Skocz do zawartości

Zakup auta z OC w mBanku


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomi kupili samochód z OC mDirect. Jest opłacone do lipca 2013 więc szkoda oddawać, z tym że poprzedni właściciel miał max. zniżki a oni zero. I teraz pytanie - mBank co do zasady robi rekalkulację OC dla nowego właściciela, czy nie bawią się w to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każde TU robi rekalkulację, odpowiednią do posiadanych zniżek, miejsca zamieszkania itp.

Nie zgodzę się. Każde może, nie każde robi. mbank nie zrobił mi rekalkulacji, tak samo AXA.

Za to miałem przy HDI i MTU. A pewnie robią wszyscy, ale nie wszystkim użyszkodnikom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest informacja, że polisa została opłacona w całości?

Bo jak myśmy mieli takie OC to był kwitek, w którym było napisane, że polisa jest od lipca 2011 do lipca 2012.

Składkę opłacaliśmy co miesiąc (już w planach była sprzedaż auta, więc bez sensu było płacić za cały rok albo za pół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każde TU robi rekalkulację, odpowiednią do posiadanych zniżek, miejsca zamieszkania itp.

Oj słabo sie orientujesz. JA bym powiedział że większość szanujących sie TU nie robi rekalkulacji w już opłaconej polisie. PZU nie robi nawet jeśli nie jest ona opłacona - np ktoś nie zapłacił drugiej raty. Chodzi o to żeby nowy nabywca został w dotychczasowej ubezpieczalni. Dlatego mając poniżej 28lat i np zwyźke 130% warto kupić auto z polisą w PZU - do konca jej trwania masz zapewnione zniżki poprzedniego właściciela. Podobnie jest w HDI - tam też nie ma rekalkulacji. Mniejsze ubezpieczalnie bardziej naciągają, każa sobie dopłacać za wszystko już od dnia zakupu. Tak jest m.in w Axie, MTU, Avivie i paru innych.

Co do pytania autora to jeszcze musisz sprawdzić kto stoi za tym mbankiem bo mbank jest zwykle tylko posrednikiem - czasem to hdi, czasem generali, czasem ich własne BRE ubezpieczenia - te ostatnie przelicza składke. Przynajmniej mi w zeszłym roku chcieli przeliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj słabo sie orientujesz. JA bym powiedział że większość szanujących sie TU nie robi rekalkulacji w

> już opłaconej polisie.

> Tak jest m.in w Axie, MTU, Avivie i paru innych.

Z Axą i MTU to panie "znawco" trafiłeś jak kulą w płot, bo będąc ich agentem akurat wiem lepiej, jakie stosują zwykle praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Axa i MTU na pewno robią pełną rekalkulację. PRzerabiałem to z nimi kilka razy w tym roku więc

> udowodnij że tak nie jest...

Kupiliśmy samochód ubezpieczony w AXA, przepisali polisę poprzedniego właściciela na nas bez rekalkulacji, dane z lipca br. Oczywiście proponowano nam nową polisę OC z AC i wtedy była nowa kalkulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Axa i MTU na pewno robią pełną rekalkulację. PRzerabiałem to z nimi kilka razy w tym roku więc

> udowodnij że tak nie jest...

Najpierw piszesz, że nie robią rekalkulacji, teraz że robią pełną. Zdecyduj się w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może jak to jest przy Link4? Bo jest auto do kupienia, ubezpieczenie kończy się 20 grudnia, ale obecny właściciel może je(jak twierdzi) przedłużyć za coś ok 100zł na kolejny kwartał co by nas urządzało bo do tego czasu auto zostanie dalej puszczone. i teraz pytanie czy lepiej wykupić nową polisę przed 20 a tę wypowiedzieć, czy niech zapłaci tę swoją i spisać umowę po 20 grudnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w całym kraju stosują takie praktyki? Podejrzewam, że tak.

A ja nie jestem pewien. Podobnie jak z likwidacjami w tym samym TU a w różnych miastach potrafi być niebo i ziemia tak samo z rekalkulacjami. Dopłata może być niewielka a jak klient podziękuje to trzeba jeszcze poprzedniemu zwracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw piszesz, że nie robią rekalkulacji, teraz że robią pełną. Zdecyduj się w końcu.

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Pisałem: "Mniejsze ubezpieczalnie bardziej naciągają, każa sobie dopłacać za wszystko już od dnia zakupu. Tak jest m.in w Axie, MTU, Avivie i paru innych"

czyli przeliczają składki już od dnia zakupu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każde TU robi rekalkulację, odpowiednią do posiadanych zniżek, miejsca zamieszkania itp.

Ni każde, bo PZU np nie robi. A przynajmniej mnie nie zrobiło. Parę lat temu kupiłem auto z OC pełnymi zniżkami (sam miałem minimalne) i nic nie kazali dopłacać. Przepisali nawet za darmo polisę na moje nazwisko i nowy nr rej. auta (ten kwitek co się wozi ze sobą).

Warunek: Trzeba to zrobić w oddziale PZU - u agenta oczywiście chcieli mnie szarpnąć na parę stówek za to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jest informacja, że polisa została opłacona w całości?

Polisa jest wystawiona na rok. Na kwitku nie jest napisane czy rozłożona na raty czy nie.

Na logike więc, to czy poprzedni właściciel opłacił składkę z góry w całości czy opłaca w ratach mnie nie powinno interesować. Umowa ubezpieczenia jest zawarta na pełny okres i w takiej formie powinna do mnie trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polisa jest wystawiona na rok. Na kwitku nie jest napisane czy rozłożona na raty czy nie.

> Na logike więc, to czy poprzedni właściciel opłacił składkę z góry w całości czy opłaca w ratach

> mnie nie powinno interesować. Umowa ubezpieczenia jest zawarta na pełny okres i w takiej

> formie powinna do mnie trafić.

Zgadza się, ale jak jest opłacona na jeden miesiąc to nie liczysz chyba na to, że poprzedni właściciel będzie ją opłacał do końca trwania pomimo sprzedaży auta.

mBank będzie ścigał nowego raczej (w każdym razie od nas nie chcieli potem kasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się, ale jak jest opłacona na jeden miesiąc to nie liczysz chyba na to, że poprzedni

> właściciel będzie ją opłacał do końca trwania pomimo sprzedaży auta.

> mBank będzie ścigał nowego raczej (w każdym razie od nas nie chcieli potem kasy).

Szczerze mówiąc właśnie na to liczę grinser006.gif

Mnie sposób rozliczenia między ubezpieczycielem a poprzednim właścicielem nie interesuje. Polisę powinienem dostać ważną do daty zaznaczonej na kwicie ( o ile nie jest na nim wyraźnie zaznaczone że jest to np I rata...)

Może ktoś dopisać jak to wygląda z prawnego punktu widzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze mówiąc właśnie na to liczę

> Mnie sposób rozliczenia między ubezpieczycielem a poprzednim właścicielem nie interesuje. Polisę

> powinienem dostać ważną do daty zaznaczonej na kwicie ( o ile nie jest na nim wyraźnie

> zaznaczone że jest to np I rata...)

> Może ktoś dopisać jak to wygląda z prawnego punktu widzenia?

Art.32. us. 4 mówi, że kupujący ma zapłacić niezapłacone składki licząc od dnia zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze mówiąc właśnie na to liczę

Rozczarujesz się, mbank każe ci zapłacić (po twoich zniżkach) resztę polisy dokładnie od dnia zakupu. Jeśli zostało tam pare tygodni opłaconej skłądki to tylko ci odejmą od twojej składki i tyle. Z doswiadczenia wiem że jak ktoś ma polise w mbanku to najczesciej płaci w ratach miesiecznych, góra kwartalnych - zwłaszcza jak miał w planach sprzedanie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.