Skocz do zawartości

Przygotowania do następnego sezonu zaczęte


balu

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, nie miałem "cohones" aby zaryzykować zakup takich tarcz. Dziwnie baaaaaAAaaardzo tanie.

Pytanie za milion punktów: czy te tarcze, to tarcze "pływające" jakie są w bandicie, czy nitowane "na stałe". Te drugie potrafią być dużo tańsze, kosztem efektywności hamowania i układania się tarczy w zacisku.

90% siły hamowania generują przednie hamulce, pamiętajmy o tym zlosnik.gif

Zregenerowałem wczoraj zaciski, czyszczenie, reperaturki, smarowanie, klocki itd. Okazało się, że zamiast mieć po dwa tłoczki na stronę, miałem 1, w obydwu zaciskach górne tłoczki licząc od podłoża się "zapiekły" na amen :/ Osad z "soli" dostał się pod tłoczek, na uszczelkę zgarniającą i ją "zjadł" sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podbijając temat, tak to wygląda

Ło mamo... OK, widoczne jest na 100%...

Nie obraź się, ale dla mnie to straszny(a) festyn/wiocha.

Szanuję oczywiście Twoje podejście do sprawy, sam jednak za przysłowiowe "chiny ludowe i koreę" bym tego nie zainstalował.

Jak już napisałem: nie obraź się ok.gif

Wyraziłem tylko swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę już zrobione, ale jeszcze sporooooo zostało

- kupione

crash pady

nowe lusterka

nowe kierunkowskazy

świece

uszczelki kolektora

klocki hamulcowe (przód i tył)

i wiele innych

Aktualnie moto rozebrane w zasadzie do gołej ramy i przygotowywane do malowania. Plan na tę zimę jest ambitny, zostało mi jeszcze:

- czyszczenie i synchronizacja gaźników

- malowanie

- wymiana rozrządu

- wymiana napędu.

zima długa, więc chyba zdążę smile.gif Pewnie jakieś zdjęcia się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ło mamo... OK, widoczne jest na 100%...

> Nie obraź się, ale dla mnie to straszny(a) festyn/wiocha.

> Szanuję oczywiście Twoje podejście do sprawy, sam jednak za przysłowiowe "chiny ludowe i koreę" bym

> tego nie zainstalował.

> Jak już napisałem: nie obraź się

> Wyraziłem tylko swoje zdanie.

festyn fetynem, ale ja wole jednak mimo wszystko byc widoczny w nocy, niz nie byc wink.gif

bierz tez pod uwage ze fota troche klamie wink.gif i nie sadze zeby w ruchu az tak sie to swiecilo wink.gif przeciez to nie LED tylko pasek fluoroscencyjny wiec swieci swiatlem odbitym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> festyn fetynem, ale ja wole jednak mimo wszystko byc widoczny w nocy, niz nie byc

> bierz tez pod uwage ze fota troche klamie i nie sadze zeby w ruchu az tak sie to swiecilo

> przeciez to nie LED tylko pasek fluoroscencyjny wiec swieci swiatlem odbitym

Też jestem za widocznością, jednak takich pasków nie przykleję.

ps. Napisał ten (w sensie ja) co to ma urewsko widoczny motocykl w nocy (czyli w zasadzie niewidoczny sciana.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też jestem za widocznością, jednak takich pasków nie przykleję.

smile.gif

> ps. Napisał ten (w sensie ja) co to ma urewsko widoczny motocykl w nocy (czyli w zasadzie

> niewidoczny )

ja kiedys myslalem ze jestem widoczny - reflektor, pozycyjne tylne... solidna postura, jakies tam odblaski na kurtce, a potem kiedys spotkalem wieczorem moja mulher.gif jak wracala z miasta na Zephyr'ku (znacznie drobniejsza ode mnie, ale ma wiecej odblaskow na kurtce) i doszedlem do wniosku ze im wiecej swiecidelek tym lepiej, bo naprawde nie byla wystarczajaco widoczna na nieoswietlonej drodze :/

poza tym chetnie bym zobaczyl na zywo, i fotke w dzien wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poza tym chetnie bym zobaczyl na zywo, i fotke w dzien

Moja strychnina w nocy jest naprawdę słabo widoczna.

Czarny półmat + standard oświetlenie, czyli lampa z przodu i z tyłu.

Niby jeżdżę w kamizelce, ale to mało.

Jedyne co planuję, to montaż ledów w handbary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja strychnina w nocy jest naprawdę słabo widoczna.

> Czarny półmat + standard oświetlenie, czyli lampa z przodu i z tyłu.

> Niby jeżdżę w kamizelce, ale to mało.

to troche lepiej ode mnie, bo ja narazie tylko odblaski na kurtce... jakos nie moge znalezc kamizelki ktora mi bedzie pasowac :/

> Jedyne co planuję, to montaż ledów w handbary.

a czy z boku tez bedziesz dobrze widoczny? ew. czy twoje zaparkowane moto bedzie dobrze widoczne? - bo akcje w stylu koles jechal i nie widzial zaparkowanego motora to juz tez widzialem pod firma... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to troche lepiej ode mnie, bo ja narazie tylko odblaski na kurtce... jakos nie moge znalezc

> kamizelki ktora mi bedzie pasowac :/

są takie ze ściągaczami na bokach, ładnie przylegają do kurtki.

> a czy z boku tez bedziesz dobrze widoczny? ew. czy twoje zaparkowane moto bedzie dobrze widoczne? -

> bo akcje w stylu koles jechal i nie widzial zaparkowanego motora to juz tez widzialem pod

> firma...

Trampiszcz z boku w nocy jest bardzo, ale to bardzo słabo widoczny.

Na szczęście parkuję tak, że nikt go nie strzeli - jest zastawiony moim autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu masz zdjecie zrobione z wiekszej odległości z oswietleniem samochodem

> a tu bez (sam led z tel

Czary, kuffa hehe.gif

Postaram się gdzieś spojrzeć na to własnymi oczami.

Może znajdzie się jakieś inne zastosowanie? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekam na Pana Mikołaja

> Albo grzane manetki, albo nowe obuwie motocyklowe mi przyniesie

Chyba bym wolal to pierwsze zlosnik.gif. Tylko podlacz po kluczyku zebys sobie aku nie rozladowal grinser006.gif

Ja u siebie nie zakladalem, ktos zrobil to wczesniej. Tzn byly manetki, ale brakowalo sterownika. Niestety musialem zakupic komplet, sterownik zalozylem, a manetki zostaly na zapas wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba bym wolal to pierwsze . Tylko podlacz po kluczyku zebys sobie aku nie rozladowal

Właśnie nie wiem co wolę. Obecne butki się rozpadają i jakoś tak skłaniam się ku takiemu prezentowi.

Zamiast grzanych manetek mogę kupić konkretne rękawice - mogą być lepsze biorąc pod uwagę to, że kilka paluchów podczas jazdy nie znajduje się na manetce wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie nie wiem co wolę. Obecne butki się rozpadają i jakoś tak skłaniam się ku takiemu

> prezentowi.

No to faktycznie buty potrzebne

> Zamiast grzanych manetek mogę kupić konkretne rękawice - mogą być lepsze biorąc pod uwagę to, że

> kilka paluchów podczas jazdy nie znajduje się na manetce

Jak jest chlodniej to staram sie trzymac wszystkie na manetkach wink.gif. U Ciebie o tyle lepiej, ze masz handbary to po lapkach tak nie wieje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie nie wiem co wolę. Obecne butki się rozpadają i jakoś tak skłaniam się ku takiemu

> prezentowi.

> Zamiast grzanych manetek mogę kupić konkretne rękawice - mogą być lepsze biorąc pod uwagę to, że

> kilka paluchów podczas jazdy nie znajduje się na manetce

Kup przetwornik 12/220 V. Podłącz prąd na klamki i tez będą grzały zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup przetwornik 12/220 V. Podłącz prąd na klamki i tez będą grzały

Pffff... Zawsze mogę pójść śladem Naczelnego i zrobić grzanie przy pomocy żarówek G4 (o ile dobrze pamiętam) 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A taka tam łykendowa dłubanina

img4070p.jpg]

Czyszczenie i zmiana uszczelnienia pocacego się napinacza łańcuszka tylnego cylindra

img4071gv.jpg

Higiena zacisków hamulcowych (bez obaw te grube papiery nie do tego służyły zlosnik.gif)

img4075wy.jpg

Przewodziki = + 15 do lansu clown.gif

img4077i.jpg

Jak już zrzucałem koło, aby się dostać do napinacza, to przyszykowałem łańcuchowi kapiel naftową. Inne elementy napedu też wyczyszczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na cylinderki, przypomniało mi się jak moje "odchwaszczałem" pastą tempo nałożoną na szmatkę z starej poszewki, aby wstępnie zdjąć najgorszy bród, a następnie pasta tempo na szmatkę polarową.

Można było bez problemu się przejrzeć w powierzchni roboczej cylinderka zlosnik.gif

W dwu letnim moto już się napinacz "pocił" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W dwu letnim moto już się napinacz "pocił" ??

2 lata pod moja opieką... zlosnik.gif

A motocykl z rocznika 2003 (wersja modelowa K-3)

Od chyba 2009 roku model SV został zastąpiony przez model SVF Gladius

Mojej 10 lat jej stuknie w maju chyba...

i 60 tysięcy na szafie shocked.gif

(zresztą widać niefabryczny łańcuch i zmieniona tylna zębatka na sunstar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.