Skocz do zawartości

Bład w tymczasowym dowodzie rejestracyjnym


szyrolam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Skończyło mi się miejsce w dowodzie na przeglądy i udałem się do WK.

Wydano mi tymczasowy dowód w oczekiwaniu na nowy dowód. Wczoraj coś mnie tknęło. Sprawdziłem na necie co oznaczają poszczególne pola (na tymczasowym nie ma legendy) P2 oznacza moc auta. I w moim przypadku urzędnik walnął babola i wpisał moc 59 (kw) (bo taka wersja też była) i choć faktycznie mam 85 (kw). (sprawdzane po nr nadwozia i danych fabrycznych)

Mam pytanie do was, co powinienem zrobić?

Czy będę musiał ponieść dodatkowe koszty (81 PLN) ponownego wydania dowodu ? czy urzędnik może zbagatelizować taki błąd? nadmienię iż pozostałe dane grają. Czy powinienem żądać na piśmie wagi owej pomyłki?

Trochę się zaniepokoiłem ab y potem z tego tytułu nie wynikły jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj poinformować urząd najszybciej jak się da że jest błąd. Zanim wydrukują nowy dowód jeszcze są szanse. Jak juz wydrukują to urząd to będzie prawdopodobnie chciał zwalić na ciebie - tzn. jak chcesz zmiany musisz zapłacić za nowy. Taką wersję zapewne przyjmie urząd.

Pytanie jeszcze kto ustalił moc auta. Zwykle robi to gość na przeglądzie a gdy tego nie ma urzędnik się pyta czy na pewno taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy ja rejestrowałem fabrycznie nowy samochód to sam musiałem wpisać wszystkie dane we wniosku o dowód, a potem się już je pewnie tylko powiela. Do wniosku i tak musiałem dołączyć kartę pojazdu, świadectwo homologacji itp. gdzie te dane też są. Więc ciężko w sumie o błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym sens że nie pamiętam co było na starym dowodzie wpisane.

> Nikt się mnie o nic nie pytał.

Moc wynika z nr VIN, więc ty nie musisz się na tym znać, ma się znać diagnosta i WK, jeśli walnęli babola to albo zostanie zrobiony wtórnik, albo odpowiednie adnotacje w DR i karcie pojazdu, Ty za nic nie zostaniesz obciążony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie dane jakie widnieją w dowodzie (czy to tymczasowym czy docelowym) brane są z bazy danych w której jest dany pojazd (dane do niej wpisywane są przez urzędnika przy pierwszej rejestracji). U Ciebie nie zgadza się moc. U mnie nie zgadzała się połowa danych... Urzędnik przy pierwszej rejestracji popełnił taki a nie inny błąd. Można to naprawić przy rejestracji... ale jak już zrobiłeś to trza by nowy dowód wyrabiać/adnotacja (o ile się urzędnik zgodzi na adnotację).

ps. u mnie poprawiali na podstawie karty pojazdu, a nie zgadzały się: poj. silnika, moc, masa własna, DMC, masa przyczep....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowy dowod wydaja na podstawie homolgacji danego pojazdu ktory sobie sciagaja z bazy - mi kiedys wzieli zła homologacje motocykla i na jej podstawie wydali tymczasowy dowod. Dane sie nie zgadzaly, zgłosilem, Pani poprawila (wziela inna, prawidlowa homologacje) i juz wszystko pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Skończyło mi się miejsce w dowodzie na przeglądy i udałem się do WK.

> Wydano mi tymczasowy dowód w oczekiwaniu na nowy dowód.

To ciekawe, co piszesz. Za DR tymczasowy musiałeś zapłacić? W moim WK w przypadku, jak Twój, stawiają stempelek w starym DR, że się czeka na nowy. Bez opłat smile.gif

> moim przypadku urzędnik walnął babola i wpisał moc 59 (kw) (bo taka wersja też była) i choć faktycznie mam 85 (kw).

> Mam pytanie do was, co powinienem zrobić?

> Czy będę musiał ponieść dodatkowe koszty (81 PLN) ponownego wydania dowodu ? czy urzędnik może

> zbagatelizować taki błąd? nadmienię iż pozostałe dane grają.

Czy Ty - jako użytkownik - masz obowiązek znać moc swego bolidu? Zostawił bym tak, jak jest, a martwić się będziesz, jak coś, kiedyś ktoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ciekawe? Skończył się dowód tzn miejsca na przeglądy i wydali zastępczy do czasu nowego. Płaci się już za nowy w momencie wydania tymczasowego. To w innych WK jest inaczej?

Przejdę się jutro (bo byłem wcześniej w czwartek) zmienić dowód to może można to wyprostować. W KP (karcie pojazdu) jest miejsce na zmianę parametrów technicznych, pewnie zrobią adnotację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.