg. obnizyc ta plandeke do 1,7m?

wiadomo że im niższa tym lepsza ok.gif

pytanie co jest ważniejsze użyteczność czy spalanie 0.5L/100km ? grinser006.gif

kempingi mają ok 2.4m całkowitej i jakieś 190cm w środku

więc i tak będziesz miał kawał budy hmm.gif

auto ma ze 160-170cm całkowitej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie co jest ważniejsze użyteczność czy spalanie 0.5L/100km ?

normalnie bede jezdzil bez. plandeka tylko na wypadek deszczu i przemytu kontrabandy zlosnik.gif. spalanie nie jest istotne.

> kempingi mają ok 2.4m całkowitej i jakieś 190cm w środku

o kempingach nie pomyslalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie ceed plus laweta 8/100 srednio, a ceed plus przyczepa wypozyczona i 12 szło taki opór

pisałem o różnicy 10cm, gdy zamiast 170cm zrobi 180cm

wiele to w spalaniu nie zmieni hmm.gif

prędzej przydał by się skos na przedniej ścianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pisałem o różnicy 10cm, gdy zamiast 170cm zrobi 180cm

> wiele to w spalaniu nie zmieni

> prędzej przydał by się skos na przedniej ścianie

paradoksalnie bagaznik dachowy i kawał plexy wygietej i spalanie byłoby nizsze. Znajomy co wozi konie za mondeo tak zrobił a wozi po całym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> paradoksalnie bagaznik dachowy i kawał plexy wygietej i spalanie byłoby nizsze. Znajomy co wozi

> konie za mondeo tak zrobił a wozi po całym kraju

piszesz o lotce na dachu ?

gdzieś w sieci jest test tego ustrojstwa, co ciekawe źle zamontowane (za daleko) podnosi spalanie

cały myk polega na tym żeby podbite powietrze spadło na dach przyczepy

np w sedanie jest to nie do osiągnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> piszesz o lotce na dachu ?

> gdzieś w sieci jest test tego ustrojstwa, co ciekawe źle zamontowane (za daleko) podnosi spalanie

> cały myk polega na tym żeby podbite powietrze spadło na dach przyczepy

> np w sedanie jest to nie do osiągnięcia.

Tu w starym kombi. Najpierw woził bagażnik a teraz to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie ceed plus laweta 8/100 srednio, a ceed plus przyczepa wypozyczona i 12 szło taki opór

ceed sam w sobie pali jak smok wiec sie nie liczy grinser006.gif

moj niech wciaga nawet i 20l/100km. wazne jest zabezpieczenie ladunku w czasie deszczu. poza tym z plandeka bede jezdzil sporadycznie. teraz bede mial okres duzego uzycia i policzylem, ze oplaca mi sie kupic niz wypozyczac, a pozniej niech stoi moze sie kiedys przyda. sprawdzalem na stronie niewiadowa i sa 180cm wysokie ale nie jestem pewien czy od ziemi czy to wysokosc plandeki. podaja h=150 plandeka. tylko czy to wysokosc calkowita czy do tego + 30cm burty co daje 180cm w totalu??. jutro tam zadzwonie i sie upewnie. ale nie daje mi to spokoju bo juz zlecilem wykonanie stelaza na 180 i jak zawsze tknelo mnie zaraz "po". Czy aby na pewno 185 jest ok? sick.gif

obawiam sie tylko bocznego wiatru, bo przyczepka nie jest za szeroka zeby mi tego ustroju nie bujalo na boki. poza tym bedzie lipnie wygladac - waska, a wysoka zlosnik.gif.

skos nie wchodzi w gre - zaweza przestrzen ladunkowa - zbedny gadzet. jak bedzie opor to sie zredukuje bieg albo sczipuje silnik wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ktos ma przyczepke z plandeka - czy mozecie pomierzyc wyskosc plandeki.

Ja mam taką. W zamyśle chodziło o to by ładując przyczepkę nie trzeba było zginać karku smile.gif i jest z 1,9 metra luzu między dachem a podogą. Plandeka będzie miała z 1.7 m Ale jeździ sie słabo. Przy 70 km/h skacze jak opętana jak jest pusta. Nie jestem jednak pewien czy to nie jest wina samej przyczepki bo jest ciut krzywa ale z kolei bez plandeki nie skacze. Konstrukcja spawana we własnym zakresie a plandeka robiona na wymiar gdzieś w Raszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skos nie wchodzi w gre - zaweza przestrzen ladunkowa - zbedny gadzet. jak bedzie opor to sie

> zredukuje bieg albo sczipuje silnik .

Ale to nie musi być skos kosztem przestrzeni bagażowej: wystarczy dać w pionie jakieś dwa arkusiki "czegokolwiek" na dyszlu biglaugh.gif Ważne, by "zaostrzyć" ten fragment przyczepy, który wystaje ponad auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wiole wysoką na 180cm i jazda z plandeką to dla mnie nieporozumnienie. jestem w trakcie kompletowania części na niższą plandekę tak by nie wystawała ponad obrys samochodu.

Nie wiem co bedziesz woził tą przyczepką ale jak już potrzebujesz tak wysoką to pomyśl o szybkim sciąganiu plandeki i wtedy na pusto pomykasz bez plandeki a jak trzeba to poprostu ją zakładasz i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co bedziesz woził tą przyczepką ale jak już potrzebujesz tak wysoką to pomyśl o szybkim

> sciąganiu plandeki i wtedy na pusto pomykasz bez plandeki a jak trzeba to poprostu ją

> zakładasz i tyle.

Wystarczy podwinąć przednią i tylną ścianę plandeki i już jest lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie,

> Chce zrobic stelaz do mojej przyczepki 1,3m x 2,8m.

> Myslalem, zeby zrobic stelaz wysoki na 1,85m tak zeby mozna swobodnie zaladowac ladunek 1,8m ale

> przegladam dostepne rozwiazania na rynku i takich wielkich nie ma. Zapalila mi sie lampka -

> czy aby nie przesadzam z ta wysokoscia? Zeby nie zrobil mi sie zagiel.

> Jak ktos ma przyczepke z plandeka - czy mozecie pomierzyc wyskosc plandeki.

> Dzieki

W niedziele ci pokaze co ja zrobilem. Przyczepka lekka a nabudowka jest na 180cm.

Aha miesiac temu w LIDLU byly plandeki!!! Nie wiem ile wolali u was ale u mnie kosztawala 7 Funtow a asortyment mamy ten sam!

Fotki wrzuce ci w niedziele. Powiem ci ze pusta z zaglem idzie przy moim silniku jakby jej nie bylo. Przyczepa lekka 5,5 metra z dyszlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bede czekal na fotosy

> dzieki za info.

Moje dzielo. Przyczepa lekka ale przewozi ponad tone (waga sprawdzona na fakturze przeworzonego towaru).

Zakladanie gory to zajecie na 15 minut. Jak chcesz zobaczyc ten wynalazek w pelni zaladowany to fotka moze byc w przyszly weekend. Raport spalania, przy zaladowaniu do pelna na dystansie kilku tysiecy kilometrow w przyszlym tygodniu grinser006.gif

IMAG0325.jpg

IMAG0326.jpg

IMAG0327.jpg

IMAG0328.jpg

IMAG0329.jpg

IMAG0330.jpg

IMAG0331.jpg

IMAG0332.jpg

IMAG0334.jpg

IMAG0335.jpg

IMAG0336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki za fotki. wyglada niezle.

> zastanawia mnie tylko to przesuniecie osi do tylu - czy nie masz za duzego nacisku na hak? jak

> jezdziles i wszystko dziala dobrze wiec pewnie jest ok ale wizualnie jak na moje oko ta os

> mocno przesunieta do tylu.

Na pusto przyczepe podnosze za dyszel dwoma palcami. Jak laduje to staram sie ladowac rownomiernie przed i za kolami. Z tego co sie orientuje to na haku nie powinno miec wiecej nacisku jak 80kg. Mam na haku zaznaczone - MAX nacisk 350kg ale trzymam sie zasady, tylko tyle zebym byl w stanie za dyszel podniesc i sam zalozyc na hak w samochodzie.

W przeciagu ostatniego miesiaca wiazlem cztery razy po palecie pustakow i dawalo rade, to byl taki sprawdzian cool.gif Teraz bedzie zapakowana "tyle ile sie zmiesci" a trasa 2500km.

Ciezsze rzeczy pojechaly UPS'em na paletach w zeszlym tygodniu a ja mam teraz wieksze objetosciowo a lzejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.