Skocz do zawartości

Zakup rodzinnego autka-Mazda Premacy-jaki wybrać silnik?


Apachos

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że na wiosnę urodzi się Nasza dzidzia, powoli rozglądam się za jakimś autkiem dla żonki. Po wielu propozycjach spodobała jej się Mazda Premacy-nie duży vanik.

Auto ma być ekonomiczne na wożenie dziecka i ew. dalszw wypady...Jaki wybrać silnik ..np. Diesla? bo jest i 1.9 i 2,0 któryn jest mnie kłopotliwy...ew. która benzyna pali nie dużo lub nadaje sie do gazowni.

Dzięki za pomoc.

Mazdy Premacy

post-56985-14352517639836_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że na wiosnę urodzi się Nasza dzidzia, powoli rozglądam się za jakimś autkiem dla żonki. Po

> wielu propozycjach spodobała jej się Mazda Premacy-nie duży vanik.

> Auto ma być ekonomiczne na wożenie dziecka i ew. dalszw wypady...Jaki wybrać silnik ..np. Diesla?

> bo jest i 1.9 i 2,0 któryn jest mnie kłopotliwy...ew. która benzyna pali nie dużo lub nadaje

> sie do gazowni.

> Dzięki za pomoc.

> Mazdy Premacy

ten 2.0 to nie silnik w ktorym panewki leca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten 2.0 to nie silnik w ktorym panewki leca ?

Mazda od lat wygrywa testy na dystansie 100 000 km, ich silniki wykazuja najmniejsze zuzycie i najmniejsze tolerancje.

To, ze jakis debil zatarl bo nie mial kasy czy na wymiane oleju czy po prostu niedopatrzyl, top juz inna bajka.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie tu masz opinie właścicieli z forum Mazdaspeed

Generalnie chyba lepiej poszukać silnika benzynowego i dołożyć instalkę LPG - ich diesle są trwałe i eknomiczne, ale dość słabe i mają dość niską kulturę pracy

Sam po Xedosie i przed Millenią myślałem o Premacy, ale wystraszyłem się problemów z rudą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jaki wybrać silnik ..np. Diesla?

> bo jest i 1.9 i 2,0 któryn jest mnie kłopotliwy...ew. która benzyna pali nie dużo lub nadaje

nie slyszalem o silniku 1.9D w mazdzie.

tam jest tylko 2,0ditd w 2 wariantach mocy.

silnik nie do zabicia,trwale turbiny.takze pompy daja rady.b.niskie spalanie.

z minusow-wrazenia jazdy traktorem,slabe wyciszenie,rozrzad tylko ori mazda.nie wszyscy lubia robic mazde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opinie tu masz opinie właścicieli z forum Mazdaspeed

> Generalnie chyba lepiej poszukać silnika benzynowego i dołożyć instalkę LPG - ich diesle są trwałe

> i eknomiczne, ale dość słabe i mają dość niską kulturę pracy

> Sam po Xedosie i przed Millenią myślałem o Premacy, ale wystraszyłem się problemów z rudą

A ja bym był ostrożny z silnikami benzynowymi bo nie pamiętam które ale któreś są luźno pasowane i chlają olej na potęgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bier Pan banzynę i gazuj.

A jak diesel musi być, to dokładnie obejrzyj, czy przypadkiem licznik nie kręcony. A tak poza tym, to możesz brac. Diesel kulturny, w miarę ogarnięty, dobrze znany i niewymagający jakiś niesamowitych napraw.

Warto szukać wersji Sportive bądź innej "full-wypas", bo w tamtych czasach Mazdy nie grzeszyły nadmiarem wyposażenia.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto szukać wersji Sportive bądź innej "full-wypas", bo w tamtych czasach Mazdy nie grzeszyły

> nadmiarem wyposażenia.

> Pozdrawiam

> Bartek

to malo powiedziane hehe.gif

mialem 323 2,0ditd w najwyzszej wersji[w UK] i toto mialo lusterka bez podgrzewania no.gif nie mowiac o CZ bez pilota.a to 2002 rok byl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja bym był ostrożny z silnikami benzynowymi bo nie pamiętam które ale któreś są luźno pasowane i

> chlają olej na potęgę.

ktoś z rodziny miał swego czasu mazde 626 z benzyną, zagazował i zaczęła wciągać olej napotege..taki tylko przykład co nie znaczy koniecznie że każda musi taka być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktoś z rodziny miał swego czasu mazde 626 z benzyną, zagazował i zaczęła wciągać olej

> napotege..taki tylko przykład co nie znaczy koniecznie że każda musi taka być

Znajomy miał bez gazu i nawet "remont" silnika nie pomógł, po za tym to nie jest odosobniony przypadek bo nawet w jakiejś gazecie moto był artykuł o najbardziej wciągających olej i właśnie Mazda była w pierwszej trójce, niestety nie pamiętam czy jakiś konkretny silnik (typ znaczy się )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Mazda w pierwszej trójce? Chętnie bym się dowiedział, gdzie taki test został opublikowany, bo ja osobiście nie zauważyłem, żeby samochody osobowe Mazda wciągały jakoś nadmiernie dużo oleju. Przez kilka lat jeździłem Mazdą 3 (2.0, 150KM, benzyna), a potem też benzynową 6 i nigdy nie miałem takich problemów, wszystko było jak najbardziej w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega ma takie coś. Benzyna 1,8, zagazował, zadowolony.

> Kolega ma takie coś. Benzyna 1,8, zagazował, zadowolony.

Ogólnie silniki i benzynowe (1.8,1.9,2.0) i diesle (2.0 90 i 101KM) nie są uciążliwe, trzeba mieć na uwadze że do benzyniaka rozrząd nie będzie tani, ale nie zmienia się tego co 10 tyś w końcu...weź pod uwagę może te portale dolicz ok 1500 kosztów sprowadzenia, i 1000-1500zł zarobku sprowadzacza i wtedy celuj w ceny, bo nie wszystkie te świecidełka będą w rozsądnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie silniki i benzynowe (1.8,1.9,2.0) i diesle (2.0 90 i 101KM) nie są uciążliwe, trzeba mieć

> na uwadze że do benzyniaka rozrząd nie będzie tani, ale nie zmienia się tego co 10 tyś w

> końcu...weź pod uwagę może te portale dolicz ok 1500 kosztów sprowadzenia, i 1000-1500zł

> zarobku sprowadzacza i wtedy celuj w ceny, bo nie wszystkie te świecidełka będą w rozsądnym

> stanie.

rowniez do diesla wymiana rozrzadu tania nie jest.najwazniesze aby rozrzad byl ori bo inaczej potrafi sie rozleciec po 5kkm hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rowniez do diesla wymiana rozrzadu tania nie jest.najwazniesze aby rozrzad byl ori bo inaczej

> potrafi sie rozleciec po 5kkm

Zgadza się, rozrząd to nie miejsce na oszczędzanie, bo zaoszczędzimy 200-300zł na klamotach a można silnik ubić.

Ogólnie bardzo przyjemne auto, miałem okazję jeździć 100KM benzyną, osiągami nie powala, spalanie średnio 9 beny, ale fajne wykonanie w środku i z dobrych materiałów, nie było tak minimalistycznie ponuro jak to przyzwyczajeni jesteśmy w japońcach. Kuferek też zacny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że ta mazda się utylizuje w tempie zastraszającym?

Sprawdź dokładnie mocowanie zderzaków, nadkola tył oraz dolne partie drzwi.

Ps. wiem co mówię grinser006.gif kumpel z fabryki sprzedawał piękną sztukę... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mazda w pierwszej trójce? Chętnie bym się dowiedział, gdzie taki test został opublikowany, bo ja

> osobiście nie zauważyłem, żeby samochody osobowe Mazda wciągały jakoś nadmiernie dużo oleju.

> Przez kilka lat jeździłem Mazdą 3 (2.0, 150KM, benzyna), a potem też benzynową 6 i nigdy nie

> miałem takich problemów, wszystko było jak najbardziej w normie.

Trafiłeś na nietypowe przypadki. W Maździe dwie największe wtopy to branie oleju i rdza. Z punktu widzenia mechanika, nie znam innej marki, w której zdarzają się silniki biorące ponad litr oleju na 1000 km. Najbardziej słynny w tej dziedzinie jest 1.8 z Mazdy 626, 1.8 z Mazdy 5 i 6 (fordowski) i 2.3 z Mazdy 3 i 6. W tym ostatnim warto sprawdzać poziom oleju przy każdym tankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z punktu

> widzenia mechanika, nie znam innej marki, w której zdarzają się silniki biorące ponad litr

> oleju na 1000 km.

Niestety nie tylko mazda wiedzie prym, wiele współczesnych benzyn pobiera spore ilości oleju, a litr na tysiąc to producent podaje normy takowe, szczególnie mowa o silnikach 16V i ludziach co lubią pojeździć trochę wyżej jak 3 tyś obr, są silniki jak np 2.2 direct od opla, że jak jeździ się umiarkowanie, to praktycznie nie bierze, a jak mu powstawiasz +4tyś to 0,7-1l/1000km nie jest zaskoczeniem, inne słynne chlejusy to:

-2.0 130KM od VAGa

-2.0 od alfy

-kilka oplowskich

Trzeba być świadomym po prostu pewnych rzeczy i nie brać tego za zużycie silnika (nie mylić z pobieraniem oliwy i niebieskim dymkiem z tyłu), co do mazdy 1.8 100KM nie chlał oliwy litrami. Poza tym, ciężko też jest generalizować, bo dużo zależy od 1 użytkownika, niby nowych silników obecnie się nie dociera (tak jak kiedyś się to robiło), ale warto je na początku odpowiednio użytkować, bo silnik przez pierwszych kilka tyś km się układa.

Jak silnik bierze sporo oleju, to zalać go minerałem, który jest gęstszy i zarazem tańszy i pilnować tak jak płynu do sprysków-nie jest to chyba nie wiadomo jak uciążliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.