Skocz do zawartości

Bagażnik na narty


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kiedyś już zakładałem podobny temat, ale jakoś w sumie i po Waszych namowach i po swoich przemyśleniach doszedłem do wniosku, że chyba łatwiej wozić narty w środku. Niby tak, ale teraz jechałem i jednak słabo się to sprawdza. Młody już co raz większy, narty mu zaczynają przeszkadzać.

Natomiast faktem jest, że na wyjazd raz w roku szkoda wydawać kasę. Box to wydatek przynajmniej 1000 zł, a jeszcze nigdy nie miałem potrzeby (i przy jednym dziecku raczej nie będę miał), więc pomyślałem o rozwiązaniu budżetowym, zainspirowany gazetką w Norauto:

286567717-Clipboard.jpg

Czy ktoś miał styczność z tym produktem ? Bo oprócz bagażnika muszę chyba jeszcze dokupić bagażnik bazowy ? Vectra C ma mocowania zasłonięte takimi plastykami, więc domyślam się, że musi to być rozwiązanie fabryczne ?

post-21394-14352518439363_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam bagażnik już z 8 lat, sprawuje się dobrze, nic się z nim nie dzieje oprócz lekkiej korozji która na nim wyszła, Dodatkowo go zmodyfikowałem wsadzając kształtownik aluminiowy pomiędzy bagażnik a belkę bazową by go podnieść od dachu żeby wchodziły dodatkowe dwa parapety wiązaniami do dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dokładnie taki sam bagażnik już z 8 lat, sprawuje się dobrze, nic się z nim nie dzieje oprócz

> lekkiej korozji która na nim wyszła, Dodatkowo go zmodyfikowałem /ciach

a jak z akustyką ? Bo to mnie najbardziej przeraża. Wolno raczej nie jeżdżę, nie chciałbym, żeby mi głowa od szumu odpadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukaj produktów firmy mont blanc - dobra jakość w dobrej cenie. Poza tym ma zamki od Thule - czyli

> jak zgubisz klucze to idziesz do sklepu i dostajesz nowe, a nie kminisz jak we Włoszech

> rozwalic zamek

ale to już chyba cenowo bardziej pod 5 stówek podchodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za uchwyt - co ty

> Ja mam ten - dobrze służy

no tak. To co podałeś to używka. Najtańsze zaczynają się od około 300 zł do 450 zł. Nie jest najgorzej w sumie. Muszę chyba jutro pojechać do norauto i pomacać na żywo, tam chyba mają różnych firm.

No i dalej kwestia bagażnika bazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako budżetowe rozwiązanie jest bardzo OK.

Bagażnik bazowy kupisz jakikolwiek - czasem można trafić na używkę w fajnej cenie na allegro - komuś została po aucie.

Mam podobne rozwiązanie do Ibizy i na krótki wypad jest OK. Owszem, trochę go słychać, ale odgłos dizla i tak zagłusza. Zresztą każdy bagażnik słychać, nie ma siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak z akustyką ? Bo to mnie najbardziej przeraża. Wolno raczej nie jeżdżę, nie chciałbym, żeby mi

> głowa od szumu odpadła.

Kady jeden bagaznik / dachbox generuje szum. Zasada prosta im wieksza predkosc tym wiekszy szum.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 mi stykną. Powinny wejść, ale jak mówisz - sprawdzę

4 pary wchodzą bez problemu, woziłem też 2 parapety i 2 pary nart (po podniesieniu na kształtownikach tych uchwytów), słychać szumy podczas jazdy, ale da się wytrzymać, kiedyś się zapomniałem na autostradzie i przypomniałem sobie dopiero przy ok 160km/h że mam dechy na dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kady jeden bagaznik / dachbox generuje szum. Zasada prosta im wieksza predkosc tym wiekszy szum.

Ale jednak box generuje mniejszy hałas i w długiej zimowej trasie przy ciapie i soli sprzęt się nie brudzi i nie niszczy.

Dodatkowo oprocz nart można tam upchnąć ciuchy, czy buty jeśli box większy. Oczywiście to rozwiązanie droższe ale bardziej uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jednak box generuje mniejszy hałas i w długiej zimowej trasie przy ciapie i soli sprzęt się nie

> brudzi i nie niszczy.

> Dodatkowo oprocz nart można tam upchnąć ciuchy, czy buty jeśli box większy. Oczywiście to

> rozwiązanie droższe ale bardziej uniwersalne.

no tak, ale:

- dużo droższe

- nie mam gdzie przechowywać boxa

- nie mam potrzeby przewożenia niczego oprócz nart (reszta się spokojnie do środka mieści)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> boję się o porysowanie dachu oraz boję się, żeby nie odpadło.

Znajomy miał bagażnik magnetyczny. O ile nie było problemu z trzymaniem się dachu o tyle faktycznie na dachu były lekkie rysy. Wadą tego rozwiązania jest, że jak masz brudny dach lub oblodzony lub zaśnieżony to przed zamontowaniem musisz go przygotować na cacy żeby zamontować bagażnik bez ryzyka odpadnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> boję się o porysowanie dachu oraz boję się, żeby nie odpadło.

i jednie i drugie obawy w 100% są zasadne ok.gif dach porysowałbyś na 100% tylko kwestia czasu, z odpadnięciem to samo... używałem tego z 10lat temu i raz prawie mi się zsunęło z dachu crazy.gif

Moim zdaniem uchwyty są ok (nie wiem czy te konkretne budżetowe norauto), ale na krótkie dystanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jednak box generuje mniejszy hałas i w długiej zimowej trasie przy ciapie i soli sprzęt się nie

> brudzi i nie niszczy.

> Dodatkowo oprocz nart można tam upchnąć ciuchy, czy buty jeśli box większy. Oczywiście to

> rozwiązanie droższe ale bardziej uniwersalne.

Przyznaje Ci racje, dlatego w 2012 kupilem THULE z 460 l gdzie moge tych nart troche wlozyc, innych klamotow tez. Narty w moim przypadku to tez pikus, bo moglbym tez wlozyc do srodka ( dziecko nie jedzie z nami na narty wiec miejsca mielibysmy wystarczajaco ). Miejsca brakuje nam gdy jedziemy posmigac motocyklami - 2 motocykle, 3 osoby i masa klamotow.

W Lutym o ile temat bedzie jeszcze istnial opisze wrazenia z przejazdu z dachoxem.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wadą tego rozwiązania jest, że jak masz brudny dach lub oblodzony

> lub zaśnieżony to przed zamontowaniem musisz go przygotować na cacy żeby zamontować bagażnik

Przed zalozeniem magnetycznych uchwytow umyc dach i spolerowac miejsca gdzei zalozysz magnesy, nie bedzie rys, pod warunkiem, ze nie bedziesz ich sciagal az do powrotu z nart.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Kiedyś już zakładałem podobny temat, ale jakoś w sumie i po Waszych namowach i po swoich

> przemyśleniach doszedłem do wniosku, że chyba łatwiej wozić narty w środku. Niby tak, ale

> teraz jechałem i jednak słabo się to sprawdza. Młody już co raz większy, narty mu zaczynają

> przeszkadzać.

> Natomiast faktem jest, że na wyjazd raz w roku szkoda wydawać kasę. Box to wydatek przynajmniej

> 1000 zł, a jeszcze nigdy nie miałem potrzeby (i przy jednym dziecku raczej nie będę miał),

> więc pomyślałem o rozwiązaniu budżetowym, zainspirowany gazetką w Norauto:

> Czy ktoś miał styczność z tym produktem ? Bo oprócz bagażnika muszę chyba jeszcze dokupić bagażnik

> bazowy ? Vectra C ma mocowania zasłonięte takimi plastykami, więc domyślam się, że musi to być

> rozwiązanie fabryczne ?

Mam bardzo podobny do tego, tylko szerszy . W zeszłym roku na allegro nowy za ok. 30 zł kupiłem. Jak dla mnie w 100% wystarcza. W moim kombi mam relingi i dokupiłem tylko uniwersalny bazowy.

Tak samo, jak kolega michbaran powsadzałem w dolne gumy plastikowe profile, żeby zwiększyć odstęp od wiązań do dachu.

Zwiększonego hałasu nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam bardzo podobny do tego, tylko szerszy . W zeszłym roku na allegro nowy za ok. 30 zł kupiłem.

> Jak dla mnie w 100% wystarcza. W moim kombi mam relingi i dokupiłem tylko uniwersalny bazowy.

> Tak samo, jak kolega michbaran powsadzałem w dolne gumy plastikowe profile, żeby zwiększyć odstęp

> od wiązań do dachu.

> Zwiększonego hałasu nie zaobserwowałem.

na razie lekko ostudził mój zapał koszt bagażnika dachowego. W norauto i dużej hurtowni części nie mieli i skierowali mnie do opla. W oplu - 630 złotych frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na razie lekko ostudził mój zapał koszt bagażnika dachowego. W norauto i dużej hurtowni części nie

> mieli i skierowali mnie do opla. W oplu - 630 złotych

I z tym możesz faktycznie mieć problem, bo do każdego sedana prawie zawsze trzeba dedykowany.

Używki poszukaj w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.