Skocz do zawartości

Zdjęcia z bramownic ViaToll


Mrrudzin

Rekomendowane odpowiedzi

Znajoma miała wypadek dwa dni temu, sprawca zwiał. W okolicy jest bramownica ViaToll, która pewnie jak każda inna robi zdjęcia każdemu pojazdowi. Znając czas kiedy wypadek miał miejsce - czy można uzyskać w jakiś sposób zdjęcia z bramownicy? Wiadomo jaki był kolor i marka auta sprawcy - możnaby bardzo szybko wytypować kilka potencjalnie podejrzanych aut. Czy jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajoma miała wypadek dwa dni temu, sprawca zwiał. W okolicy jest bramownica ViaToll, która pewnie

> jak każda inna robi zdjęcia każdemu pojazdowi. Znając czas kiedy wypadek miał miejsce - czy

> można uzyskać w jakiś sposób zdjęcia z bramownicy? Czy jest to możliwe?

Zapytać możesz, chociaż sądzę, że dostaniesz odpowiedź identyczną, jak ja, gdy chciałem się zabezpieczyć w podobnej sytuacji nagraniem z kamer ulicznych lokalnej TV: udostępniają nagrania jedynie sądowi lub policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wtedy pozostanie się tylko wyprowadzić z tego łez padołu

Większość tak mówi, ale jednak zostaje 270751858-jezyk.gif

Poczekaj jeszcze kilka lat - przestanie Ci to przeszkadzać.

Dróg szybkiego ruchu mamy tyle, że czy jedziesz zgodnie z przepisami, czy przekraczasz średnio na całej trasie o te 20-30 km/h, to nie ma to większego znaczenia. I tak na końcu stajesz pod sygnalizacją i tracisz to, co "zyskałeś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wtedy pozostanie się tylko wyprowadzić z tego łez padołu

nono.gif jak będzie za ostro z mandatami to sie ludzie nauczą wolno jeździć. Wtedy sie zrobi ustawowo taki pomiar nielegalnym żeby znów zaczęli łamac przepisy. Kasa z mandatów musi płynąc a zbyt ostre dociśnięcie śruby może ten strumyczek wysuszyć biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak będzie za ostro z mandatami to sie ludzie nauczą wolno jeździć. Wtedy sie zrobi ustawowo

> taki pomiar nielegalnym żeby znów zaczęli łamac przepisy. Kasa z mandatów musi płynąc a zbyt

> ostre dociśnięcie śruby może ten strumyczek wysuszyć

mam gdzieś mandaty - ostatni dostałem laaaata temu, ale nie widzę powodu aby państwo wiedziało gdzie w danym momencie jechałem i kiedy no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak każda inna robi zdjęcia każdemu pojazdowi.

Bramownica kontrolna nie robi zdjęcia każdemu pojazdowi, bramownica skanuje w dużym uproszczeniu gabaryty pojazdu i jeśli "wpada" zdaniem bramownicy pod przekroczenie 3.5 T / DMC, a bramownica nie uzyskała połączenia z urządzeniem pokładowym OBU, lub uzyskała informację, iż na koncie do którego przyporządkowane jest urządzenie nie ma środków, dopiero wtedy robi zdjęcie. Czyli - robi zdjęcia tym, co teoretycznie nie wnoszą opłaty, nie każdemu pojazdowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I myślisz, że jesteś anonimowy i nikt nic nie może sprawdzić?

Coraz częściej montuje się na zachodzie (u nas już niebawem ) pomiary średniej prędkości, układy identyfikacji numerów rejestracyjnych, do tego sieć komórkowa - już teraz służy do identyfikowania korków drogowych oraz średnich prędkości w nawigacjach - Targeo

Nie ma sie co łudzić wszystko co kupujemy, co czytamy i przeglądamy w necie, do kogo dzwonimy, o czym rozmawiamy, gdzie przebywamy, oraz nasz stan zdrowia i kto wie co jeszcze jest w formie elektronicznej i każdego z nas można zaszufladkować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coraz częściej montuje się na zachodzie (u nas już niebawem ) pomiary średniej prędkości, układy

> identyfikacji numerów rejestracyjnych, do tego sieć komórkowa - już teraz służy do

> identyfikowania korków drogowych oraz średnich prędkości w nawigacjach - Targeo

> Nie ma sie co łudzić wszystko co kupujemy, co czytamy i przeglądamy w necie, do kogo dzwonimy, o

> czym rozmawiamy, gdzie przebywamy, oraz nasz stan zdrowia i kto wie co jeszcze jest w formie

> elektronicznej i każdego z nas można zaszufladkować...

dysponując odpowiednią wiedzą i oprogramowaniem...nie każdego zlosnik.gifcfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dysponując odpowiednią wiedzą i oprogramowaniem...nie każdego

Tak tylko tobie się wydaje...

Już teraz mówi się w Szwecji aby wycofać pieniądze z obiegu i zastąpić w 100% elektroniczną płatnością....

Jeśli pojedziesz na BP zatankować i kupisz opony 19" do swojego auta to już wiem gdzie ciebie zaszufladkować... jesli kupisz Chińskie opony a zatankujesz na Auchanie to już w inna szufladkę ... oprogramowanie to za mało... uwolnisz się od telefonu i internetu... i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak tylko tobie się wydaje...

też tak myślałem jeszcze parę miesięcy temu...

> Już teraz mówi się w Szwecji aby wycofać pieniądze z obiegu i zastąpić w 100% elektroniczną

> płatnością....

na wyeliminowanie gotówki też się znajdzie sposób...w zasadzie już jeden jest...

> Jeśli pojedziesz na BP zatankować i kupisz opony 19" do swojego auta to już wiem gdzie ciebie

> zaszufladkować... jesli kupisz Chińskie opony a zatankujesz na Auchanie to już w inna

> szufladkę ...

będą wiedzieli tylko tyle ile ja bedę chciał im "powiedzieć" o sobie...fakt, że trzeba być "czujnym" ale da się...

oprogramowanie to za mało... uwolnisz się od telefonu i internetu... i nic

> więcej

pisałem, że oprócz programów potrzebna jest też wiedza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.