Skocz do zawartości

Wymiana DR i mini zonk


CiastekD

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli,

Kilka dni temu wymieniłem jeszcze stary DR na nowy, bo dośc miałem wożenia tej karteczki z ważnym przeglądem,

Poza tym wygladał na wysłuzony, a policial.gif się ciągle się o to czepiały, że nie ma już w nim miejsca na pieczątki spineyes.gif

Ale nie o wrażeniach tylko o faktach.

Otóż,

Nie pamietam jak było w starym, ale teraz w tym nowym, 3 częściowym dowodzie, w rubryce G czyli "masa własna" mam wpisane 0 alien.gif

Czy traktować to jako błąd, i czy coś grozi za to że nie ma masy własnej wpisanej właściwej?

Bo póki dowód świeży to mogę podjechać i zareklamować, tylko pytanie czy to konieczne, czy ten fakt nie rodzić będzie późniejszych problemów icon_rolleyes.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jeździsz na Rosję w obwodzie Kaliningradzkim, to nie masz się czym przejmować. Był okres, że się tamtejsze władze przyczepiły i masowo leciały mandaciki. A to że nie masz masy całkowitej to tylko wina pani z okienka, że nie wpisała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsza jest maksymalna masa całkowita.

Reklamacja dowodu nie jest taką prostą sprawą smile.gif urząd się wypnie - przynajmniej ja tak miałem i po dobroci tego nie zrobi bo to koszt. Musiałbyś ich przymusić.

Jednak chyba to nie ma znaczenia - najlepiej gdybyś zapytał jakiegoś policjanta. Gorzej gdyby nie było tam wpisanej maksymalnej masy całkowitej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najważniejsza jest maksymalna masa całkowita.

> Reklamacja dowodu nie jest taką prostą sprawą urząd się wypnie - przynajmniej ja tak miałem i po

> dobroci tego nie zrobi bo to koszt. Musiałbyś ich przymusić.

> Jednak chyba to nie ma znaczenia - najlepiej gdybyś zapytał jakiegoś policjanta. Gorzej gdyby nie

> było tam wpisanej maksymalnej masy całkowitej.

A nie można wpisać w zmianach/uwagach/adnotacjach (nie pamietam, jak się rubryka nazywa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to być bujna twórczosć urzędnika w Wydziale Komunikacji.

W Łodzi w niektorych okienkach upierają się i nie wpisują do dowodu rejestracyjnego kodu pocztowego miasta Łodzi jaki kompletnego adresu. Wychodzą z założenia, że nie ma potrzeby.

Ale jak zapytałem jak są w Polsce dwie miejswcowosci o takiej samej nazwie to skad bedzie wiadomo gdzie wysłać jakiś polecony albo co? dedukować po numerach tablicy rejestracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wymyśliłem kiedy mógłbyś mieć jakiś problem - podczas złomowania pojazdu. Chociaż jak masz wpisane 0 kg to 0 kg należałoby się do złomowania cool.gif

Nie da się zrobić adnotacji, dowód musi być wymieniony żeby poprawić na nim błędy. To nie stary typ dowodu gdzie się to dało zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli nie jeździsz na Rosję w obwodzie Kaliningradzkim, to nie masz się czym przejmować. Był

> okres, że się tamtejsze władze przyczepiły i masowo leciały mandaciki. A to że nie masz masy

> całkowitej to tylko wina pani z okienka, że nie wpisała.

Masę całkowitą mam podaną ok.gif,

w masie własnej mam 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najważniejsza jest maksymalna masa całkowita.

to akurat mam ok.gif Tylko własnej masy nie mam podanej. W drugim zaś samochodzie własna masa jest również podana, ale to chyba spisywali z homologacji smile.gif

> najlepiej gdybyś zapytał jakiegoś policjanta.

w takim razie będę musiał któregoś zaczepić i podpytać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.