Skocz do zawartości

Dobra to mysl - zakup AVEO?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

> Potrzebne auto dla zony na LPG - 100km/dzien.

> Czy to AVEO to dobra mysl bylaby, czy raczej na traske sie nie nadaje?

> Od razu mowie, ze zonie "zegary" jak te w nowym AVEO nie leza.

A jakie konkretne masz wymagania? I nie bierz bez klimy bo sprzedasz za grosze sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie konkretne masz wymagania? I nie bierz bez klimy bo sprzedasz za grosze

Ten rozwazany akurat ma klime.

Wymagania to wlasnie klima, mozliwosc LPG, elektryczny przod, radio i to chyba wszystko.

Ma robic traske 2x50km dziennie za "grosze", czyli ekonomia na maxa, niekoniecznie chodzi o spalanie (nie robi mi roznicy 10 czy 12l LPG), a awaryjnosc (auto ma jezdzic a nie stac po warsztatach).

Zastanawiam sie czy takie AVEO nie jest za male na trase, w sensie wygody i halasu przy predkosci przepisowej.

Uzywkom jakos nie do konca ufam, rozwazam co moglbym kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten rozwazany akurat ma klime.

> Wymagania to wlasnie klima, mozliwosc LPG, elektryczny przod, radio i to chyba wszystko.

> Ma robic traske 2x50km dziennie za "grosze", czyli ekonomia na maxa, niekoniecznie chodzi o

> spalanie (nie robi mi roznicy 10 czy 12l LPG), a awaryjnosc (auto ma jezdzic a nie stac po

> warsztatach).

> Zastanawiam sie czy takie AVEO nie jest za male na trase, w sensie wygody i halasu przy predkosci

> przepisowej.

> Uzywkom jakos nie do konca ufam, rozwazam co moglbym kupic.

Z tą "możliwością LPG" to uważaj - silnik 1.2 16V ma zawory regulowane... szklankami, więc wcale nie jest taki idealny do gazowania jak się niektórym wydaje. zlosnik.gif

Żona takim pomyka i nie narzeka. Miejsca jest sporo, choć wysokie osoby mogą narzekać na nisko poprowadzoną linię deski rozdzielczej nad pedałami (prawa noga opiera się o deskę). Poziom hałasu niski (sam byłem zaskoczony), pod butem niestety szału nie ma (zwłaszcza przy większym obciążeniu - wyjątkowo wyraźnie czuje się ilu pasażerów dziś zabrałeś i czy używasz klimatyzacji), za to awaryjność w zasadzie nie istnieje. Jedynym elementem, który wymagał wymiany pod maską (oczywiście oprócz filtrów i oleju wink.gif) był wąż do płynu chłodniczego zamontowany przez... gazowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tą "możliwością LPG" to uważaj - silnik 1.2 16V ma zawory regulowane... szklankami, więc wcale

> nie jest taki idealny do gazowania jak się niektórym wydaje.

Jednego "szklankowca" mam juz zagazowanego, moglbym zaryzykowac i z drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebne auto dla zony na LPG - 100km/dzien.

> Czy to AVEO to dobra mysl bylaby, czy raczej na traske sie nie nadaje?

> Od razu mowie, ze zonie "zegary" jak te w nowym AVEO nie leza.

Zrobilem takim AVEO jakies 2kkm po Grecji i bylem calkiem milo zaskoczonyok.gif

Mialo tempomat, dosc wydajna klimatyzacje, calkiem sporo miejsca i nie bylo przesadnie glosne...

Najwiekszym minusem byl jednak silnik, ktory pod byle gorke dostawal zadyszki, a z klima bylo jeszcze gorzej grinser006.gif

Ale jak juz sie go rozpedzilo, to na autostradzie bez problemu mozna bylo jechac te 120-130ok.gif

Srednie spalanie noPB mialem ok 6-6,5ltr, wiec bardzo przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwilę jeździłem takim aveo (dostałem na weekend na próbę) i powiem Ci, że gdyby miał ze 4* w testach zderzeniowych to byłby całkiem OK.

Ale biorąc pod uwagę fakt, że 5k PLN drożej mogę kupić nowe Aveo, które jest o 2 klasy lepsze od starego nie zastanawiałbym się długo i te 5 koła dołożył. Czyli stary model - tak, ale nie za tą cenę (zwłaszcza, że to są pozostałości z 2011).

Zerknij może na corsę teraz, bo można trafić w dobrej cenie - jakaś wyprz jest (jak się żonie nie podobają zegary z nowego aveo)

Np tutaj masz za 35k PLN z klimą i można wziąć w kredycie 50/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np tutaj masz za 35k PLN z klimą i można wziąć w kredycie 50/50

Musze znow polazic po salonach, poprzymierzac sie.

Czasem pewnie bede chcial i ja sie tym przejechac, a z racji postury moze byc ciasno.

Ogolnie, jako rasowy polak wole auto wieksze niz mniejsze, z czym wyjatkowo zgadza sie i zona, a ze ma jezdzic po trasie to cos w tym jest.

Jezeli taka corsa mocno odstaje iloscia miejsca w srodku od mojej astry, to wolalbym chyba dolozyc do astry w kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Corsa z tyłu nie ma wcale miejsca. Przy kierowcy > 185cm za nim nikt nie usiądzie

Tyl za bardzo mnie nie interesuje, w Fabce z tylu tez za mna miejsca nie bylo, ale niestety z przodu tez byla za mala (w szerz).

Zawsze moglbym kupic kolejne Lacetti, bo nawet OK sie jezdzilo, ale jak to mowia, 2 razy do tej samej wody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.