Skocz do zawartości

Spalanie?


4thelement

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze...zacząłem uważniej przyglądać się wielkości spalaniu mojego blue velvet 1.0....i wychodzi na to że pali mi to jeździdło całe 10L/100km LPG.....jazda głównie w trasie....ale lubię wysokie obrotki

to normalne w tym wozidle żeby to to tyle paliło? jeśli tak to chyba chrzanię to całe LPG i przechodzę na PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W trasie na pełnym bucie to mi palił 7,5-8 LPG na setkę.

> W chwili obecnej to ma myśl przychodzi mi padnięty termostat, wówczas takie spalanie jaj

> najbardziej prawdziwe- wien to z autopsji.

> Wniosek sprawdż/wymień termostat.

a jeżeli termostat powiedzmy że jest cały czas otwarty a temperatura chłodziwa osiągnie swoje 85/90st to co to ma do spalania paliwa?

niech jedzie do gazownika albo pokręci magiczną śrubką przy zaworze gazu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W trasie na pełnym bucie to mi palił 7,5-8 LPG na setkę.

> W chwili obecnej to ma myśl przychodzi mi padnięty termostat, wówczas takie spalanie jaj

> najbardziej prawdziwe- wien to z autopsji.

> Wniosek sprawdż/wymień termostat.

no właśnie zauważyłem pewną rzecz, mianowicie wskazówka rzadko kiedy wskazuje 90', z reguły to 75'-80', z czego przy tej górnej granicy włącza się wentyl...więc mam podejrzenia że wskaźnik coś przekłamuje

ale fakt...termostat jest do sprawdzenia i pewnie wymiana mu nie zaszkodzi, a i ogrzewanie wewnątrz się poprawi...choćby deczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jeżeli termostat powiedzmy że jest cały czas otwarty a temperatura chłodziwa osiągnie swoje

> 85/90st to co to ma do spalania paliwa?

> niech jedzie do gazownika albo pokręci magiczną śrubką przy zaworze gazu..

powiedz mi gdzie tą magiczną śrubkę można znaleźć przy zaworze to sobie sam pokręcę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze...zacząłem uważniej przyglądać się wielkości spalaniu mojego blue velvet 1.0....i wychodzi

> na to że pali mi to jeździdło całe 10L/100km LPG.....jazda głównie w trasie....ale lubię

> wysokie obrotki

> to normalne w tym wozidle żeby to to tyle paliło? jeśli tak to chyba chrzanię to całe LPG i

> przechodzę na PB

Powiem tak. Dzisiaj w ciągu JEDNEJ MINUTY pracy silnika w garażu - znikło 1 litr benzyny hahaha.gif

Tak więc nie przejmuj się, są uniaki, które palą dużo więcej niż Twój grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem tak. Dzisiaj w ciągu JEDNEJ MINUTY pracy silnika w garażu - znikło 1 litr benzyny

> Tak więc nie przejmuj się, są uniaki, które palą dużo więcej niż Twój

Glaca, jakbym miał takie coś pod maską jak ty masz też bym się liczył z takim spalaniem

ale na Boga...nie 1.0....facepalm%5B1%5D.gif i 10L LPG.....toć to jakaś chyba pomyłka.....

wczoraj zarankowałem, i jeżdzę w miarę normalnie....tzn nie przekraczam sety.....i zobaczymy co pokaże dystrybutor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Glaca, jakbym miał takie coś pod maską jak ty masz też bym się liczył z takim spalaniem

> ale na Boga...nie 1.0.... i 10L LPG.....toć to jakaś chyba pomyłka.....

> wczoraj zarankowałem, i jeżdzę w miarę normalnie....tzn nie przekraczam sety.....i zobaczymy co

> pokaże dystrybutor...

Mój litr na minutę nie pali. To było 2.0 16v turbo z wtryskami 440cmm i seryjnym ecu hehe.gif

Termostat, czujnik temperatury, ręczny może Ci przymarzł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój litr na minutę nie pali. To było 2.0 16v turbo z wtryskami 440cmm i seryjnym ecu

> Termostat, czujnik temperatury, ręczny może Ci przymarzł?

termostat wiem że do wymiany, ale mam zasłoniętą chłodnicę i szybko teraz się grzeje

czujnik hmmmm to może być to, skoro pokazuje 80' i włącza wentyl...

ręczny nie ma mi prawa przymarznąć.....jest popuszczony na maksa, tak ino ino załapuje co by był....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.0 powinien palić w granicach 7,5 l/100km. Gdy miałem za bogatą mieszankę ustawioną to brał 8l.

> Podane spalanie tyczy się jazdy z gazem w podłodze. Przy twoim spalaniu szukałbym awarii. I

> nie zaczynaj od regulacji na śrubce, a od innych rzeczy.

nie mam teraz warsztatu wolnego bo stoi w nim inny parch którego nie mogę z braku czasu skończyć....spróbuję wkręcić delikatnie śrubkę, i sprawdzę co i jak...ale to wtedy jak uda mi się ją zlokalizować grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> termostat wiem że do wymiany, ale mam zasłoniętą chłodnicę i szybko teraz się grzeje

> czujnik hmmmm to może być to, skoro pokazuje 80' i włącza wentyl...

> ręczny nie ma mi prawa przymarznąć.....jest popuszczony na maksa, tak ino ino załapuje co by

> był....

Zasłonięcie chłodnicy wcale nie eliminuje walniętego termostatu. Sporo ciepła ucieka z chłodnicy nawet zasłoniętej. Do spalania moze mieć to duże znaczenie jeśli nie jeździsz wielkich odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze ci to wymień ten termostat, a propos śruby od gazu to jeśli ją masz to zakręć całkiem i

> odkręć tak na półtora obrotu, jeżeli jej nie masz to musisz mieć attuator- taki silniczek

> krokowy od gazu.

> Pozdro

no i nie mam śruby tylko ten cały attuator...jakieś kable do niego wchodzą....

kurde z LPG jestem zielony i nie wiem czy w takim przypadku coś się da zrobić samemu czy raczej gazownik będzie konieczny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A właśnie, zapomniałem- sprawdż w najlepiej profilaktycznie wymień przewody hamulcowe gumowe od

> przednich kół.

> A z gazem to musisz do fachmana.

a co ma przewód hamulcowy do spalania gazu skoro nic mu się z hamulcami nie dzieje?

może niech od razu cały samochód wymieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie czy może już trochę nie przyhamowują autko? (no chyba wiesz że KAŻDY uniak prędzej czy później sam się zatrzyma z powodu tych przewodów) A to chyba ma wpływ na spalanie? Może kiedyś palił mu mniej, teraz zaczał się tym interesować a w między czasie nie zauważył że autko się "może" słabiej już toczy?

Tak jak mówiłem:

1. sparawdzić termostat - jak walnięty wymienić i testować

2. jak sprawny to do gaziarza - kolega ma II gen. - czy nie uważasz, że z biegiem lat pomimo kompów i innych szmelcy (attuator) instalka nie może się rozregulować - sztywność membran w parowniku/reduktorze?

3. zastosować zasady eko jazdy

4. ostatecznie - TAK wymienić autko - polecam gorąco Asterkę F - spalanie praktycznie to samo, a komfort jazdy i przestrzxeń autka większa, no i czo zabawne części tańsze i trwalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze...zacząłem uważniej przyglądać się wielkości spalaniu mojego blue velvet 1.0....i wychodzi

> na to że pali mi to jeździdło całe 10L/100km LPG.....jazda głównie w trasie....ale lubię

> wysokie obrotki

> to normalne w tym wozidle żeby to to tyle paliło? jeśli tak to chyba chrzanię to całe LPG i

> przechodzę na PB

W trasie moje 1.0 najwięcej spaliło jak jechaliśmy na OZU w kotlinie kłodzkiej - chyba 6,3 wyszło, ale jazda była dość konkretna zarówno autostradą jak i później na drodze krajowej (jak nadałem tempo, to reszta kolumny musiała też trochę pogonić lepsze auta). Do tego koła 175 też dają więcej oporów niż "rowerówki". LPG może spalać więcej, ale też nie aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę swoje 3-grosiki zlosnik.gif

O spalaniu pisałem w temacie Sonda Lambda do uno 0.9.

Ale jakieś 2 miesiące temu też zostałem zmuszony wymienić termostat bo spalanie się zwiększyło i również się nie dogrzewał... (Oryginalny był Behr Italia A116 87*C - jeszcze z pierwszego montażu, doskonale wykonany (pasowanie metal na metal) a kanał odpowietrzający zrealizowany na zaworku kulowym) Wymieniony został na Wahler (kod na opakowaniu 3105.87D) bo niestety na oryginał musiałbym czekać a zestawu naprawczego już się do nich chyba nie uświadczy (do Behr - przyznam że nie szukałem) a był to najlepiej wykonany zamiennik jaki mieli (bo był jeszcze jeden odrobinę tańszy ale powierzchnia styku uszczelki i termostatu z silnikiem była tak mała koło śruby mocującej że z pewnością po krótkim czasie by ciekł).

Ale wracając co do spalania to moje obecne spalanie na trasie 300 km (90% autostrada ale prędkość ekonomiczna 90-100 km/h (nieznaczny wpływ oporów powietrza)) to:

PB: 5,60 L/100 km

LPG: 7,20 L/100 km

Ale zaznaczając że autko ma przebieg 55800 km. Nowe świece irydowe i przewody miedziane NGK w których wzmocniłem izolację (poprzednie przewody SENTECH nowe świeciły pod maska i powodowały detonacje w dolocie :/).

Też miałem kiedyś instalację II generacji z actuator-em ale gdy zobaczyłem że po przejechaniu 50 km sterownik gubił się z pozycją tłoczka (co poważnie wpływało na spalanie - brak sygnału zwrotnego o położeniu tłoczka) postanowiłem zmienić na rozwiązanie mechaniczne zlosnik.gif (BLOS).

Co mogę poradzić na zmniejszenie spalania?:

1. Wymiana termostatu - to podstawa

2. Sprawdzenie sondy lambda - bo jeżeli masz instalację z actuator-em to zapewne centralka ustawia go na podstawie sondy lambda (chociaż "magicy" gazownicy mogli wpisać położenia na stałe :/)

3. Sprawdzić czujnik temperatury ten koło bagnetu - ale raczej mało prawdopodobne bo on daje sygnał do ECU i na deskę i jak przekracza ci 70*C to ssanie się na pewno wyłącza (wydłużony czas wtrysku - zależnie również od temperatury zasysanego powietrza wyłącza się przy 50-70*C).

4. Sprawdzić czujnik temperatury zasysanego powietrza - jak zdemontujesz cały dolot plastikowy i zobaczysz wtrysk to obok niego będzie taki żółty/złoty mały czujnik temperatury w okrągłym otworze.

5. Termostat powietrza dolotowego - jak zdejmiesz fabryczny dolot to w tej części z rurką zimnego i rurką ciepłego powietrza (z kolektora wydechowego) jest taka klapak popychana tłoczkiem woskowym - ma to bardzo mały wypływ na spalanie ale jak jest sprawna to o wiele szybciej wyłącza ssanie zlosnik.gif

6. Jazda z ekonomiczną prędkością 70-90 km/h i lekka stopa ;P

Pozdrawiam

Arkain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.