Skocz do zawartości

[L] Radio Blaupunkt + zmieniarka i Line In.


GoLLaB

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten konkretny model, jak na zdjęciu posiada z tyłu wejście typu jack? Nie mogę odnaleźć żadnego zdjęcia tyłu radia a może ktoś ma podłączone (jeśli jest to możliwe) i nie będę musiał rozbierać deski żeby tylko sprawdzić (robiłem to już, ale nie zwróciłem wcześniej na to uwagi... )?

Chodzi o to radyjko jak w załączniku.

post-149486-14352517742351_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ten konkretny model, jak na zdjęciu posiada z tyłu wejście typu jack? Nie mogę odnaleźć żadnego

> zdjęcia tyłu radia a może ktoś ma podłączone (jeśli jest to możliwe) i nie będę musiał

> rozbierać deski żeby tylko sprawdzić (robiłem to już, ale nie zwróciłem wcześniej na to

> uwagi... )?

> Chodzi o to radyjko jak w załączniku.

Standardowy odbiornik ma złącze ISO, gdzie można wpiąć kabelek z wejściem jack.

Możliwe, że i w tym jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy fizycznie jest jakieś dodatkowe wejście, to nie wiem, natomiast w menu i tak nie ma wyboru

> dodatkowego wejścia AUX.

> Też o tym myślałem, bo zabawa ze zwykłymi płytami w dzisiejszych czasach trochę trąci myszką.

Coś tak też myślałem, że łatwo nie będzie. A już szukałem następnego zadania dla Lumii, którą planuję w niedługim czasie nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeźdzę z transmiterem FM i na SD mam mp3 i nie narzekam, teraz z uwagi iż będę poprawiał zimne luty to ze standardowego radyjka wyprowadzę kabel mini jack do schowka jednak ta metoda ma 1 znaczący minus i 2 leciutkie plusy:

+ lepsza jakość dzwięku - co prawda audiofilem nie jestem i transmiter mi wystarcza

+ większa możliwa ilość urządzeń do wpięcia - ale po co mi to i tak będę musiał kupić mp3 by podłączyć ehh

- co bym nie podpioł i schował do schowka to to coś będzie potrzebować zasilania mp3 baterie i co będę dziennie lub co 2gi dzień wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam jeźdzę z transmiterem FM i na SD mam mp3 i nie narzekam, teraz z uwagi iż będę poprawiał

> zimne luty to ze standardowego radyjka wyprowadzę kabel mini jack do schowka jednak ta metoda

> ma 1 znaczący minus i 2 leciutkie plusy:

> + lepsza jakość dzwięku - co prawda audiofilem nie jestem i transmiter mi wystarcza

> + większa możliwa ilość urządzeń do wpięcia - ale po co mi to i tak będę musiał kupić mp3 by

> podłączyć ehh

> - co bym nie podpioł i schował do schowka to to coś będzie potrzebować zasilania mp3 baterie i co

> będę dziennie lub co 2gi dzień wymieniać?

Ja myślałem o zrobieniu zasilania pod telefon, przygotowanie uchwytu pod niego i wtedy tylko wpinam kabel, wkładam w uchwyt i jazda. Ale bez opcji line in w radiu to i tak bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja myślałem o zrobieniu zasilania pod telefon, przygotowanie uchwytu pod niego i wtedy tylko wpinam

> kabel, wkładam w uchwyt i jazda. Ale bez opcji line in w radiu to i tak bez sensu.

W moim radiu opcję AUX trzeba włączyć z MENU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega używa od lat i jest zadowolony.

Sam jeźdzę z transmiterem są plusy tzn. karta sd i mam co chcę, ładować nie trzeba.

Minusy czasem jak jedzie sie przez polskę to trzeba zmieniać fale, a do tego słyszę w radiu jak dodaje gaz frown.gif wcześniejszy transmiter nie miał tej dolegliwości a ten sam tym model producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to pozostaje odtwarzacz z nadajnikiem FM

Nie rozumiem po co te mecyje ? Radio grajace milion razy lepiej od tego w lacetti mozna kupic juz za 200-300pln, bedzie mial usb, aux i pierdylion innych rzeczy...

Wiem bo sam wsadzilem zamiast fabrycznego blaupunkta alpine i efekt nawet na fabrycznych glosnikach byl szokujacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ten konkretny model, jak na zdjęciu posiada z tyłu wejście typu jack? Nie mogę odnaleźć żadnego

> zdjęcia tyłu radia a może ktoś ma podłączone (jeśli jest to możliwe) i nie będę musiał

> rozbierać deski żeby tylko sprawdzić (robiłem to już, ale nie zwróciłem wcześniej na to

> uwagi... )?

> Chodzi o to radyjko jak w załączniku.

Nie odpowiem na pytanie, ale tak na marginesie powiem: miałem w punto radio kasetowe z wyjściem na zmieniarkę. Działało to świetnie, 6 płyt chyba wchodziło. rewelka, bo radio niechodliwe, kasetowe, a zmieniara w bagażniku. Nic nie przerywało, bufor duży, zero przerw w pracy. Naprawdę z blaupunkta miałem dużo radości i bardzo miło wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mamy rok 2012 na pamiec przenosna wielkosci dwuzlotowki wchodzi wiecej muzyki niz na 10 plyt cd mp3

> a co dopiero audio...

> Kaseciaki, zmieniarki - szkoda zycia... tymbardziej w chewim w, ktorym i tak radio ma panel...

Jak już bym miał zainwestować w radio to od razu w takie, które ma zestaw do rozmów, najlepiej z niechoinkowym podświetleniem, czyli zielonym. Do tego musiałbym znaleźć adapter do pilota od kierownicy (nie lubię mieć czegoś, co nie działa, a dodatkowo przyzwyczaiłem się do korzystania z niego). Jak już wszystko złożę do kupy to albo nie ma czasu czegoś poszukać w rozsądnej cenie i wychodzi 1000zł , albo znaleźć czas, żeby gdzieś zostawić samochód, żeby ktoś to zrobił (bo ja czasu na pewno nie znajdę, choć chęci i umiejętności by to zgrać, pewnie bym miał). No i tak ten temat się odwleka smile.gif i tak też zastanawiałem się nad opcją zrobienia czegoś "na szybko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mamy rok 2012 na pamiec przenosna wielkosci dwuzlotowki wchodzi wiecej muzyki niz na 10 plyt cd mp3

> a co dopiero audio...

> Kaseciaki, zmieniarki - szkoda zycia... tymbardziej w chewim w, ktorym i tak radio ma panel...

tyle tylko, że ja to montowałem u siebie w roku 2004, a wtedy rzeczy, o których piszesz nie były tak oczywiste...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> To przedmiotowe niestety tej opcji nie ma. Przynajmniej w trybie użytkownika.

> Z drugiej strony można powiedzieć, że zmieniarka wykorzystuje już AUX.

No a ja ostatecznie miałem zmieniarkę kupioną za 15zł w stanie niewiadomym, była dobra smile.gif ... przez 3 miesiące i padła tak samo jak poprzednia (trochę inaczej się zachowuje po zacięciu, ale w każdym razie nie działa).

Póki co kupiłem kabelek na allegro właśnie z kostką od zmieniarki i to działa - klikając w SRC, włącza się AUX i można muzyki słuchać z telefonu/odtwarzacza itp.

Uwaga: kabelki kupowane na allegro są do d... (yyy bani wink.gif ), myślałem, że sam kabel jest uszkodzony, zalutowałem drugi. Ale to samo... poszperałem i doszukałem schemat kostki. Nie wiem jak inne, ale mój miał zamieniony jeden kanał z masą... Teraz po poprawie śmiga znakomicie smile.gif

Wracając do tematu: dlaczego nie inne radio? Bo gdy już znalazłem odpowiednie, co wszystko ma... to w piloty.pl nie mogę dostać adaptera... bo nie ma programu icon_eek.gif , nie wiem o co chodzi, Pan kazał pytać co jakiś czas. Póki co AUX działa dobrze, trzeba by kupić tylko jakiś odtwarzacz, który można by zamocować na jakimś ala uchwycie ładowany na bieżąco i w sumie będzie jak opcja mp3 w radiu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.