Skocz do zawartości

Zmiana ubezpieczyciela i nie podanie jednej informacji?


rafal0325

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chce zmienić ubezpieczyciela.

Obecnie jest to Allianz sama składka za zeszły rok była 410zł teraz ma wyjść 570zł(informacja telefoniczna) a po rozmowie z zaprzyjaźnionym agentem 517zł.

Dziś byłem obliczyć w pewnym biurze ubezpieczenie najtaniej wyszło w AXA 445zł ale po podaniu info ze była szkoda w ostatnich 5latach z winy ubezpieczonego kwota wzrosła do 557zł.

I moje pytanie brzmi czy AXA jest wstanie sprawdzić tą informacje,szkoda była jakieś dwa lata temu i chyba się juz anulowała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I moje pytanie brzmi czy AXA jest wstanie sprawdzić tą informacje,szkoda była jakieś dwa lata temu

> i chyba się juz anulowała .

Jest w stanie, pytanie czy znajda ta informacje w systemie.

Jak widzisz wedlug ich myslenia nic sie nie anulowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I moje pytanie brzmi czy AXA jest wstanie sprawdzić tą informacje,szkoda była jakieś dwa lata temu

> i chyba się juz anulowała .

Żadna szkoda się nie anuluje. W tej chwili wszyscy (bądź większość) ubezpieczyciele sprawdzają na bieżąco szkodowość klientów w UFG.

Jeśli nie poda się informacji o szkodzie, to ubezpieczyciel i tak to sprawdzi w UFG i zażąda wyrównania składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź w Proama, tam Ci się nikt nie pyta o bezszkodowość i dają max zniżki. Mi w każdym razie

> wyliczyli najmniej z tych które sprawdzałem.

Przy zawarciu ubezpieczenia mogą nie pytać, ale przy likwidacji ewentualnej szkody będą chcieli zaświadczeń od poprzednich właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie poda się informacji o szkodzie, to ubezpieczyciel i tak to sprawdzi w UFG i zażąda

> wyrównania składki.

A co jak pomylimy się ew. celowo skłamiemy (z punktu prawa wyjdzie zapewne na jedno) w wypełnianiu wniosku AC... powiedzmy podamy 10% zniżek więcej.

Dzień po zawarciu polisy mamy szkodę całkowitą... co wtedy?

Ubezpieczyciel się wypina, czy każe dopłacić/ew potrąca z odszkodowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jak ktoś ma 5 samochodów ubezpieczonych w jednej firmie a w między czasie zrobił jednym kuku to

> takie auto go blokuje na pięć lat żeby np przejść do takiej AXA a kiedyś agent allianz mi

> powiedział że u nich zniżki lecą z jednego auta

Możliwe, że Allianz traktuje każde auto osobno. Do niedawna również Warta tak robiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co jak pomylimy się ew. celowo skłamiemy (z punktu prawa wyjdzie zapewne na jedno) w wypełnianiu

> wniosku AC... powiedzmy podamy 10% zniżek więcej.

> Dzień po zawarciu polisy mamy szkodę całkowitą... co wtedy?

> Ubezpieczyciel się wypina, czy każe dopłacić/ew potrąca z odszkodowania ?

To zależy co napisano w warunkach umowy. Przykładowo odszkodowanie może być wypłacone proporcjonalnie do zapłaconej vs należnej składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.