Skocz do zawartości

Zafira - co polecicie ?


Granulat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od lat jestem użytkownikiem Opelka , wcześniej była to Astra , teraz Vectra a na początku roku chcę kupić Zafirę .

Jestem raczej sceptycznie nastawiony do Diesla więc będe szukał benzyny .

I jeszcze jeden ważny wyróznik - ponieważ dużo jeżdzę z przyczepą musi to być mocny silnik.

Drodzy koledzy - co polecicie ?

Ps. a może taka :

http://otomoto.pl/opel-zafira-opc-C26598626.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. jaka kasa na wydanie

> 2. co dokładnie rozumiesz przez Mocny silnik

max 15.000 PLN

Oczywiście najchętniej mniej - najlepiej jak by zostało na LPG.

( zdecydowanie wolę kupic auto bez gazu i gaz zakładać samemu) .

Moc ? towłasnie wiąże się z jazdą z przyczepką. Chodzi głownie o kemping. No sam nie wiem ile mocy potrzeba żeby napędzić Zafirkę + jedno tonową przyczepkę kempingową . Dodam tylko że nie do końca chodzi o masę ( wspomnianą jeną tonę) a raczej o "żagiel", czy olbrzymi opór powietrza.

Co więc koledzy w ten sytuacji doradzicie ?

A może wystarczy zmienić silnik w obecnej vectrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje 1,8 wydaje sie za slabe na przyczepke, samo auto wazy 1450 kg a do tego cos wiecej to napewno

> takie 2,0 tyle ze pewno spalanie juz bedzie nieco wieksze benzynki. Moj po Krakowie bierze

> 11,5

Spalanie mnie nie przeraża - przyzwyczaiłem się do spalanie na poziomie 16 l/100 km z tym że LPG i z kempingiem na ogonie.

Może właśnie dodam , że na pewno autko zostanie przerobione na zasilanie gazowe. Jak wcześniej wspomniałem wolę ja auto zagazować , niż kupić od razu z LPG.

DIESEL zdecydowanie NIE . Ropniaki mają zdecydowanie większe przebiegi - w końcu nikt nie kupuje DIESLA tylko po to żeby w niedziele pojechać na sumę . I na datek ( niech wybaczą mi wszyscy posiadacze DIELSA ) pewnie zaufanych mechanik powiedział mi że nie kupuje się Opla na ropę.

Tak że musi to być zdecydowanie benzyna i tylko benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalanie mnie nie przeraża - przyzwyczaiłem się do spalanie na poziomie 16 l/100 km z tym że LPG i

> z kempingiem na ogonie.

> Może właśnie dodam , że na pewno autko zostanie przerobione na zasilanie gazowe. Jak wcześniej

> wspomniałem wolę ja auto zagazować , niż kupić od razu z LPG.

> DIESEL zdecydowanie NIE . Ropniaki mają zdecydowanie większe przebiegi - w końcu nikt nie kupuje

> DIESLA tylko po to żeby w niedziele pojechać na sumę . I na datek ( niech wybaczą mi wszyscy

> posiadacze DIELSA ) pewnie zaufanych mechanik powiedział mi że nie kupuje się Opla na ropę.

> Tak że musi to być zdecydowanie benzyna i tylko benzyna.

No to 2,0 lub 2,2 tylko nie wiem jak te silniczki w Zafirce reaguja na gaz, polecam ci Zafira Klub tam jest duzo opinii o tych silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DIESLA tylko po to żeby w niedziele pojechać na sumę . I na datek ( niech wybaczą mi wszyscy

> posiadacze DIELSA ) pewnie zaufanych mechanik powiedział mi że nie kupuje się Opla na ropę.

Szczególnie nie kupuje się tych wersji Opla z dieslem, które są na fiatowskich silnikach JTD wink.gif

A poważnie. Ja się decydowałem na Zafirę właśnie świadomie, bo wiedziałem, że ma fiatowski silnik JTD. I to mi odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.0 OPC z LPG, po wawce spala mi to ok 14-16L LPG i wcale za wolno nie poruszam sie.

Trasa to spalanie ok 7-12L

Dodam ze mam zawirusowany komp i aktualnie 225KM i 350Nm

Przyczepy nie ciągałem bo nie mam haka, ale holowałem zafirę B oraz Reno Espace i spokojnie dawała radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam 2.0 OPC z LPG, po wawce spala mi to ok 14-16L LPG i wcale za wolno nie poruszam sie.

> Trasa to spalanie ok 7-12L

> Dodam ze mam zawirusowany komp i aktualnie 225KM i 350Nm

> Przyczepy nie ciągałem bo nie mam haka, ale holowałem zafirę B oraz Reno Espace i spokojnie

> dawała radę.

A jaka to instalacja ?

Możesz parę słówek o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po za tym pamiętam płacz kolegów jak im padły pompy ....

Pompy w 95% padają z winy użytkowników: zapowietrzone układy, nie wymieniane filtry i opał zamiast paliwa.

Ja swoją poprzednią zafirą przejechałem ponad 200tys. i mi nie padła. I znam masę osób i też im nie padły.

A mechanik, który z paniką w oczach odradza kupno diesla to dupa nie mechanik.

Mnie akurat gaz nie interesuje, więc tylko diesel. I za zaoszczedzone pieniądze, nawet jeśli mi padnie pompa po 100tys. to kupię drugą.

Każdy ma swoje myślenie.

Poza tym pamiętaj, że benzyna też się psuje smile.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pompy w 95% padają z winy użytkowników: zapowietrzone układy, nie wymieniane filtry i opał zamiast

> paliwa.

> Ja swoją poprzednią zafirą przejechałem ponad 200tys. i mi nie padła. I znam masę osób i też im nie

> padły.

> A mechanik, który z paniką w oczach odradza kupno diesla to dupa nie mechanik.

> Mnie akurat gaz nie interesuje, więc tylko diesel. I za zaoszczedzone pieniądze, nawet jeśli mi

> padnie pompa po 100tys. to kupię drugą.

> Każdy ma swoje myślenie.

> Poza tym pamiętaj, że benzyna też się psuje

Aktualnie obserwuję wręcz nawałnicę chętnych za DIESLA.

czy ktoś zarabia jeźdzeniem , czy tylko jeździ na sumę w niedziele , musi koniecznie mieć diesla. Szok.

Przecież LPG wychodzi zdecydowanie taniej

Do tego zaleta dodatkowego paliwa, które można traktować jako rezerwa.

Jakby tego nie liczył i nie przeliczał LPG jest zdecydowanie tańsze - nie ważne czy przy małych przebiegach czy dużych.

Wszystko czego chce to LPG !!!

Oczywiście , niech się nie obrażają właściciele "ropniaków" Demokracja daje nam całkowitą wolność wyboru.

DO NICZEGO NIKOGO NIE PRZEKONUJE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> http://otomoto.pl/opel-zafira-2-2-ben-gaz-147-km-zobacz-C27407966.html

> Co myślicie o tej ?

Że ma źle zamontowane światła do jazdy dziennej, a ogólnie na zdjęciach ładna - ciekawe jak w rzeczywistości.

P.S. a możesz mi wytłumaczyć dlaczego poza wersją silnikową, no i nadwoziową w Twoim przypadku wolisz zafirę a nie np.VB Kombi? Pytam poważnie, bowiem obecnie mam Astrę F Kombi i zastanawiam się na zafirą lub VC Kombi - zafira wygrywa tym, że ma 2 fotele więcej, które może raz w roku wyjmę, Vectra, że jest obszerniejsza tzn. wyraźnie szersza wewnątrz i ma dłużą pakę po złożeniu siedzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śmieszy mnie to, ze ktoś inwestuje taką kasę w auto i wystawia do sprzedaży

Hehe, ja wydałem podobną kasę, a teraz Astra stoi i gnije, bo mi nikt za nią nie da tyle co bym chciał. grinser006.gif Nie planowałem wymiany samochodu, jakoś tak wyszło. grinser006.gif No dobra, coś tam jeszcze w nią trzeba włożyć by była idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://otomoto.pl/opel-zafira-2-2-ben-gaz-147-km-zobacz-C27407966.html

> Co myślicie o tej ?

Deska w środku, tzn. te wstawki imitujące aluminium, wyglądają jakby były niezbyt starannie przyklejone, to chyba nawet folia jest.

Z zewnątrz wygląda nieźle.

Jak masz blisko i jesteś zainteresowany tego typu wozem to podjedź, obejrzyj, przejedź się smile.gif

Minusem VB jest większa podatność na korozję, no i jest to trochę starsze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> P.S. a możesz mi wytłumaczyć dlaczego poza wersją silnikową, no i nadwoziową w Twoim przypadku

> wolisz zafirę a nie np.VB Kombi? Pytam poważnie, bowiem obecnie mam Astrę F Kombi i

> zastanawiam się na zafirą lub VC Kombi - zafira wygrywa tym, że ma 2 fotele więcej, które może

> raz w roku wyjmę, Vectra, że jest obszerniejsza tzn. wyraźnie szersza wewnątrz i ma dłużą pakę

> po złożeniu siedzeń

Vectre mam teraz i bardzo chętnie się jej pozbędę .

Co wg. na MINUS - ja mam sedana i to jest największy minus - Duży kufer do którego nic się nie mieści. Owszem zmieszczą się nawet 4 worki ziemniaków , ale muszę je wsypać luzem , bo ... wlot jest za mały. Nie ma szansy przewieść pralki, lodówki, beczki, rowerka itp.

Po prostu knot nad knoty - nigdy więcej sedana .

Po drugie - ok. 3 000 km w roku robimy z przyczepką kempingowa. Ci którzy choć raz coś takiego ciągneli wiedzą , że bardzo się przydają dodatkowe lusterka . Niestety projektant tego auta nie pomyślał o czymś takim i po prostu do vectrya nie da się założyć dodatkowych lusterek chyba że na błotniki. Kolejny knot.

No i jeszcze jedna rzecz , która mnie tu drażni - silnik wciąż mniej lub więcej biorący olej . Czy to normalne na 16 zaworach - ponoć tak. Po wymianie piescieni było super przez może 5 . 000 km. PO tym dystansie wszystko wróciło do starego , czyli od wymiany do wymiany dokupić trzeba banieczkę oleju.

Może autko za długo śmiga na LPG - będzie już 9 roczek ......

Tak czy siak - vectry nigdy więcej.

A propos słyszałem niełxy kawał - choć to pod naszym adresem ale na prawdę niezły.

"Ponoć opel ma jednego PLUSA .... na akumulatorze. "

zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.