Skocz do zawartości

E65 740i


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

... pojeździłem sobie takim przez ostatnich parę dni, tak na szybko kilka refleksji:

- auto poliftowe - dobrze że nie przed bo odrobinę ładniejsze zlosnik.gif

- środek.... mam mieszane odczucia, z jednej strony dużo szmerów bajerów (wszystkie działały!) z drugiej... ten cmentarny design i rzeczy które nie przystoją w takim aucie jak np te plastikowo-stalowe klamki i kołki otwierania drzwi jak w Fokusie - mnie to razi. Fotele - te łamane z miliardem ustawień, trzeba przyznać że wygodne. Auto miało przebieg ok 200kkm - niestety po gąbce fotela kierowcy na siedzisku było już to czuć, choć skóra wyglądała jak nowa.

- wrażenia akustyczne - jestem zawiedziony, spodziewałem się że auto będzie bardziej wyciszone, a tu niewielki postęp w stosunku do E38, można w zasadzie powiedzieć że żaden frown.gif Właściciel twierdzi że w E65 nie było podwójnych szyb z prawdziwego zdarzenia jak w E38/E32 (z powietrzem w środku). Szkoda - szumy są zdecydowanie za duże. W aucie jest głośniej niż w np. W140 sprzed 20 lat. Fajne brzmienie ma silnik V8 przy pracy na wyższych obrotach - jakaś przepustnica w tłumiku czy coś wink.gif Strach się bać ile kosztuje jak sie popsuje hehe.gif

największy zawód - silnik... Po 306KM spodziewałem się zdecydowanie więcej, no ale cóż, tu te 306KM ma co robić. Niezależnie od trybu pracy skrzyni silnik sprawia wrażenie lekko ociężałego, niestety frown.gif Czuć jak powyżej 180km/h już ma trochę dość frown.gif Dynamika na poziomie mniejszym niż E38 740... no ale masa trochę jednak większa a mocy jedynie 20KM więcej...

zawieszenie - auto miało jakiśtam system stabilizacji - że niby się nie przechyla na zakrętach czy coś. Krótko - na autostradzie super, stabilnie, typowo jak w 7er - po prostu im szybciej tym lepiej. Na zakrętach niestety czuć masę, auto trzyma się drogi ale określić granicę na co sobie można pozwolić jest ciężko IMO

Podsumowanie - szczerze mówiąc trochę się zawiodłem, spodziewałem się kosmosu, a auto poza miliardem z mojego punktu widzenia nieprzydatnych bajerów nie ma zbyt wiele do zaoferowania ponad starsze E38. Szkoda.

Biorąc pod uwagę wady techniczne tego modelu (kompozytowa miska skrzyni - co jakiś czas do wymiany, wadliwie zaprojektowany układ chłodzenia z cieknącą rurą między głowicami) - raczej odpuściłbym sobie ten wynalazek.

Aha, spalanie, noPb - 11-19l (trasa-miasto), autostrada szybko - ok 16l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko że Focus nie ma kołków w drzwiach

oj, to była metafora zlosnik.gif

> fajne auto to E65, a Ty po prostu wolisz stare i klasyczne wozy

ale ja nie porównywałem do klasycznych wozów tylko do E38 740i, bezpośredniego poprzednika, aczkolwiek rzeczywiście ze stylistycznie innej ery BMW. Myślałem że też technicznie innej ale... zlosnik.gif Ja po prostu patrząc na auto nie podniecam się bajerami - w aucie typu 7er interesuje mnie:

- cisza (no.gif)

- wygodne fotele (ok.gif)

- mocny silnik ( ok.gifno.gif)

- jakość (ok.gifno.gif)

- design (ok.gifno.gif)

zawiodłem się, liczyłem na to że przekonam się do tego samochodu tongue.gif

w tym momencie przekonałem się że należy pójść w stronę W140 500/600 zlosnik.gif które nie dość że kasuje to E65 w moich kategoriach, to kasuje też mocno W220 (nie wiem jak W221) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - mocny silnik ( )

w stronę W140 500/600 które nie dość że kasuje to

> E65 w moich kategoriach, to kasuje też mocno W220 (nie wiem jak W221)

trzeba było 760 się przejechać to na silnik pewnie byś nie narzekał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w stronę W140 500/600 które nie dość że kasuje to

> trzeba było 760 się przejechać to na silnik pewnie byś nie narzekał

no ale własnie chodzi o to że takim nie mogłem sobie jeździć, tylko mogłem 740i zlosnik.gif

biorąc pod uwagę że większość tych aut u nas to chyba 730d i tak nie najgorzej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał swego czasu na sprzedaż E65 730d.

Przejechałem się tym onego razu, gdyż pomyslałem, że od Niego odkupię. O auta dba, a poza tym na punkcie BMW ma lekką szajbę i to już któryś tam model tej firmy w jego posiadaniu - ryzyko wtopy relatywnie niskie.

Po krótkim kontakcie z tym autem miałem następujące wnioski:

- to ponton nie samochód :-),

- design wnętrza, deska rozdzielcza, kierownica jak ster w okręcie - zupełnie nie do zaakceptowania.

Samochód zupełnie zatracił to co w E38 było fajne.

Nie miałem okazji jeździć najnowszą 7, ale stylistycznie jest mi już dużo bliższa niż E65.

Zresztą podobne odczucia mam jak widzę E60/61. BMW jedną generację w modelach 5 i 7 moim zdaniem przekombinowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega miał swego czasu na sprzedaż E65 730d.

> Przejechałem się tym onego razu, gdyż pomyslałem, że od Niego odkupię. O auta dba, a poza tym na

> punkcie BMW ma lekką szajbę i to już któryś tam model tej firmy w jego posiadaniu - ryzyko

> wtopy relatywnie niskie.

> Po krótkim kontakcie z tym autem miałem następujące wnioski:

> - to ponton nie samochód :-),

> - design wnętrza, deska rozdzielcza, kierownica jak ster w okręcie - zupełnie nie do

> zaakceptowania.

> Samochód zupełnie zatracił to co w E38 było fajne.

> Nie miałem okazji jeździć najnowszą 7, ale stylistycznie jest mi już dużo bliższa niż E65.

> Zresztą podobne odczucia mam jak widzę E60/61. BMW jedną generację w modelach 5 i 7 moim zdaniem

> przekombinowało.

Jeżdżę "przekombinowańcem" i jestem happy.

No ale jak to mówią : jeden woli córkę, drugi teściową a trzeci jak mu śmierdzą nogi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdżę "przekombinowańcem" i jestem happy.

> No ale jak to mówią : jeden woli córkę, drugi teściową a trzeci jak mu śmierdzą nogi

Ja nie mówię, że auto jest złe. Mi po prostu nie pasuje.

A wygoda, cisza i inne są poza wszelką dyskusją.

A jak z kosztami utrzymania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.