Skocz do zawartości

co wlać do baku...


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

> wodę usunie a z czego to niby ma przeczyścić?

z jakichś syfów które mogly sie odłożyć np w przewodach, bo ostatnio coś mi traci moć przy dodawaniu gazu, tak jakby go zalewało, obroty są bardzo niskie. problem pojawia sie nagle i równie nagle po jakimś czasie sam znika. gdy problem występuje to spalanie wzrasta 2 razy, autem szarpie przy jednostajnej jezdzie i trzeba go krecic na wysokie obroty.

Chciałem zacząć właśnie od usunięcia wody i ewentualnych syfów w przewodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z jakichś syfów które mogly sie odłożyć np w przewodach, bo ostatnio coś mi traci moć przy

> dodawaniu gazu, tak jakby go zalewało, obroty są bardzo niskie. problem pojawia sie nagle i

> równie nagle po jakimś czasie sam znika. gdy problem występuje to spalanie wzrasta 2 razy,

> autem szarpie przy jednostajnej jezdzie i trzeba go krecic na wysokie obroty.

> Chciałem zacząć właśnie od usunięcia wody i ewentualnych syfów w przewodach

syfów nie będzie w przewodach a zacząłbym od wyczyszczenia gaźnika ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> syfów nie będzie w przewodach a zacząłbym od wyczyszczenia gaźnika

a są jakieś preparaty co go wyczyszczą? Bo myslalem juz o tym by wyczyscic gaźnik, ale ja sie na tym nie znam, a jak podjezdzam pod niejeden warsztat to nikt sie nie chce go ruszać bo to japoński gaźnik i nikt sie na tym nie zna i nie chca sie za to nawet zabierać confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... by przeczyścic układ paliwowy i przy okazji usunąć ewentualną wodę? Bo sam denaturat to chyba

> nie przeczyści? auto na gaźniku jeszcze gdyby to miało jakieś znaczenie.

Możesz wlać jakiś preparat firmy STP do usuwania wody i czyszczenia układu, jednak jak kolega napisał, to czyszczenie i regulacja gaźnika. I jeżeli sam tego nie robiłeś to nie polecam, bo trzeba mieć trochę pojęcia o regulacji (no chyba, że to maluch albo golf I). Dławienie się na gaźniku może nie być spowodowane brudem, a np. zalewaniem pływaka itp. Najlepiej podjechać do jakiegoś mechanika-emeryta, bo ci dzisiejsi to będą się pewnie uczyć na twoim samochodzie. Taki emeryt potrafił ustawić gaźnik "na ucho", że zapalał idealnie i spalanie też super było. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a są jakieś preparaty co go wyczyszczą?

Żaden cudowny preparat nie zastąpi fachowego mycia. W serwisie STHIL czyścili mi gaźnik od pilarki ultradźwiękowo, możesz zapytać.

> Bo myslalem juz o tym by wyczyscic gaźnik, ale ja sie na

> tym nie znam, a jak podjezdzam pod niejeden warsztat to nikt sie nie chce go ruszać bo to

> japoński gaźnik i nikt sie na tym nie zna i nie chca sie za to nawet zabierać

Tak jak pisałem wyżej. Trzeba by poszukać albo starego fachury, albo firmy specjalizującej się w gaźnikach. Zapytaj może kolegów jeżdżących na dwóch kółkach (wiem, że to wrogowie "puszkarzy" biglaugh.gif) u nich więcej sprzętów na japońskich gaźnikach jeździ więc może mają jakieś namiary. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ot to ! do tego filtr powietrza, być może nowe świece zapłonowe i próba zatankowania 95 na BP ,

> albo Lotosie.

> To najszybsze i najtańsze sposoby na pierwotną diagnozę co może być nie halo .

A to paliwo na BP i Lotosie ma jakieś cudowne właściwości?

Człowiek to się jednak całe życie uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to paliwo na BP i Lotosie ma jakieś cudowne właściwości?

> Człowiek to się jednak całe życie uczy.

ńic z tych rzeczy. Po prostu używam słabieńkiego CC 700 i nie wiem jak to tłumaczyć, ale zdecydowanie lepiej mi to cacko pracuje jak jeżdżę na tych paliwach 95, niż na Orlenie i Bliskiej. Ale to moje odczucia. Nie śmiejcie sie, ale testowałem np. Vervę 98 i wg mojego odczucia nie było większej różnicy w "hałasie" wydobywającym się z silnika w porównaniu do 95 z BP. Natomiast wlewając 98 Ultimate z BP silnik wyraźnie nie trawi jej. Zimny ma wyraźnie głośniejszą pracę i bardziej detonacyjny odgłos wydaje.

Może nowsze i " normalne" silniki nie zdradzają różnic, ale poczciwe dwa cylindry Fiacika reagują nerwowo.

Pisząc o innym paliwie chciałem cię skłonić do wypróbowania innych stacji paliw, tylko po to, Żebyś sprawdził czy będzie poprawa lub pogorszenie w pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisząc o innym paliwie chciałem cię skłonić do wypróbowania innych stacji paliw, tylko po to, Żebyś

> sprawdził czy będzie poprawa lub pogorszenie w pracy silnika.

Ja już wypróbowałem niejedno paliwo i w zasadzie nie ma różnicy, poza kulturą pracy silnika i minimalnie mniejszym spalaniu na V-Power Shella.

Za to u mnie Shell jest najdroższą stacją, więc średnio się to opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ot to ! do tego filtr powietrza, być może nowe świece zapłonowe i próba zatankowania 95 na BP ,

> albo Lotosie.

> To najszybsze i najtańsze sposoby na pierwotną diagnozę co może być nie halo .

Wszelkie filtry wymienione, podobnie jak i świece. Paliwo tankuje albo na bliskiej albo na lukoilu. ostatnio nawet na shellu. na wszystkich rodzajach paliwa te same objawy, wiec pozostaje chyba wyczyszczenie gaźnika i ewentualnie jego regulacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... by przeczyścic układ paliwowy i przy okazji usunąć ewentualną wodę? Bo sam denaturat to chyba

> nie przeczyści? auto na gaźniku jeszcze gdyby to miało jakieś znaczenie.

Denaturat wyciągnie wodę. Sprawdzone.

Zwykle wlewałem 0,25 l/pełny zbiornik i nigdy nie zawiodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.