Skocz do zawartości

Slizga sprzeglo ?


Snowflake_

Rekomendowane odpowiedzi

Pany jakie macie sposoby na sprawdzenie czy sprzegieloo slizga ? dzisiaj mialem sytuacje ze jechalem na 5 biegu okolo 3000 obr/min zredukowalem na 4 i dalem gaz do dechy i obrotomierz skoczyl na wysokie obroty a predkosc nie rosla, odpusicilem gaz a potem jeszcze raz do dechy i juz bylo ok. teraz nie wiem czy mozliwe ze kola wpadly w poslizg... no ale na 5 biegu raczej watpliwe chociaz mam jeszcze letnie ale u nas 11 stopni dzisiaj bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany jakie macie sposoby na sprawdzenie czy sprzegieloo slizga ? dzisiaj mialem sytuacje ze

> jechalem na 5 biegu okolo 3000 obr/min zredukowalem na 4 i dalem gaz do dechy i obrotomierz

> skoczyl na wysokie obroty a predkosc nie rosla, odpusicilem gaz a potem jeszcze raz do dechy i

> juz bylo ok. teraz nie wiem czy mozliwe ze kola wpadly w poslizg... no ale na 5 biegu raczej

> watpliwe chociaz mam jeszcze letnie ale u nas 11 stopni dzisiaj bylo...

na postoju zaciągnać ręczny, wrzucić trójke, depnac na 3000rpm i puscic sprzegla - jak zgasnie ok, jak sie wrkeci na obroty i przez chwile nie zgadnie sprzeglo out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a irytuje cię to tak bardzo, że od razu musisz wymieniać?

JA bym jeszcze poczekał jakis czas, aż sprzęgło zacznie się na tyle wyczuwalnie ślizgać, ze już żadnych dodatkowych testów nie będzie potrzeba. Wszak i tak wymieniasz cały komplet a nie tylko tarcze, więc co CI szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irytowac irytuje ale nie naleze do ludzi ze jak cos stukie to pol auta wymieniam oczywiscie poczekam ile tylko bedzie sie dalo ale juz psychicznie sie zaczynam nastawiac co mnie czeka :D auto ma 180 km i chcialbym z nich korzystac w calosci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany jakie macie sposoby na sprawdzenie czy sprzegieloo slizga ? dzisiaj mialem sytuacje ze

> jechalem na 5 biegu okolo 3000 obr/min zredukowalem na 4 i dalem gaz do dechy i obrotomierz

> skoczyl na wysokie obroty a predkosc nie rosla, odpusicilem gaz a potem jeszcze raz do dechy i

> juz bylo ok. teraz nie wiem czy mozliwe ze kola wpadly w poslizg... no ale na 5 biegu raczej

> watpliwe chociaz mam jeszcze letnie ale u nas 11 stopni dzisiaj bylo...

Najczesciej zaczyna sie slizgac np gdy jedziesz na wysokim biegu pod lekkie wzniesienie. Dodajesz troszke wiecej gazu i wtedy poczujesz.

Wrzucanie trojki i ruszanie na zaciagnietym recznym jak dla mnie sredni pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to mi nie ublizaj bo ja ci nie ublizam drogi znaffco tematu grinser006.gif wiem keidy sprzeglo slizga chcialem tylko poznac inne metody sprawdzania od tych ktore ja znam to raz.... druga rzecz sprzeglo na wznieseniach i przy sprawdzaniu typu wysoki bieg i but nie slizga slizga tylko w tych okolicznosciach co napisalem wiec nie bylem i nie jestem pewny do konca czy to uslizg sprzegla czy co zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak mozesz to mi nie ublizaj bo ja ci nie ublizam drogi znaffco tematu wiem keidy sprzeglo slizga

> chcialem tylko poznac inne metody sprawdzania od tych ktore ja znam to raz.... druga rzecz

> sprzeglo na wznieseniach i przy sprawdzaniu typu wysoki bieg i but nie slizga slizga tylko w

> tych okolicznosciach co napisalem wiec nie bylem i nie jestem pewny do konca czy to uslizg

> sprzegla czy co

Powaznie jako znawca tematu powinienes wiedziec, ze jak raz sie tak zrobilo to sprzeglo sie konczy. A efekt ciezko pomylic z czyms innym.

A ze narazie na wysokim biegu nic sie nie dzieje, to znaczy, ze jak nie bedziesz meczyl auta to wytrzyma. Ale jak piszesz ze lubisz wykorzystywac moc auta to lepiej zmien bo dlugo rady nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak mozesz to mi nie ublizaj bo ja ci nie ublizam drogi znaffco tematu wiem keidy sprzeglo slizga

> chcialem tylko poznac inne metody sprawdzania od tych ktore ja znam to raz.... druga rzecz

> sprzeglo na wznieseniach i przy sprawdzaniu typu wysoki bieg i but nie slizga slizga tylko w

> tych okolicznosciach co napisalem wiec nie bylem i nie jestem pewny do konca czy to uslizg

> sprzegla czy co

Po pierwsze pokaż palcem gdzie ci ubliżam. Bo wcale tego nie robię. Po drugie zadając tak banalne pytania na forum motoryzacyjnym, i mając w podpisie "doradca serwisowy marki XXX" wystawiasz się na śmieszność. Więc się potem nie dziw, że się z ciebie śmieją.

A tak w ogóle - śmiech to zdrowie ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś pierwsze ostrzeżenie od sprzęgła, że się kończy. Szykuj kasę, umawiaj się na wymianę.

Lepiej, aby nie zaskoczyło Cię ono nieplanowanym uślizgiem, kiedy np. będziesz w trakcie wyprzedzania i coś pójdzie nie tak, jak planowałeś. jak dla mnie sprawne sprzęgło to podstawa bezpiecznej jazdy.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany jakie macie sposoby na sprawdzenie czy sprzegieloo slizga ? dzisiaj mialem sytuacje ze

> jechalem na 5 biegu okolo 3000 obr/min zredukowalem na 4 i dalem gaz do dechy i obrotomierz

> skoczyl na wysokie obroty a predkosc nie rosla, odpusicilem gaz a potem jeszcze raz do dechy i

> juz bylo ok. teraz nie wiem czy mozliwe ze kola wpadly w poslizg... no ale na 5 biegu raczej

> watpliwe chociaz mam jeszcze letnie ale u nas 11 stopni dzisiaj bylo...

hmm.gif A może tylko przypaliłeś tarczę ,pojeździj trochę spokojnie i ponownie sprawdź , ja robię tak przy prędkości ok 40Km/h 5 bieg i pedał w podłogę jeśli obroty rosną a auto nie przyspiesza to powinieneś wiedzieć na co się szykować ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może tylko przypaliłeś tarczę ,pojeździj trochę spokojnie i ponownie sprawdź , ja robię tak

> przy prędkości ok 40Km/h 5 bieg i pedał w podłogę jeśli obroty rosną a auto nie przyspiesza to

> powinieneś wiedzieć na co się szykować

Chyba nie wierzysz w to co piszesz. Raz sie tak zrobilo i juz nic na to nie poradzi lepiej juz nie bedzie. A wrecz bedzie coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nie wierzysz w to co piszesz.

Ja się nie znam, ale IMHO w opisywanym przypadku jest coś nie halo. Zazwyczaj pierwsze objawy będą w przypadku próby przyspieszenia na najwyższym biegu czyli np jakby depnął na V biegu z tych 3000 obrotów to byłby uślizg. Takie samo depnięcie przy redukcji na IV z obrotów ok 3500 już nie powinno dać takiego objawu (piszę tu na przykładzie już dość mocno zajechanego sprzęgła w zestawieniu z silnikiem TD, ale też dość słabej benzyny). Pamiętajmy, że mowa o pierwszych objawach czyli ewentualnie, jeżeli to sprzęgło, tym bardziej powinno się to objawiać na V biegu przy depnięciu z poziomu obrotów np. <3000.

Jak wspomniałem nie jestem specjalistą, piszę z własnych doświadczeń. IMHO na razie obserwowałbym. Oczywiście najprawdopodobniej będzie to sprzęgło, ale nie wykluczyłbym też np. wycieku oleju na tarczę lub np. poślizgu załóżmy, że na rozlanym oleju, którego kierowca nie zauważył.

W każdym razie po jednym uślizgu nie wyrokowałbym. wazniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się nie znam, ale IMHO w opisywanym przypadku jest coś nie halo. Zazwyczaj pierwsze objawy będą

> w przypadku próby przyspieszenia na najwyższym biegu czyli np jakby depnął na V biegu z tych

> 3000 obrotów to byłby uślizg. Takie samo depnięcie przy redukcji na IV z obrotów ok 3500 już

> nie powinno dać takiego objawu (piszę tu na przykładzie już dość mocno zajechanego sprzęgła w

> zestawieniu z silnikiem TD, ale też dość słabej benzyny). Pamiętajmy, że mowa o pierwszych

> objawach czyli ewentualnie, jeżeli to sprzęgło, tym bardziej powinno się to objawiać na V

> biegu przy depnięciu z poziomu obrotów np.

Raz sie stalo i bedzie sie powtarzac najpierw sporadycznie pozniej czesto. Gdyby doszlo do wycieku oleju z uszczelniacza wału to i tak sprzeglo bedzie do wymiany. A do zabrudzenia sprzegla przez rozlany na drodze olej, jakos nie wyobrazam sobie.

jasne, ze nie ma przymusu natychmiastowej wymiany , ale to blizej jak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.