Skocz do zawartości

"koniec" butli a przegląd


Glaca

Rekomendowane odpowiedzi

Data produkcji butli (w papierach) to 2002 rok (nie ma podanego miesiąca).

Napisane jest, że okres przydatności butli to 10 lat od daty produkcji.

Czyli 10 lat do kiedy? Do Sylwestra? grinser006.gifgrinser006.gif

Jak to się ma do przeglądu?

Mogę zrobić przegląd na miesiąc przed "końcem butli"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli 10 lat do kiedy? Do Sylwestra?

> Jak to się ma do przeglądu?

> Mogę zrobić przegląd na miesiąc przed "końcem butli"?

20.GIF

Też tak mam. Butla ma ważność do 16. 01. 2013r. Przegląd miałem 12.10. , diagnosta stwierdził że do nast. przeglądu mam przedłużyć legalizację lub wymienić butlę. Dla niego istotne było że w dniu przeglądu butla była aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też tak mam. Butla ma ważność do 16. 01. 2013r. Przegląd miałem 12.10. , diagnosta stwierdził że

> do nast. przeglądu mam przedłużyć legalizację lub wymienić butlę. Dla niego istotne było że w

> dniu przeglądu butla była aktualna.

A gdzie masz dokładną datę? Na butli? Bo ja w papierach mam tylko rok produkcji. Mam dokładne daty legalizacji, montażu ale produkcji nie niewiem.gif

EDIT:

Znalazłem, na butli wybitą datę.

2 dni temu się skończyła sciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gif SZLAG MNIE TRAFI!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... 2 dni temu się skończyła

No myślałem że spadnę z krzesła - ze śmiechu - najpierw piszesz, że jest tylko rok, a potem to panic.gif ...

Też mam butlę do wymiany/legalizacji - w Warszawie znalazłem firmę na Pradze Płd, ale jeszcze tam nie byłem.

Butlę mam do marca, a przegląd do maja - diagnosta powiedział, że mam przedłużyć legalizację. Pewnie pojadę na początku roku. Może oddam butlę w czasie ferii.

Jak zakładałem lpg to ważność butli była nieosiągalnie odległa, a teraz proszę - muszę się tym zająć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No myślałem że spadnę z krzesła - ze śmiechu - najpierw piszesz, że jest tylko rok, a potem to ...

W papierach był rok.

Poszedłem do garażu i odczytałem z butli datę 02.11.2012 frown.gif

Ale... poszedłem do drugiego garażu a tam leży butla z datą do 2017 smile.gif a dokumenty są (tylko kilka tys.km stąd hehe.gif ale skany już mam). Trzeba przełożyć i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Data produkcji butli (w papierach) to 2002 rok (nie ma podanego miesiąca).

> Napisane jest, że okres przydatności butli to 10 lat od daty produkcji.

> Czyli 10 lat do kiedy? Do Sylwestra?

> Jak to się ma do przeglądu?

> Mogę zrobić przegląd na miesiąc przed "końcem butli"?

Jeśli na zbiorniku w dacie ważności jest KE czyt. Koniec Eksploatacji to zbiornik na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polaczyc i grawitacyjnie?

Tak podejrzewałem, tylko będę musiał pootwierać elektrozawory.

No i chyba oba najlepiej połączyć przewodem fi6 - tym co idzie do silnika, bo z pełnej wyjdzie więcej lpg - ssak jest przy dnie ...

A pustą położyć do góry dnem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I nawet parę groszy się za niego dostanie

> PS. Podpowiedzcie proszę jak przelać lpg z jednej butli do drugiej mając obie wyjęte (oba torusy)

> ...

Jeden zbiornik wyżej czyli grawitacja, ale krótko, bo wyrównają się ciśnienia i nie wiele można przelać. Lepszy sposób to podłączenie kompresora i wytworzenie większego ciśnienia w zbiorniku opróżnianym. Efekty pożądane zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, tylko jaka różnica wysokości będzie odpowiednia?

> Zawór zwrotny na wejściu butli ma zawsze jakieś ciśnienie otwarcia.

Czekaj, czekaj, ale jak otworzę elektrozaworami to na przewodzie fi6 powinno pójść bez problemu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekaj, czekaj, ale jak otworzę elektrozaworami to na przewodzie fi6 powinno pójść bez problemu ...

tylko musisz pamietac, ze niektore wielozawory maja zabezpieczenie, czyli jesli zbyt szybko gaz ucieka to zamyka kanal automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.