Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Seat Toledo 1.6 plusy i minusy

Featured Replies

Napisano

Pany jak w temacie co ciekawego na temat tego modelu możecie powiedzieć? Zwłaszcza interesują mnie opinie użytkowników LPG w tym motorze.

Jakie wady jakie zalety tego samochodu? na co zwracać uwagę przy zakupie?

Napisano

Doprecyzuj o jakiego tolka chodzi 1,2 a może 3 :D

Napisano

Nie wiem o jaki model i silnik pytasz ?

Ale z tego co wiem to np. Toledo II i silniki 8V sa idealne do gazu

Napisano
  • Autor

> Nie wiem o jaki model i silnik pytasz ?

> Ale z tego co wiem to np. Toledo II i silniki 8V sa idealne do gazu

Sorry za niedoprecyzowanie oczywiście chodzi mi o Toledo II grinser006.gif

Silniki 1.6 w różnych wersjach wychodziły?

Napisano

byly 1.6 8v i 1.6 16v

1.6 8v to SR i mozna smigac aczkolwiek dynamike auto z tym silnikiem ma marna

Napisano
  • Autor

> byly 1.6 8v i 1.6 16v

> 1.6 8v to SR i mozna smigac aczkolwiek dynamike auto z tym silnikiem ma marna

i rozumiem że ten 1.6 8v to ta igiełka pod gaz? a jak się ma z 16v?

Napisano

> Pany jak w temacie co ciekawego na temat tego modelu możecie powiedzieć? Zwłaszcza interesują mnie

> opinie użytkowników LPG w tym motorze.

> Jakie wady jakie zalety tego samochodu? na co zwracać uwagę przy zakupie?

Ujezdzałem Leona 1.6 8v. Samochód nadal w rodzinie- Cóż mozna powiedzieć- w zasadzie nie psuje sie, silnik nie do zajechania ponoć dobry pod LPG. Najgorszym elementem jest skrzynia/ sprzęgło. Skrzynie potrafią sie sypac- chociaz w moim leonie to jeszczen nie nastapiło.

PS druga wada to spore spalanie jak na tą moc i osiągi

Napisano

1.6 IMO jest za słaby do tego samochodu.

Mam 1.8 i szału nie ma, chociaż nie ma co oczekiwać cudów - samochód duży a tylko 125KM

Użytkuję samochód w sumie od niedawna ale coś już mogę powiedzieć:

- sztywny jak każdy Niemiec - dobry w prowadzeniu po zakrętach,

- duży bagażnik ale jego ogromnym minusem jest kiepski dostęp - klapa powinna otwierać się razem z szybą, aby wyjąć coś z końca bagażnika trzeba prawie wczołgać się do środka

- całkiem wygodne siedzenia

- mało miejsca na tylnej kanapie, z przodu też bez rewelacji ale to w końcu płyta golfa więc nie ma co narzekać,

- z reguły wystarczające wyposażenie - 4 poduchy, TCS, klimatyzacja automatyczna były w większości egzemplarzy...

- mój silnik nie jest demonem prędkości jak wspomniałem ale do sprawnego przemieszczania się wystarczy, niestety nie nadaje się do LPG.

Jak coś będziesz potrzebował, pytaj. ok.gif

Napisano
  • Autor

Dlaczego uważasz że 1.8 nie nadaje się pod gaz?

Jakie średnie spalanie Ci wychodzi na benzynie?

Napisano

> Dlaczego uważasz że 1.8 nie nadaje się pod gaz?

> Jakie średnie spalanie Ci wychodzi na benzynie?

To nie ja uważam - to opinia osób montujących instalacje, że ten silnik źle znosi zasilanie gazem.

Spalanie w mieście około 10-11l/100km. Trasa około 7,5-8, chociaż przy stałej prędkości 85km/h na odcinku 160km udało mi się zejść do 6,7l/100 ale to już była jazda super oszczędna (czytaj męcząca) smile.gif

Napisano

juz kilka 1.8 z gazem mialem okazje ustawiac i montowac i nie moge sie zgodzic z tym ze sie nie nadaje wink.gif

z reszta na codzien tez mam 1.8 na lpg 270751858-jezyk.gif

Napisano

> juz kilka 1.8 z gazem mialem okazje ustawiac i montowac i nie moge sie zgodzic z tym ze sie nie

> nadaje

> z reszta na codzien tez mam 1.8 na lpg

1.8 20V?

Dziwne... hmm.gif

W kilku miejscach czytałem, żeby tego silnika nie gazować niewiem.gif

Cóż, skoro tak mówisz...

Napisano

no nie wiem , a bylo to poparte jakimis argumentami? z checia bym poczytal

Napisano

> Pany jak w temacie co ciekawego na temat tego modelu możecie powiedzieć? Zwłaszcza interesują mnie

> opinie użytkowników LPG w tym motorze.

> Jakie wady jakie zalety tego samochodu? na co zwracać uwagę przy zakupie?

1.6 po prostu jedzie, u mnie w passacie 1997r pali w jezdzie mieszanej 11 litrow

Napisano

nie wiem czy to ten sam silnik ale kumpel mial audi a4 1.8 20v na sekwencji. Zrobil nim kupe km i problemow z gazem nie mial. wink.gif Kuzynka jezdzila passatem 1.8T na sekwencji i takze nic sie nie działo smile.gif.Tylko takze nie wiem czy to dokładnie to samo. Prawda jest taka ze jak gazownik bedzie młot to i tico bedzie sprawiało problemy na lpg zlosnik.gif

Napisano
  • Autor

Akurat gazownika zaufanego w pobliżu mi nie brakuje grinser006.gif

Napisano

> Akurat gazownika zaufanego w pobliżu mi nie brakuje

więc szukaj wink.gif. Tylko bkerz pod uwage ze ceny lpg moga sie zmienic i czy nadal oplacalne bedzie zakladanie instalki i czy jej koszta sie zwrucą frown.gif

Napisano

> no nie wiem , a bylo to poparte jakimis argumentami? z checia bym poczytal

Postaram się to odszukać.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.