Skocz do zawartości

Płyny chłodnicze - mieszalne.


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem termostat w Hondzie. Z tej okazji trochę aktualnego płynu uciekło. Musze trochę dolać. Aktualny w układzie ma kolor niebieski- marki modelu i rocznika nie znam.

W domu dysponuje płynem K2 KULER - kolor "morski"

Na płynie pisze ze jest mieszalny z innymi. Czy ten który mam w układzie tez na to pozwala? Pytam bo pamiętam ze któryś jest niemieszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyny chłodnicze sa produkowane na bazie glikolu polipropylenowego i glikolu etylenowego ( starsze i już zakazane)

płyny te nie są ze sobą mieszalne

ale jest duże prawdopodobieństwo że i tu i tu masz płyn na bazie glikolu propylenowego więc można mieszać

nie wiem jak stara jest ta honda i jak stary jest ten płyn - może tam być jeszcze glikol etylenowy niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniałem termostat w Hondzie. Z tej okazji trochę aktualnego płynu uciekło. Musze trochę dolać.

> Aktualny w układzie ma kolor niebieski- marki modelu i rocznika nie znam.

> W domu dysponuje płynem K2 KULER - kolor "morski"

> Na płynie pisze ze jest mieszalny z innymi. Czy ten który mam w układzie tez na to pozwala? Pytam

> bo pamiętam ze któryś jest niemieszalny.

jak nie wiesz co masz to wymień wszystko i będzie po problemie.

Płyny niby są mieszalne ale i tak nie jest to zalecane - różni producenci, różne dodatki niekoniecznie kompatybilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak nie wiesz co masz to wymień wszystko i będzie po problemie.

> Płyny niby są mieszalne ale i tak nie jest to zalecane - różni producenci, różne dodatki

> niekoniecznie kompatybilne

też tak polecam zrobić, ja w swoim aucie zaraz po zakupie dolałem i zrobiła się kasza manna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak nie wiesz co masz to wymień wszystko i będzie po problemie.

Ale (raczej) nie ma opcji, by w 100% pozbył się starego płynu z układu, więc pewien % tak i tak się wymiesza... wobec czego najlepiej było by dolać tego specyfiku, który już jest w użytku.

Edyta: już wiem - jeśli kolega skutecznie przepłucze układ, to pozbędzie się resztek starego płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz zdarzało się mieszać chłodziwa i jakoś nic się nie działo. Teraz większość chłodziw ma ten sam skład i te same właściwości.

Jeżeli ktoś nie wie jakie chłodziwo jest wlane lub nie jest pewny czy ktoś wcześniej nie dolewał wody to najlepiej wymienić na nowy.

Chłodziwo do silnika nie jest drogie, kup jakieś tanie, znanego producenta wlej i jeździj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.