Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze somochodu :)


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witka

Zamierzam zmienić samochód na Peugota 307 i go zagazować smile.gif , co o tym myślicie ? i jakie jest wasze zdanie o tej marce , jak z częsciami do tej bryki no i jaki silniki do zagazowania ? smile.gif

dzięki za rady i porady smile.gif

pozdrawiam Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy ma 307 1,6 110KM od nowosci z 2003r, wiekszych problemów z nim nie miał, jedynie sporo mu pali (około 9l, w podobnych warunkach moje stilo pali 7l). Kuzyn ma 206 tez od nowosci i podobnie zero problemów, przebieg 120k km i robione tylko zawieszenie i hamulce... Nie było problemów z elektornika itp. Takze peugeot wydaje sie wmiare solidny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witka

> Zamierzam zmienić samochód na Peugota 307 i go zagazować , co o tym myślicie ? i jakie jest

> wasze zdanie o tej marce , jak z częsciami do tej bryki no i jaki silniki do zagazowania ?

> dzięki za rady i porady

> pozdrawiam Fatal

który silnik?

KJO z IKP ma 307 z gazem - z nim pogadaj waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No coś słyszałem że najlepszy silnik do zagazowania to 1.6 ale nie jestem pewien więc wole dopytać

Nie wiem z czego ma wynikać ta najlepszość, ale 2.0 (EW10) jest również powszechnie "zagazowywany" bez żadnych problemów.

W autach PSA przy gazie przydaje się tank fopper, ale da się bez tego żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest - statystycznie na 500 posiadaczy 400 może się ciągle psuć, a na forum natrafisz na tych pozostałych 100 i na tych, co sobie wmawiają że się zużywa a nie psuje i szybko o dokonanych naprawach zapominają. Wejdź na Autocentrum i poczytaj, tam masz jakiś obraz statystyki.

Mamy w rodzinie 307, ciągle słyszę jaki do dobry "zachodni" hehe.gif wóz, a że raz cała elektryka ze światłami zgasła sama na zakręcie w nocy to już szybo posiadacz zapomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raz cała elektryka ze

> światłami zgasła sama na zakręcie w nocy

hehe, nieźle

Miałem tak kiedyś w maluchu. Ni stad ni zowąd silnik i wszystko inne gasło. Pomagało solidne trzaśnięcie drzwiami zlosnik.gif

Długo się zastanawiałem co się dzieje, w końcu doszedłem o co idzie a naprawa okazała się wybitnie prosta.

Co do peżotów to w rodzinie jest 306 dwunasty rok. Określiłbym go jako naprawdę bezawaryjny, serio. Z kolei kolega miał 406 i psuł się na potęgę. Po prostu zależy jak się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak też myślę że to wszystko zależy od szczęścia , jak się trafi , bo opinie są rózne , pytam ponieważ nie chcę wtopy iż samochód się zepsuje np. jakiś altek padnie i będę musiał przygotować jakieś 800 zl , do tej pory śmigałem i śmigam smile.gif punciakiem smile.gif i wiecie jak jest częsci tanie jak barszczy , sam sobie mogę zrobić z podpowiedzią kolegów na forum i jadę dalej , a w 307 może już nie być tak różowo smile.gif , ktoś zapyta po co zmieniam samochód jeśli mam i śmiga , a więc po to iż 16 latek w kropku już swoje robi , no i chciałbym coś z gazem , bo bardzo dużo wydajemy na paliwo frown.gif , więc może by coś troszku człowiek zaoszczędził smile.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak też myślę że to wszystko zależy od szczęścia , jak się trafi , bo opinie są rózne , pytam

> ponieważ nie chcę wtopy iż samochód się zepsuje np. jakiś altek padnie i będę musiał

> przygotować jakieś 800 zl , do tej pory śmigałem i śmigam punciakiem i wiecie jak jest

> częsci tanie jak barszczy , sam sobie mogę zrobić z podpowiedzią kolegów na forum i jadę dalej

> , a w 307 może już nie być tak różowo , ktoś zapyta po co zmieniam samochód jeśli mam i

> śmiga , a więc po to iż 16 latek w kropku już swoje robi , no i chciałbym coś z gazem , bo

> bardzo dużo wydajemy na paliwo , więc może by coś troszku człowiek zaoszczędził

> pozdrawiam

307 w benie nie jest złym rozwiązaniem, będzie bardziej skomplikowany niż punciak,ale nadal wiele spraw sam zrobisz. Nie łaś się na najtańsze egzemplarze, nie łaś się na super mega wypaśne wersje, wtedy ryzyko się zmniejszy, bo da się zakupić wtedy ładne 307 z polskiej sieci sprzedaży, często z udokumentowanym stanem licznika (co do tego mogę pomóc jak byś chciał-priv). Będzie np miał elektr z przodu i klimę w manualu _wiadomo abs,alarm,central.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 307 w benie nie jest złym rozwiązaniem, będzie bardziej skomplikowany niż punciak,ale nadal wiele

> spraw sam zrobisz. Nie łaś się na najtańsze egzemplarze, nie łaś się na super mega wypaśne

> wersje, wtedy ryzyko się zmniejszy, bo da się zakupić wtedy ładne 307 z polskiej sieci

> sprzedaży, często z udokumentowanym stanem licznika (co do tego mogę pomóc jak byś

> chciał-priv). Będzie np miał elektr z przodu i klimę w manualu _wiadomo abs,alarm,central.

części już patrzyłem , nie jest zle smile.gif , tu masz racje nie patrze na super okazje i nie napalam się co do wypasu bo mnie to nie rajcuje , więc wybór będzie odbywał się bez emocji smile.gif , jak na dzień dzisiejszy mam kropka smile.gif

pozdrawiam Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.