Skocz do zawartości

pakiet dealerski pzu na 2 rok


gpondo

Rekomendowane odpowiedzi

Agencja Konsultant Sp. z o.o. zmolestowała mnie dzisiaj ogólnikowym pismem (zero konkretów) o kończącym się za jakieś 700h zlosnik.gif ubezpieczeniem w PZU...

I takie pytanko: czy pakiet dealerski na kolejny rok trzeba zawierać u dealera gdzie samochód był kupiony (200km) czy u dowolnego dealera danej marki?

Bo jak domyślam się może wyjść nieco taniej niż u 'zwykłego' agenta PZU, a zanim rozpocznę krucjatę uzbroj_zlo.gif po agentach chciałbym poznać ofertę pizetju.

GP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy, że poczekasz, aż PZU samo przyśle Ci pismo o zbliżającym się końcu polisy z propozycją

> przedłużenia na tych samych warunkach.

Na pakiet też przysyłają? Raczej tylko na OC, do tej pory przysyłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy, że poczekasz, aż PZU samo przyśle Ci pismo o zbliżającym się końcu polisy z propozycją

> przedłużenia na tych samych warunkach.

no ale na tym piśmie widnieje logo PZU a owa agencja to 'administrator programu' więc PZU chyba nic mi już nie przyśle (umowa zawarta na starych zasadach sprzed 11.02.2012r)

GP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale na tym piśmie widnieje logo PZU a owa agencja to 'administrator programu' więc PZU chyba nic

> mi już nie przyśle (umowa zawarta na starych zasadach sprzed 11.02.2012r)

> GP

W takim razie podjedź do najbliższego agenta PZU, on Ci wszystko obliczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie podjedź do najbliższego agenta PZU, on Ci wszystko obliczy.

owo pismo sugeruje kontakt z "Państwa Dealerem" a nie agentem/oddziałem PZU ponieważ tylko tam można "wznowić polisę z zastosowaniem warunków pakietowego ubezpieczenia"

I tu powraca pytanko dowolny dealer?

GP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> owo pismo sugeruje kontakt z "Państwa Dealerem" a nie agentem/oddziałem PZU ponieważ tylko tam

> można "wznowić polisę z zastosowaniem warunków pakietowego ubezpieczenia"

> I tu powraca pytanko dowolny dealer?

> GP

Spróbowałbym u dowolnego, który ma w ofercie PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinni przysłać dokładnie na to samo, co było zawarte do tej pory.

Przysyłają OC i NNW, ewentualnie AutoPomoc(Assistance), reszta polis jest formalnie zależna od wartości(stanu) pojazdu i tych polis nie przysyłają.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> owo pismo sugeruje kontakt z "Państwa Dealerem" a nie agentem/oddziałem PZU ponieważ tylko tam

> można "wznowić polisę z zastosowaniem warunków pakietowego ubezpieczenia"

> I tu powraca pytanko dowolny dealer?

> GP

Kiedyś robiło się to u dowolnego agenta PZU.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jest tak, że do sieci dealerskiej wchodzi zakład ubezpieczeń który jest obsugiwany technicznie przez jakąś agencję ubezpieczeniową. I ta agencja obsługuje dealerów w zakresie sprzedaży polis, tak więc załatwiaj wszystko przez agencję i będzie najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu powraca pytanko dowolny dealer?

Ubezpieczałem tak Skodę. kilka razy zmieniałem dealera, u którego podpisywałem umowę i nigdy nie było z tym problemu. Co prawda zwykle zmieniałem ubezpieczyciela, bo co roku inna oferta była bardziej atrakcyjna (Skoda miała 3 oferty pakietu dealerskiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy, że poczekasz, aż PZU samo przyśle Ci pismo o zbliżającym się końcu polisy z propozycją

> przedłużenia na tych samych warunkach.

Swego czasu ubezpieczałem w PZU skuter. Ich pismo z propozycją ZAWSZE przewidywało 2-3 razy droższą polisę niż kupowałem w agencji ubezpieczeniowej.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u dealera zakupu możesz dokonać nie jeżdżąć do niego...

często pakiet dealerski jest ciekawszy...

na moim przykładzie cena była podobna do pakietów u agentów ale...

wszystkie naprawy w tym z AC w tym dodatkowa opcja "szyby" do zrealizowania w ASO marki...we wszystkich innych agencyjnych do zrealizowania w warsztatach proponowanych przez TU przy czym wymiana szyby w janie na przykład i max do 2000 zł/rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swego czasu ubezpieczałem w PZU skuter. Ich pismo z propozycją ZAWSZE przewidywało 2-3 razy droższą

> polisę niż kupowałem w agencji ubezpieczeniowej.

> mar00ha

proponuje PZU tam znajdziesz cene normalna, a do dealera zadzwoń i podasz dane i dostaniesz cene zwrotna i wtedy się dowiesz czy sie oplaca jechac 200km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proponuje PZU tam znajdziesz cene normalna, a do dealera zadzwoń i podasz dane i dostaniesz cene

> zwrotna i wtedy się dowiesz czy sie oplaca jechac 200km

Ale ja nie chcę nic ubezpieczać w PZU. Po co mi to proponujesz?

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja nie chcę nic ubezpieczać w PZU. Po co mi to proponujesz?

> mar00ha

Przeciez wiekszosc pakietów dealerskich pochodzi z PZU. Wiec daltego podałem link, bo online cena jest nizsza niz normalnie, a dealer daje podobna cene lub czasem troche nizsza ale na lepszych warunkach.

Link jest do pzuonline.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez wiekszosc pakietów dealerskich pochodzi z PZU. Wiec daltego podałem link, bo online cena

> jest nizsza niz normalnie, a dealer daje podobna cene lub czasem troche nizsza ale na lepszych

> warunkach.

Eeee, raczej nie.

Każda siec ma swojego ubezpieczyciela albo i dwóch do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś najbliższego dealera i pakiet dealerski pzu wydaje się być całkiem ok, 3,4% od wartości (w drugim roku, bo nówki tylko 2,9% czyli sporo mniej niż rok temu, np od nowego za 60k - 1740pln zamiast 2100pln rok temu)

do tego utrzymanie wartości ubezpieczenia, brak udziału własnego, jedyne to franszyza integralna 500pln (ale to standard), podobno pzu obudziło się jakieś 4 miesiące temu...

ktoś tu polecał pzuonline.pl - niestety ich kalkulacja to kosmos, 1kpln więcej niż pakiet dealerski

Żeby nie było tak różowo to można tak tylko przez 3 lata.

GP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odwiedziłem dziś najbliższego dealera i pakiet dealerski pzu wydaje się być całkiem ok, 3,4% od

> wartości (w drugim roku, bo nówki tylko 2,9% czyli sporo mniej niż rok temu, np od nowego za

> 60k - 1740pln zamiast 2100pln rok temu)

Hmmm, to zalezy od marki pojazdu ?? Bo właśnie się dowiadywałem w PZU i pakiet dilerski dla nowego auta za 63k zł brutto kosztuje prawie 2700 zł niewiem.gif

A to jest ok. 4,5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.