Skocz do zawartości

Obowiazek przerejestrowania?


exor

Rekomendowane odpowiedzi

moze nie interpretowac tylko czytac. to jest tak samo jak z brakiem miejsca na pieczatki z SKP - niegdzie nie ma zapisu co dalej - ustawodawca takiego stanu rzeczy nie przewidzial.

istnieje CEPIK - nawet NSA stwierdzil, ze ta baza jest wystarczajaca ba nawet nie nalezaloby jezdzic z kartka czy DR gdyz policja moze w jednoznaczny sposob sprawdzic czy masz OC, czy na ciebie jest dowod i czy masz aktualny przeglad.

problem w tym, ze urzednicy panstwowi nie umieja dopiac do konca guzika i dac oraz ulatwic ludziom zycie. przez internet nic nie zalatwisz z blaszkami czy dowodem - na koncu nalezy sie poklonic przed okienkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze nie interpretowac tylko czytac. to jest tak samo jak z brakiem miejsca na pieczatki z SKP -

> niegdzie nie ma zapisu co dalej - ustawodawca takiego stanu rzeczy nie przewidzial.

> istnieje CEPIK - nawet NSA stwierdzil, ze ta baza jest wystarczajaca ba nawet nie nalezaloby

> jezdzic z kartka czy DR gdyz policja moze w jednoznaczny sposob sprawdzic czy masz OC, czy na

> ciebie jest dowod i czy masz aktualny przeglad.

> problem w tym, ze urzednicy panstwowi nie umieja dopiac do konca guzika i dac oraz ulatwic ludziom

> zycie. przez internet nic nie zalatwisz z blaszkami czy dowodem - na koncu nalezy sie poklonic

> przed okienkiem.

Ja trochę nie na temat, tylko jak już poruszyłeś temat braku miejsca na pieczątki SKP to wrzucę swoje 5 groszy z doświadczenia. Zabrakło mi miejsca. Właściciel pojazdu pojechał wymienić dowód. W WK nie mogli zrozumieć dlaczego to chce zrobić!

Policja podczas każdej kontroli pyta mnie dlaczego są stare tablice i nowy dowód..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem w tym, ze urzednicy panstwowi nie umieja dopiac do konca guzika i dac oraz ulatwic ludziom

> zycie. przez internet nic nie zalatwisz z blaszkami czy dowodem - na koncu nalezy sie poklonic

> przed okienkiem.

Dopiąc do CEPIKu stan licznika w trakcie badania technicznego, tablice rejestracyjne przypisać do auta-czyli od pocz do końca jedna tablica, a tylko przepisywanie właścicieli online, na podstawie umowy KS (PCC już można przez net więc to podobnie), dla obecnych wstrzymać wydawanie nowych tablic i od dnia...wszystkie tablice należą do auta na którym są obecnie.

Tylko przestałyby się pieniążki przez czyjeś łapki przelewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tablice rejestracyjne przypisać do

> auta-czyli od pocz do końca jedna tablica, a tylko przepisywanie właścicieli online,

ja bym to widział odwrotnie - tablice na właściciela - sprzedaję auto, ściągam swoje tablice i zakładam do nowo zakupionego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest projekt aby blachy byly do "konca" zycia przypisane do auta. cos a'la england. zobaczymy co z

> tego wyjdzie byloby wygodniej.

No wygodniej. Tylko kupiłbym wózek z jakiegoś Radomia i w zaraz w Wawce by wytykali, że "słój jedzie"... smile.gifsick.gificon_eek.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym to widział odwrotnie - tablice na właściciela - sprzedaję auto, ściągam swoje tablice i

> zakładam do nowo zakupionego

Za dużo wałków by było, zaraz Ci co mają 2-3 auta śmigaliby na jednych blachach zlosnik.gif a tak-temat jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za dużo wałków by było, zaraz Ci co mają 2-3 auta śmigaliby na jednych blachach a tak-temat jasny.

Ale jaki to wałek??? Ile na raz jesteś w stanie samochodów prowadzić? Bo ja tylko 1 to dlaczego mam płacić 3 x OC skoro 2 samochody stoją w garażu i nikomu szkody nie wyrządzą?

Masz swoje tablice, do tego przypisane OC, jedziesz samochodem A zakładasz na niego blachy, chcesz jechać B, przekładasz blachy i heja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jaki to wałek??? Ile na raz jesteś w stanie samochodów prowadzić? Bo ja tylko 1 to dlaczego mam

> płacić 3 x OC skoro 2 samochody stoją w garażu i nikomu szkody nie wyrządzą?

> Masz swoje tablice, do tego przypisane OC, jedziesz samochodem A zakładasz na niego blachy, chcesz

> jechać B, przekładasz blachy i heja

Bierzesz opcję "zgodnie z prawem", a wiesz że polak potrafi i zaraz żona by jeździła na blaszkach podrobionych, bo przecież nie opłaca się go opłacać bo robi krótkie odcinki, drugie auto odpalane tylko na weekendy więc też się nie opłaci, trzecie byłoby właściwe. Kolejna sprawa-nie uważasz, że to dla państwa byłoby nie fair-3 auta i jedno ubezp?Chyba z blachami przypisanymi dla każdego byłoby "sprawiedliwie". Stać Cię na 3 auta-powinno Cię być stać na OC dla nich i serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jaki to wałek??? Ile na raz jesteś w stanie samochodów prowadzić? Bo ja tylko 1 to dlaczego mam

> płacić 3 x OC skoro 2 samochody stoją w garażu i nikomu szkody nie wyrządzą?

> Masz swoje tablice, do tego przypisane OC, jedziesz samochodem A zakładasz na niego blachy, chcesz

> jechać B, przekładasz blachy i heja

Już to widze jak firmy ubezpieczeniowe robia zrzutke dla naszych polityków aby poprawnie zagłosowali nad odpowiednim przepchnięciem takiem ustawy do ... kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze nie interpretowac tylko czytac. to jest tak samo jak z brakiem miejsca na pieczatki z SKP -

> niegdzie nie ma zapisu co dalej - ustawodawca takiego stanu rzeczy nie przewidzial.

jak nie przewidział ? masz 30dni na wprowadzenie zmian do DR

brak pieczątki w DR jest takim brakiem, bo świstek od diagnosty nie jest dokumentem dla policji (tak w skrócie)

(czytałem gdzies wypowiedż na ten temat policji i było to dość fajnie opisane z podaniem paragrafów i przepisów)

tak samo jak zmiana właściciela, tu już nie ma chyba wątpiowści że stan faktyczny nie zgadza się z tym co jest w DR

a że nie ma za to kary, to już inna historia, chyba miało się coś zmienić w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz dyskutowac z sadem prosze bardzo. uzasadnienie jest takie i juz. poszukaj i na wdechu je przeczytaj a na wydechu pojmij. policja na swoich stronach ciekawe farmazony czasami wypisuje. wszystko zalezy na czyje wyklady chodzil dany magister prawa.

przeglad okresowy to obowiazek umozliwiajacy dopuszczenie do poruszania sie po drogach publicznyh. jest odnotowywany w opdowiednich bazach danych mi. CEPIK i nie stanowi wprowadzania zmian. pojazd zostal juz odpowiednia decyzja zarejestrowany a DR to tylko potwierdza (sam w sobie nie stanowi decyzji).

gdyby nawet bylo tak jak bys chcial na wzorze z rozporzadzenia bys mial taki napis VERTE - nalezy sie w przeciagu 30 dni udac i zmienic DR.

pamietaj niewiedza kosztuje. zlosnik.gif

a teraz clue

Quote:

2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym (ust. 2); zdarzenia te są dokumentowane w karcie pojazdu przez dokonanie odpowiednich wpisów przez starostę (ust. 3).

... Trafnie wskazuje się w judykaturze, że "Przepis art. 78 ust. 2 pkt 2 ma jedynie charakter porządkujący i związany jest z ust. 3 art. 78, który stanowi, że zdarzenia, o których mowa w ust. 2 tego artykułu, są dokumentowane
w karcie pojazdu
, a odpowiednich wpisów dokonuje starosta" (uch. składu pięciu sędziów NSA z dnia 18 grudnia 2000 r., OPK 20/2000, OPK 21/2000, OPK 22/2000, OSN Prok. i Pr. 2001, nr 5, poz. 44)


wiec jak przeczytales dane sa tozsame z danymi zawartymi w karcie pojazdu - tam takze wbijasz przeglady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak nie przewidział ? masz 30dni na wprowadzenie zmian do DR

na "wprowadzenie zmian do DR"?

czy na "powiadomienie urzedu" o tym, ze auto jednak ma wazne badania techniczne?

tutaj znow ciekawe podejscie kogos do tego tematu:

forum prawne znow, user pterodaktyl

> brak pieczątki w DR jest takim brakiem, bo świstek od diagnosty nie jest dokumentem dla policji

> (tak w skrócie)

> (czytałem gdzies wypowiedż na ten temat policji i było to dość fajnie opisane z podaniem paragrafów

> i przepisów)

> tak samo jak zmiana właściciela, tu już nie ma chyba wątpiowści że stan faktyczny nie zgadza się z

> tym co jest w DR

> a że nie ma za to kary, to już inna historia, chyba miało się coś zmienić w tej kwestii

a ten caly stan faktyczny to gdzie jest opisany?

gdzie stoi, ze trzeba zmieniac dane w DR?

tak z ciekawosci zalozylem ten watek, moze mozna sie bedzie dowiedziec czegos nowego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wiekszosc powoluje sie na pkt 2 a jak wiadomo reszta nie zna PORD na pamiec - kto by to zapamietal jezeli sama ustawa zmienia sie z 6 razy w roku, a nalezy doczytac ust 3 gdyz jest scisle powiazany z pkt 2 art 78 ust 2.

wielkie aj waj.

to samo jest z ITD - szara masa placi bo po co walczyc o swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na "wprowadzenie zmian do DR"?

> czy na "powiadomienie urzedu" o tym, ze auto jednak ma wazne badania techniczne?

> tutaj znow ciekawe podejscie kogos do tego tematu:

> forum prawne znow, user pterodaktyl

no tak, można wozić i teczkę dokumentów i za każdym razem robić wykład z prawa grinser006.gif

czytałem te wątki, bo akurat dzisiaj odbieram nowy DR, trudno 70zł poszło ale mam spokój na kolejne 5lat, zwłaszcza że do WK mam 250km grinser006.gif

> a ten caly stan faktyczny to gdzie jest opisany?

> gdzie stoi, ze trzeba zmieniac dane w DR?

> tak z ciekawosci zalozylem ten watek, moze mozna sie bedzie dowiedziec czegos nowego ...

http://isp.policja.pl/portal/isp/12/2479/Gdy_brak_miejsca_na_wpis_w_dowodzie_rejestracyjnym.html

Quote:

Reasumując powyższe należy stwierdzić, iż gdy właściciel w ciągu 1 miesiąca nie zgłosi właściwemu staroście zmiany stanu faktycznego odnoszącego się do „daty” kolejnego badania technicznego, istnieje podstawa do zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez policjanta, lecz nie w związku z brakiem badań technicznych, a w związku z faktem, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.