Skocz do zawartości

coś piszczy po zgaszeniu silnika


kandek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś stilon odezwał się w trochę inny niż zazwyczaj sposób. Po zgaszeniu silnika, gdzieś z okolicy radia słychać zawsze ten sam dźwięk, przypominający komunikat Morsem - trzy razy po trzy długie dźwięki. Odpalałem i gasiłem cztery razy i zawsze to samo. Na wyświetlaczu nic się nie pojawia. Do standardowych failurów juz przywykłem, ale to jest zupełnie coś innego. W google na szybko nie znalazłem, ale może problem jest znany i ktoś wie o co biega temu autku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest dźwięk ewidentnie wygenerowany elektronicznie, więc wiatraki bym odrzucił. Przejrzę później

> instrukcję od radia, może jest coś wspomniane o tym pipkaniu.

a CD zaladowane ? Mnie tez czasem dziwnie cwierka jak mam jakas wybitnie koslawo nagrana plyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo radio się układa, to chyba w każdym stilo od czasu do czasu słychać smile.gif Albo nawiewy się ustawiają, tak samo jak się przekręci zapłon i nie odpala silnika to słychać że nawiewy coś tam ustawiają przestawiają, obstawiem że jest to wyserowanie ustawień otwarcia poszczególnych klapek. A tak przy okazji jeśli coś podeszło pod którąś z klapek i nawiewy nie mogą sie ustawić tak jak by chcały to jest gdzieś do tego dostęp ? Bo właśnie u znajomego w stilo przez cały czas słychać jak próbują w te i we wte się ustawiać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde, z płytą, bez płyty.... Ciągle to samo.

> Dla mnie radio nadaje do mnie kodem Morsa: "O O O"

A radio zwykłe.czy nawi?Bo ostatnio miałem takie "piskanie"w Cromie,ale z nawi.Dla pocieszenia powiem,że po tygodniu samo mu przeszło smile.gifTylko nie wiadomo na jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nagraj to kalkulatorem i udostepnij, zobaczymy

W końcu nagrałem. Piszczy po włączeniu zapłonu (uruchomienie silnika przerywa piszczenie) i po wyłączeniu. Słychać wyraźnie zza radia i jest to inny dźwięk niż typowy failure (w moim filmie awanturuje się airbag, więc można porównać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy masz to autko - wydaje mi się że jest to odgłos uzbrajania się jakiegoś zabezpieczenia - alarmu

z tego co słychać to dźwięk wydobywa się gdzieś w okolicy panelu, radia , wyciągnij radyjko zobacz co to za ustrojstwo tam siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od kiedy masz to autko - wydaje mi się że jest to odgłos uzbrajania się jakiegoś zabezpieczenia -

> alarmu

> z tego co słychać to dźwięk wydobywa się gdzieś w okolicy panelu, radia , wyciągnij radyjko zobacz

> co to za ustrojstwo tam siedzi

Dokładnie to jest to auto mojej mamy. Jeździ nim 3,5 roku. Rzeczywiście chyba muszę wyciągnąć to radio i obadać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W końcu nagrałem. Piszczy po włączeniu zapłonu (uruchomienie silnika przerywa piszczenie) i po

> wyłączeniu. Słychać wyraźnie zza radia i jest to inny dźwięk niż typowy failure (w moim filmie

> awanturuje się airbag, więc można porównać).

Auto ma LPG? jeśli tak to jest to dźwięk przypominający o zbliżającym się przeglądzie zlosnik.gif żeby wył to piszczenie trza kompa z kablem i po 2min nie będzie piszczenia

pozdro

edit

w instr obsługi z lpg powinno być opisane to piszczenie co oznacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.