Skocz do zawartości

Rozrząd u mechanika - nie zawsze dobrze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów i Koleżanki.

Zagladam na forum tylko z ciekawości w prawdzie bo moja maryś jeździła bez awaryjnie do dziś...

Właśnie około 3 miesięcy temu wymieniałem rozrząd w warsztacie (i to nie u Pana Zdzisia w stodole tylko w normalnym warsztacie) i dziś rano odpalając auto coś "się stało" mianowicie przekręcam kluczyk do odpalenia silnik za pierwszym razem (bo nie mialem nigdy kłopotów z rozruchem) zrobił przez sekundę Bruum !! Po czym zgasł icon_eek.gif Myślę Marys ma pierwszego focha i kręcę powtórnie ale silnik już chodzi lżej niż zwykle !! Szok, wołam sąsiada żeby zobaczył czy kółka rozrządu sie kręcą - No kręcą się.

Więc... czego sie można spodziewać ?? Rozrząd: Przeskoczył... Uszkodził głowicę... czy inne kwiatki. Jutro Maryś na sznurek i do fachmanów co robili. Ale po krótce, czego mogę się spodziewać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić ustawienie rozrządu -od tego trzeba rozpocząć.

Jeżeli okaże się ,że rozrząd jest OK to sprawdź kompresję .Jeżeli nie ma to nie zrzucaj głowicy tylko same głowiczki z wałkami rozrządu . Po zrzuceniu tych głowiczek sprawdź czy szklanki popychaczy nie są zablokowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba sprawdzić ustawienie rozrządu -od tego trzeba rozpocząć.

Ale co tu sprawdzać skoro mówi, że mu się wałki nie kręcą...

Możliwe, że po prostu pasek strzelił bo był lipny. Niekoniecznie mechanicy musieli coś źle zrobić, w końcu auto jeździło 3msc. Jeżeli odkręcił się napinacz to tak - skopali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co tu sprawdzać skoro mówi, że mu się wałki nie kręcą...

> Możliwe, że po prostu pasek strzelił bo był lipny. Niekoniecznie mechanicy musieli coś źle zrobić,

> w końcu auto jeździło 3msc. Jeżeli odkręcił się napinacz to tak - skopali.

Wałki się kręcą - ale ewidentnie coś skopali !!

Gdyby to się stało po roku i trzech miesiącach, no to powiedział bym... że tak miało być, ale po 3 miesiącach takie klocki. Ostatnią wymianę miałem 5 lat temu i do momentu wymiany autko latało jak wściekłe, a teraz ZONK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wałki się kręcą - ale ewidentnie coś skopali !!

> Gdyby to się stało po roku i trzech miesiącach, no to powiedział bym... że tak miało być, ale po 3

> miesiącach takie klocki. Ostatnią wymianę miałem 5 lat temu i do momentu wymiany autko latało

> jak wściekłe, a teraz ZONK

Oj, źle przeczytałem... Ty pisałeś "no kręcą" a ja omyłkowo odczytałem jako "nie kręcą" spineyes.gifspineyes.gifspineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście miałem podobny przypadek dlatego nie jestem od razu skłonny do obwiniania innych za spapraną robotę.

Też myślałem ,że rozrząd przeskoczył ,bo kręcił jak głupi ,rozrząd sprawdzony OK , a tu prawie 3-5 kompresji na wszystkich cylinrach ,czyli mało .

Rozebrałem głowicę i okazało się że poszło jakieś duże ciśnienie oleju i zablokowało kulki w szklankach popychaczy i zawory zostały uchylone.

Zadnej szklanki nie wymieniłem wszystkie namoczyłem w benzynie i rozruszałem tłoczki szklanek. Odpowietrzyłem szklanki i do dzisiaj chodzi .

Rozmawiałem z mechanikami w ASO i innymi ,niestety nikt nie miał takiego przypadku -Może ty będziesz drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja osobiście miałem podobny przypadek dlatego nie jestem od razu skłonny do obwiniania innych za

> spapraną robotę.

> Też myślałem ,że rozrząd przeskoczył ,bo kręcił jak głupi ,rozrząd sprawdzony OK , a tu prawie 3-5

> kompresji na wszystkich cylinrach ,czyli mało .

> Rozebrałem głowicę i okazało się że poszło jakieś duże ciśnienie oleju i zablokowało kulki w

> szklankach popychaczy i zawory zostały uchylone.

> Zadnej szklanki nie wymieniłem wszystkie namoczyłem w benzynie i rozruszałem tłoczki szklanek.

> Odpowietrzyłem szklanki i do dzisiaj chodzi .

> Rozmawiałem z mechanikami w ASO i innymi ,niestety nikt nie miał takiego przypadku -Może ty

> będziesz drugi?

No to rzeczywiście Ciekawy Przypadek yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja osobiście miałem podobny przypadek dlatego nie jestem od razu skłonny do obwiniania innych za

> spapraną robotę.

> Też myślałem ,że rozrząd przeskoczył ,bo kręcił jak głupi ,rozrząd sprawdzony OK , a tu prawie 3-5

> kompresji na wszystkich cylinrach ,czyli mało .

> Rozebrałem głowicę i okazało się że poszło jakieś duże ciśnienie oleju i zablokowało kulki w

> szklankach popychaczy i zawory zostały uchylone.

> Zadnej szklanki nie wymieniłem wszystkie namoczyłem w benzynie i rozruszałem tłoczki szklanek.

> Odpowietrzyłem szklanki i do dzisiaj chodzi .

> Rozmawiałem z mechanikami w ASO i innymi ,niestety nikt nie miał takiego przypadku -Może ty

> będziesz drugi?

Dziś autko jest już po wstępnej diagnozie - rozrząd jest OK i widzę że Kolega "kobra180" może mieć rację. Szef mechaników w tym warsztacie też o dziwo obstawia tą opcję. Mówił że miał coś takiego tyle że w Fordzie Mondeo. No trzymamy kciuki żeby zaworki nie dostały po d... bo będzie panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega "kobra180" miał rację i w konkursie - Dla czego moja Maryś nie odpala wygrywa główną nagrodę - 20.GIF

Winowajcom okazały się podparte dwa zawory, nieznacznie uchylone, ale na tyle że kompresja uciekała i samochód nie odpalał.

Naprawa 80 zł i autko zasuwa jak ZŁE drive.gif

Pozdrawiam Forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.