Skocz do zawartości

Cb500x vs nc700x kto porowna?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

> To nie możesz podać ?

Gdybym mogl, to bym podal, nie robie tego zlosliwie, trzeba zrozumiec, ze sa ludzie ktorzy sa z kompem na bakier. biglaugh.gif

> A swoją drogą jeśli to masz na myśli to ciężko chyba uznać za jakieś super wiarygodne źródło test

POdany link jest okrojony, brakuje wykresow i tabel

Dlaczego uwazasz, ze nie jest wiarygodne ? Chlopaki robia te testy od ponad 10 lat i z minimalnymi poprawkami w stosunku do HD i wszystkiego co jezdzi z silnikiem boxera biglaugh.gif wypadaja bardzo obiektywnie.

> gazety motocykl na jednym egzemplarzu nie uważasz ?

Moj znajomy tlunaczy dla Motocykla, jako, ze czasami rozmawiamy na ten temat oraz majac wzglad do tego co ukazuje sie w Motocyklu a co w Motorrad'zie. trudno nie zauwazyc, ze Motocykl jest niestety przedrukkiem dla biednych. nie wszystko co ukazuje sie w Motorrad'zie znajduje tlumaczenie w motocyklu, a szkoda, bo niektore brakujace artykuly sa rewelacyjne.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mysle ze jednak nie.

> Jeden argument mi troche uszedl, mianowicie cena danej marki na rynku wtornym. Jenego modelu jest

> skolko godno a drugiego mozna na palcach jednej reki policzyc.

A myslisz, ze 30 lat wytrzymaja plastiki, aluminowa wybajerowana rama czy elektroniczne wyswietlacze?? Watpie. Z mechnika podobnie, kiedys 600 miala 50-60KM, a teraz ma i 130KM. To na pewno przeklada sie na wytrzymalosc takiej jednostki. Watpie, ze taka nowa CBR600 zrobi bez remontu 300kkm jak stara XJ6 czy chociazby wspomniana wczesniej CB500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jezeli bede potrzebowal auto do tego czego potrzebuje Cholowczyc to napewno rozwazyl bym jego argumenty

szach mat. sedno sprawy.

jak bede potrzebował supersporta, to uwzględnię opinię zawodników, najlepiej mojej wagi i rozmiaru, poszukujących tego co ja... tymczasem entrylevel wybiorę samodzielnie.

reszte wycinam, bo dalej nie pojmujesz, że ja nie mam nic przeciwko XJ6, nie kumam dlaczego masz coś do Kawy... to są podobne maszyny konkurencji, ten sam segment, podobna cena. a Ty robisz z tego motorynka vs vrod.

to tak jak nigdy "nie kupie Golfa, bo jest nudny... wybiorę Megane". ale to zdanie dla Ciebie brzmi: "Golf nie jezdzi i jest beznadziejny. Megane to cud techniki"...

to przepraszam, ale nie mój poziom abstrakcji w interpretacji...

>Taaaa, osobiscie, rozumiem, ze ja osobiscie nie testowalem nic, tylko z czasopism swoje opinie biore. Po ile miales te >motongi ? Po godzinie na jazde ?

jak wziąłem od ojca Joweg Civica UFO na wietrzenie, to po 5 km wiedziałem, że to dno niemiłosierne i nie kupiłbym choćby za pół ceny sprzedawali... wiesz ze z motocyklami mozna podobnie?

>Zrobiles moze po 50 km na sztuce wiec raczej niema czym straszyc. Moglbyn wkleic ci linka ile a co wazniejsze jakie mtocykle testowalem, tyle, ze nie zalezy mi na tym aby Ci szczeka opadla.

1. straszenie?

2. opadanie szczeny?

i Ty mi zarzucasz manię wielkości i nadinterpretację?

facepalm%5B1%5D.giffacepalm%5B1%5D.giffacepalm%5B1%5D.gif

dziękuję za uwagę.

> AMEN

Allah Akbar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego uwazasz, ze nie jest wiarygodne ? Chlopaki robia te testy od ponad 10 lat i z minimalnymi

> poprawkami w stosunku do HD i wszystkiego co jezdzi z silnikiem boxera wypadaja bardzo

> obiektywnie.

Nie chodzi mi o to że źle robią testy albo się nie znają, chodzi o to że na podstawie jednego egzemplarza nie można wyciągnąć wniosków na temat wszystkich egzemplarzy tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A myslisz, ze 30 lat wytrzymaja plastiki, aluminowa wybajerowana > rama czy elektroniczne wyswietlacze ??

Plastiki o ile nie zostana wczesniej polamane to wytrzymaja napewno. Mojej GSX 600 F do 30 tki brakuje jeszcze 10 lat. Samoloty tez jakos te 30 lat wytrzymuja, a zmeczenie techniczne aluminium jest znacznie wieksze niz w przypadku aluminiowej ramy. Chyba najwiekszym problemem beda wlasnie elektroniczne wyswietlacze.

> Z mechnika podobnie, kiedys 600 miala 50-60KM, a teraz ma i 130KM. To

> na pewno przeklada sie na wytrzymalosc takiej jednostki. Watpie, ze taka nowa CBR600 zrobi bez

> remontu 300kkm jak stara XJ6 czy chociazby wspomniana wczesniej CB500.

Kwestia dbania i serwice'owania o stylu jazdy nie wspomne. AJk sam wiesz 600- ty supersport sa uzytkowane zupelnie inaczej niz motocykle dla poczatkujacych.

Wiecej wiary w technike.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te materiały w lotnictwie i w ramach motocykli raczej mają mało wspólnego ze sobą.

Owszem z tego co wiem jest 2000 roznych stopow aluminium.

Smiem twierdzic, ze stabilnosc motocyklowych ram aluminiowych jest wystarczajaca aby wytrzymac swobodnie 30 lat. ( wakuczam jednak gumowanie ).

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem z tego co wiem jest 2000 roznych stopow aluminium.

> Smiem twierdzic, ze stabilnosc motocyklowych ram aluminiowych jest wystarczajaca aby wytrzymac

> swobodnie 30 lat. ( wakuczam jednak gumowanie ).

Sam material moze i tak, ale spawy czy inne laczenia juz nie zawsze. Na pewno slyszales o przypadkach pekania ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam material moze i tak, ale spawy czy inne laczenia juz nie zawsze. Na pewno slyszales o

> przypadkach pekania ram.

Watpie aby pekla na spawie. No, moze wylaczajac Kawasaki biglaugh.gif Przy normalnym uzywaniu nie gra roli, przy stawianiu na kolo mze byc roznie = moze popekac, ale do tego i 30 lat nie potrzeba.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Watpie aby pekla na spawie. No, moze wylaczajac Kawasaki

Na szczescie ER6 nie ma aluminiowej 270751858-jezyk.gifzlosnik.gif.

Slyszalem o przypadkach pekania i to u roznych producentow, np: przy glowce ramy. I nie trzeba jezdzic na gumie aby to sie stalo.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.